LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   “Nejdřív je climbing a potom polibek tvůj!” Jiří Korn.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
29.Novotná 10459
30.Kolomazník 10382
31.Kohout 10365
Bouldry:
29.Horáček 9675
30.Chytil 9600
31.Svoboda 9581
Hory:
31.Halašta 2660
32.Zvonková 2632
33.Lienerth 2588

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1173552 cest
Nové přelezy:
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+
Pevné Klou 9
Bang, Boom 9
Krátká Kře 9+
Zeckenjagd 9
Ursprungba 9+/10-

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Umělá lezecká stěna - II.ZŠ - Moravská Třebová
Lokal Blok - Praha 5

Prodejny
HUDYsport - Praha 6
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Primátor Bém v prvním výškovém táboře na Everest

O víkendu postavil pražský primátor Pavel Bém společně s dalšími členy výpravy na Mount Everest první výškový tábor. Umístili ho na vrchním okraji ledopádu Khumbu.

Více viz:
idnes.cz

iDNES   [úpravy] 20:19 23.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 23:49:14 23.04.2007
Jen tak dál
Radasodpovědět 

 Titul?08:20:36 24.04.2007
Gratuluju k postupu. Jen by me zajimalo - primator, to je nejaky titul? To se dava nekde na skole? Nebo o Lojzovy z Horni Dolni budete taky psat jako "dlazdic Lojza postavil prvni vyskovy tabor" ??!!
Jirkaodpovědět 
 Re: Titul?11:35:52 24.04.2007
Lojza postavil výškový tábor? A kdy?
Mr. Třískaodpovědět 
 Re: Titul?12:01:59 24.04.2007
To je zajímavá otázka k diskusi (pokud to není jen zášť autora, že o něm nikdo nepíše - protože ani není známou osobou, ani nic výzmaného neleze). Je důležité, že to dělá PRIMÁTOR, nebo je to stejné jako výkon někoho, kdo celý život věnuje jen lezení??
Je hodnotnější přelez cesty za 8b člověkem s náročnou prací, který to musel natrénovat po večerech a nocích, nebo to má stejnou váhu, jako přelez "nezaměstnaného" lezce, který kromě lezení nedělá nic (když tak nějakou výškovku)???
nezamestnanyodpovědět 
  Re: Titul?13:14:25 24.04.2007
Co jsi za …. pane nezaměstnaný. Možná máš mindrák, že se zmůžeš jen na ńáký osmy v Petrohradě.
Petrodpovědět 
  Re: Titul?16:09:32 24.04.2007
Není v tom rozdíl. Cesta jako cesta, lezec jako lezec. Každý má možnost volby, jestli se stane profíkem lezcem a bude lízt furt, nebo se stane generálním ředitelem a bude si trénovat po večerech. Mimochodem mýtus o náročnosti generálního řízení, primátorování, náměstkování a podobného manažerování je účelová lež mající za cíl zdůvodnit vysoký plat před ostatními, nebo "dlouhou pracovní dobu" před manželkou. Dělník ve fabrice maká úplně stejně.
stipodpovědět 
   Re: Titul?16:34:50 24.04.2007
Tak tomuhle sem se teda zasmal ... :)
Hazet vsechny vedouci pozice do jedne skatule s nalepkou delam prdlajz nebo maximalne stejne jako ostatni a beru za to balik, svedci o nejakem osobnim problemu nebo minimu zkusenosti. Vsem stejne penez - to uz tady bylo, ne? No ale nakonec ma podle tebe kazdy moznost volby: bejt generalni reditel nebo delnik.
Ondřejodpovědět 
    Re: Titul?11:35:41 25.04.2007
Nikde netvrdím, že manažeři dělají prdlajz a všichni mají dostat stejně. Tvůj komentář svědčí o nějakém osobním problému s pochopením psaného textu.
stipodpovědět 
   Re: Titul, funkce, džob...?16:37:37 24.04.2007
I ty hochu rovnostářskej!
starej Širlodpovědět 
 Re: Titul?12:13:08 24.04.2007
Lojza vydláždil první výškový tábor.
ENEodpovědět 
  Re: Titul?13:05:48 24.04.2007
Pokud trvá někdo na termínu primátor, pak je v tom poblitika. Pokud jde o lezeckou akci, pak je to Béhm a např. bude Bémova cesta. Možná ale to bude primátorka diretka.
odpovědět 
   Re: Titul?23:30:29 24.04.2007
Mám pocit, že se z celé expedice stává tak trochu bulvár. Jen doufám, že se časem nedočteme, jaké nosí primátor B. spodní prádlo....
Jinak jim samozřejmě přeju štěstí a návrat ve zdraví, jen mi připadá, že okolo celé věci je zbytečný humbuk. O jiných obdobných expedicích Lezec informuje mnohem stručněji. Většinou že odjeli, případně že se někdo zrakvil a že přijeli a vylezli/nevylezli nahoru. Podle mého názoru je celá věc soukromou záležitostí dr. Béma a není o ní třeba dalekosáhle diskutovat. Howgh
ENEodpovědět 
    Re: Titul?10:26:33 25.04.2007
ENE,díky,že někdo tady rozumnějc myslí.Já je celou dobu místo plkání o politice a penězích a malé české závisti,posílala stavět huhulány,ale oni všichni radši plácaj.A zapomínaj zavřít kredenc,dokud si ty hrnky v ní nevytřískaj.mějte se a počkejte jak to dopadne wendy
wendyodpovědět 
     Re: Titul?12:01:33 25.04.2007
Stačilo by napsat Pavel Bém ..... atd. tečka konec
každý ví o koho jde a česká výprava v Himalájích
je svým způsobem vždycky určitá událost pro Lezce. Karel.
odpovědět 

 Další údaje12:49:41 25.04.2007
Prosím naléhavě o uvedeni zaměstnání ostatních členů výpravy. Také dosažené vzdělání, tituly.

Podle hodnověrných pramenů je mezi nosiči jeden náčelník vesnice a jeden láma vyššího kléru.
Prosím doplnit, takhle je pro ostudu!
Pořádně!odpovědět 
 Re: Další údaje10:29:07 27.04.2007
Prej tam byl i přes odpor vynesen....fuj
qwerodpovědět 
  Re: Další údaje11:58:25 01.05.2007
jste mimo!!!! Bavíte se o pičovinách! Jojo, ta závist.....................
Filiposodpovědět 
 Re: Další údaje15:16:18 02.05.2007
Primátor to je nějaký pivo. A to ho tam vynesli v plechovce nebo lahváče? A pokud tam vynesli celej sud, tak to jsou fakt borci.
Honzaodpovědět 

 Foto dne:
Život na hraně (Klíma-Linhart V), Východná Žeruchová veža, Vysoké Tatry, Slovensko.
Život na hraně
 Databáze cest:
Všechny cesty (185892)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Puberta Za Dveřmi VIIIa Adršpach
Posila Nové Generace VIIIa Adršpach
S Kante VI Bielatal
0 Kante V Bielatal
Drei Pappnasen VIIIa Bielatal
Nově komentované:
Normální Cesta IV Hrubá Skála
Insalata, Carote, Prezzemolo 7c Passo Fedaia
Kapitán Morgen 6C+ Bor
Vzpomínka Na Volejníka VI Tisá - Hřebenové Věže
Insalata, Carote, Prezzemolo 7c Passo Fedaia

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Klídek | Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2152 
 Ne 
 2405 
 Nevím 
 1624 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.