LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrá horolezkyně dosáhne vrcholu, už v základním táboře.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
21.Smetanová 10838
22.Novák 10831
23.Svoboda 10721
Bouldry:
21.Chejn 9950
22.Lavička 9950
23.Břicháček 9903
Hory:
5.Skopec 7324
6.Zaoral 6678
7.Černý 6626

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172037 cest
Nové přelezy:
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb

Stěny
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

SP Moskva 2. -3. 11. 2006 – bouldering

Poslední závod světového poháru v boulderingu se konal v ruském hlavním městě Moskva. Po nezdařeném  závodu  Mistrovství Evropy v Rusku se nám tam moc nechtělo, ale nakonec jsme si to nenechali ujít.

Čekaly na nás pěkné profily, které organizátoři posadili doprostřed krásné haly, kde se konal současně sportovní veletrh. Vše bylo přímo v centru Moskvy.
A jelikož bouldry stavěl Jackie Godoffe, známý mág netradičního boulderingu, vyznavač „old style“, objevily se v profilech různé struktury a různá další „nemilá“ překvapeníčka, která by se více hodila na zábavné závody typu Mejcup, než na světový pohár.
Nakonec na to nejvíc doplatili kupodivu Francouzi, ale ne… jenom. Už v semifinále žen se Francouzkám nedařilo a tři z TOP 10 (22. Son Mélanie , 26. Danion Juliette , 27. Abgrall Emilie) nepostoupily. V mužích jim Godoffův styl taky moc neseděl, všichni skončili před branami finále. Na závěrečné párty to Jackiemu pěkně spočítali …:)
Nám se docela vedlo a to nejlépe Tomášovi, který se zase probojoval do finále a nakonec obsadil 5.místo. Naší trojku z česka doplnily dvě ženy a to Silvie Rajfová 15. místo a Helena Lipenská 17. místo.
Vyhrál Kilian Fischhuber (AUT) se čtyřmi topy na OS a v ženách Julia Abramtchouk (RUS).
Celkově se nám závod hodně líbil a to hlavně kvůli výborné organizaci. Na závěrečné afterparty,  která skončila jako vždy v šest ráno, jsme uzavřeli letošní ročník světového poháru v boulderingu.
A to na výborném, troufnu si říci historickém 5. místě v rankingu států -  tedy Francie, Rakousko, Rusko, Itálie, Česká Republika … …
V jednotlivcích Tomáš Mrázek krásné 6.místo,  Helena Lipenská výborné 11.místo.

Myslím -  dobrá motivace na příští rok , potrénovat a pokusit se ještě zlepšit, ale hlavně si užít bouldering, který je hlavně o zábavě a ne o výsledcích.

Konečné pořadí SP bouldering 2006:

Muži:
1. Meyer Jérôme FRA
2. Fischhuber Kilian AUT
3. Pouvreau Gérome FRA 

6. Mrázek Tomáš CZE

Ženy:
1. Bibik Olga RUS
2. Danion Juliette FRA
3. Stöhr Anna AUT

11. Helena Lipenská CZE
20. Silvie Rajfová CZE




Celkové pořadí národních týmů  2006 – bouldering (první desítka):

1. FRA France 2362
2. AUT Austria 1563
3. RUS Russian Federation 1331
4. ITA Italy 728
5. CZE Czech Republic 540
6. UKR Ukraine 456
7. GBR Great Britain 426
8. BEL Belgium 322
9. GER Germany 318
10. SLO Slovenia 296


www.tomasmrazek.cz



















T. Mrázek a H. Lipenská   [úpravy] 07:25 07.11.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Pozdravljajem sportsmeny v boulderinku:)))08:29:53 07.11.2006
Ringy, ringy, rinky, rinky
Galo galo, v stolici na rynku
udal sa campyjonat v bulderinku

pro Gelenku poskladal
Frantisek Boulderingo Porusodpovědět 

 Pekne14:45:53 08.11.2006
Gratulace, pekne vysledky i fotecky. At se dari i v dalsim roce.
Jirkaodpovědět 
 Re: Pekne18:47:38 08.11.2006
Je dobře, že se musí s naší účastí počítat i tak vysoko, jako je WC. Gratulace.
Honzaodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185722)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
La Sindrome Del Grillo 8a Dolomity
Tobogan 6+ Dreveník
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Nově komentované:
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. | B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (80)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2052 
 Ne 
 2324 
 Nevím 
 1536 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.