LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS, RP,... to zná každej, ale ZK? Zelenej ksicht:(
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
11.H2 11216
12.Klapal 11126
13.Churavý 11112
Bouldry:
11.Kopecký 10500
12.Popovský 10428
13.Stráník 10331
Hory:
30.Málek 2682
31.Zvonková 2632
32.Lienerth 2588

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172172 cest
Nové přelezy:
Hook 7c
Spirito Li 7c+
Spirito Li 7c+
Rumble Fis 8+/9-
Duna XIa
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-

Stěny
Boulder club Kotelna Brno - Brno
Lokal Blok - Praha 5
Lezecká stěna Sladovka Benešov - Benešov

Prodejny
HANIBAL - Praha 2
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

V Tatrách zahynul český horolezec

Padající skála ho zasáhla do hlavy

Ve Vysokých Tatrách zahynul dnes český horolezec. V Měděné dolince pod Ušatou věží ho zasáhly padající skály do hlavy a krku.

Informovala o tom slovenská horská služba. Podle zpráv Českého rozhlasu měl helmu, ale úder byl tak velký, že horolezce neochránila.

Podrobnosti viz zpráva slovenské horské služby:

"V ranných hodinách dňa 30.7.2018 boli záchranári HZS požiadaní o pomoc pre českého horolezca, ktorého zasiahli padajúce skaly. Utrpel vážne poranenie hlavy a krku. Nachádzal sa v Medenej dolinke pod Ušatou vežou. Záchranári okamžite požiadali o súčinnosť posádku VZZS, ktorá zobrala v Starom Smokovci na palubu záchranára VZZS a smerovali do Medenej dolinky na pomoc. Na mieste boli pomocou navijaka vysadení postupne záchranár HZS aj lekár VZZS. Žiaľ aj napriek okamžitej pomoci sa horolezca nepodarilo zachrániť, poranenia, ktoré utrpel, boli nezlučiteľné so životom. Telo nebohého bolo následne transportované na Bielu vodu, kde bolo odovzdané príslušníkom PZ SR."

Zdroj:

www.hzs.sk

sth   [úpravy] 13:18 30.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Na věčnost a lásku k horám23:41:10 30.07.2018
Dej Bůh kamaráde Ti lehké Tatranské nebe ...
Lukodpovědět 

 Smutné12:14:53 31.07.2018
Kdo to byl?
odpovědět 

 Foto dne:
Král
Stará cesta, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (185731)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fils De... 7b Rawyl
Hook 7c Kluan Roatwandtl
Spirito Libero Plus 7c+ Campill
Hifi 8 Dreveník
Monolith 6b Predigstuhl
Nově komentované:
Nie Diät 9- Frankenjura
Made Im Speck 9-/9 Frankenjura
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: Technická pzn. | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (73)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (11)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2067 
 Ne 
 2334 
 Nevím 
 1541 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.