LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12206
4. 12031
5.Stribrny 11775
Bouldry:
3.Konečný 11275
4.Novák 10900
5.Stráník 10850
Hory:
13.Louda 5242
14. 5018
15.Sukačová 4926

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172088 cest
Nové přelezy:
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb

Stěny
Stěna Holešov - Holešov
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky
Cakle - Ústí nad Orlicí

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point - OC Olympia - Olomouc 7

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Opět trochu z jiného soudku

Rus Valerij Rozov pokračuje v B.A.S.E climbingu z největších velikánů Evropy. Po historicky prvním seskoku z Mont Blancu (Grand Pilier d’Angle 3900 m) přišel na řadu seskok z Petit Dru (Montblanský masiv, Aiguille du Dru).

Na vrchol vylezl se svými přáteli klasickou cestou. Poté slanili pět délek do západní stěny odkud seskočil. Původní plán přistát v údolí mu nevyšel. Let nebyl perfektní, a tak přistál na ledovci Mer de Glace.



Zdroje:

www.upclimbing.com

Simona    [úpravy] 07:59 03.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hmm08:27:42 03.08.2011
Tak to je teda dobrej mazec
R.odpovědět 
 Re: hmm10:05:37 03.08.2011
njn.. slanovani je pro decka
odpovědět 

 hm10:51:10 03.08.2011
cca. 1,20 min. volného letu do otevření padáku.
Kdo z nás to má. Závidím a přeju zároveň.
Pěkné, klidné,video.
Honza
h o n z a . d k @ s e z n a m . c zodpovědět 
 Re: hm11:36:08 03.08.2011
Ja mu teda nezavidim. ten pohled z ceho skakal ve me probudil hruzu
R.odpovědět 
  Re: hm15:02:58 03.08.2011
Co se týká této disciplíny tak jsem laik s otevřenou hubou. Schválně jsem si počítal tu dobu letu. Podle počítadla na videu opravdu cca 1:20". Je to opravdu reálný čas nebo nějaké zrychlené tempo kamery? Zdá se mi to téměř nemožné. Taky je úžasné jak daleko od stěny doletěl bez padáku jenom v tom létajícím oblečku. Chápu že učinnost "plachtícího" obleku roste výrazně s nárustem rychlosti a tomu odpovídá i dráha letu. Je to paráda ale rozum je asi třeba nechat nahoře.
Motákodpovědět 
   Re: hm18:13:08 03.08.2011
Batman v realu. verne to urcite predpovedel.
Martas.odpovědět 
   Re: hm15:51:18 04.08.2011
Ano, myslím, že to je reálný čas. Ono to s tím výkonem wingsuitu není až tak horké, jak to z toho širokoúhlého záběru vypadá. Letec klouže v poměru 1:2 až 1:2,5 tzn. že z převýšení 1000m stěny doklouže 2,5km daleko. To není zase až tak moc. Navíc tohoto ideálního ustáleného letu dosáhne až při rychlosti okolo 130km/h, takže nutně ztratí určitou výšku "propadem" na začátku skoku/letu. Na druhou stranu ten padák na kterém potom přistává má vlastně stejný klouzavý poměr 1:2,5 jako samotný letec v kombinéze. Vtip je v tom, že při daleko menší rychlosti :o) Třeba dean Potter letěl z Eigeru 2min50sek. z převýšení 2400m překonal vzdálenost 5,8km. Na hadr mezi rukami a nohami pěkný výkon, ale stále to je klouzání 1:2,5 při 130km/h. Nechci tím nijak snižovat smysl a sportovní výkon basejumperů, ale aerodynamika se ošidit nedá a i když to vapadá, že jsou schopni doklouzat kdovíjak daleko, příčina je v obrovském převýšení horských štítů.
stipodpovědět 

 KRUTOR11:09:47 04.08.2011

Docela dlouho trvalo nez ziskal vztlak do tech rukavku,z pohledu zhora to vypadalo ze je to jen tak tak.
Michalodpovědět 

 .10:07:06 05.08.2011
Po dlhej dobe konecne normalne video bez plytkej muziky.
Pavolodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185724)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spoďákovník 7A Ostaš
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
La Sindrome Del Grillo 8a Dolomity
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (78)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2053 
 Ne 
 2327 
 Nevím 
 1538 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.