LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
51.Adamovska 10006
52.Schockherr 9978
53.Hebelka 9976
Bouldry:
51.Tra 8884
52.Chochola 8853
53.Kollár 8853
Hory:
30.Málek 2682
31.Halašta 2660
32.Zvonková 2632

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174095 cest
Nové přelezy:
Master Of 8A
People Mov 7b
Il Nano Gh 7c
Disinbalsa 7c
Speedy Gon 9
Svatý Otec 9+/10-
Stargate 11-
Je To V Po Xa
Riverbed 8B
Unter Dem 9+/10-

Stěny
Gutovka - Lezecké centrum ve Strašnicích - Praha 10
Venkovní stěna v areálu gymnázia Volgogradská, Ostrava Zábřeh - Ostrava
gymnázium Orlová - Orlová-Lutyně

Prodejny
HUDYsport - Havířov
HUDYsport - Hřensko
HORALSPORT - KLADNO

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Reinhold Messner: pod Nanga Parbat se našla 2. bota mého bratra

Reinhold Messner oznámil, že se našla druhá bota jeho bratra Günthera pod osmitisícovkou Nanga Parbat na úpatí ledovce Diamir, který zde před 52 lety zahynul. Počátkem června informoval Reinhold na svém Instagramu, že botu našli před týdnem místní lidé.

Viz Reinholdův post na Instagramu:



V následnách postech na Instragrmu Reinhold na bratra vzpomíná. Mj. zde s posledními filmovými záběry z Nanga Parbat:



Günther Messner se v roce 1970 se na poslední chvíli přidal k expedici na himálajskou osmitisícovku Nanga Parbat, které se účastnil Reinhold. Bratři vylezli na vrchol, při sestupu  Günthera zasypala lavina. Reinhold se ho snažil najít, bez úspěchu. Později byl obviňován, že svého bratra opustil. V červenci 2005 zde byly nalezeny lidské ostatky. Po následném testu DNA bylo zjištěno, že patří Günthrovi Messnerovi. Nález tak vyvrátil obvinění z toho, že Reinhold nechal svého bratra samotného sestupovat nebezpečnou Rupálskou stěnou.
Zdroj: wikipedia.org: Günther Messner

Standa Holec   [úpravy] 09:11 19.06.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 Foto dne:
Sicílie
Cimabue, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (186008)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kofola On The Rocks VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Blocco 22/A 7A Arco
Blocco 18/A 6C Arco
Capitan 7A Arco
Un Violinista Sul Tetto 6B+ Arco
Nově komentované:
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Železobetonovej Rumburak Xa Adršpach
Þetta Eru Fífl Guðjó 5.8 Hnappavellir

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Davle |

 Nové komentáře:
Legendy | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Detailní mapka | Re: Zakaz ? | :-) | hezky | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Nějaké nové oblasti |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (35)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (26)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (13)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2193 
 Ne 
 2438 
 Nevím 
 1651 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.