LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
44.Zedek 10100
45.Čech 10038
46.Bardas 10035
Bouldry:
44.Zíma 9100
45.Zímová 9053
46.Chovanová 9050
Hory:
7.Černý 6626
8.Šuraba 6607
9.Bloudek 6320

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172082 cest
Nové přelezy:
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb

Stěny
Šutr - Liberec 17
V 16 - Plzeň
Boulder HO Domažlice - Domažlice

Prodejny
Rock Point - Chodov - Praha 4
bart´s port - Praha 2
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Sóliko 8b+

Tak se nám Alex Huberovic zase předved. Podle zpráv od Zakouše vysólikoval v Schleierwasserfall wegu Kommunist, což je za nějakých 8b+! (8a, Klettern)

Doplnění:
Communist: 22m, převislé silové lezení. Klíčové místo je 10m nad podlahou (spíš přímo nad boulder šutry, dopad tedy nic moc asi...). Nepoužil žádné boldermatky 'v Schleierwasserfall (..ani taťky).
¨
(Alex): Schleierwasserfall je moje zamilovaná oblast, znám každou cestu a každý chyt. Lezení zde mi vyhovuje a to je taky důvod proč to zde mmá tak rád :-) Při lezení zde se cítim jako doma což mi dodává sebedůvěru potřebnou pro objevování mých hranic a limitů
Proč sóliko?:
(Alex):  Po sóliku Opportunist (8b tamtéž) jsem cítil, že mám ještě ve své výkonosti rezervy. Na druhou stranu mě tlačil čas, protože s každým rokem je pro mě udržení vysoké úrovně sportovního lezení čím dál tím těžší (hold stárnem, že).
Pravdou je, že v současné době mé maximum není o mnoho výše než je obtížnost "Komouše", rezervy jsou malé. Navíc ani po intenzívním tréninku v cestě jsem ji nedal každým pokusem! Ale věděl jsem, že pokud budou dobré podmínky a budu odpočatý tak mám na to.
Po mnoha sólových výstupech jsem moc dobře věděl jak mé tělo a má mysl při tomto druhu aktivity pracuje - toto mi umožnilo dosáhnout svých hranic!

...
volně podle 8a.nu bender

na 8a sajtu pak je ještě krátký popis samotného "VÝSTUPU".

UPOZORNĚNÍ: Sólikování může způsobit nevratné změny vašeho aparátu!!!

bender   [úpravy] 10:09 06.05.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Hluboce smekám..10:21:18 11.05.2004
Každý, kdo slyšel přednášku Alexe Hubera o jeho sólu v diretce na Cimu Grande ví, že to má v hlavě srovnaný. Tam ovšem lezl obtížnost, kterou dost „přesahuje“ i když ve stěně 500 m vysoké. Tady už lezl hodně na hranici a s možností pádu, kdy už nějaký ten metr navíc nehraje roli. Hluboký úklon a smekám před tak FANTASTICKÝM výkonem.

ALE..

Jestli s tím ale Saša nepřestane, dlouho tu asi nebude..

 
Houbaodpovědět 
 Re: Hluboce smekám..10:29:04 11.05.2004
Kdo umí...
Které z jeho sól je obdivuhodnější? Asi obě!!:)) Vzhledem k tomu, že problém sóla je hlavně v náporu na psýchu, možná je ještě neskutečnější ta Cima.
Ale to lano by si už snad doma nemusel zapomínat! :) Docela by chyběl!!!
Honza Pušodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185724)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spoďákovník 7A Ostaš
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
La Sindrome Del Grillo 8a Dolomity
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. | B.I.G & DNA |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (79)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2052 
 Ne 
 2324 
 Nevím 
 1537 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.