LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Jak piješ, tak lezeš. /Wie trinkst du, so kletterst du./
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
BOULDER SESSION 13ka Praha (13.12)
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (16.12)

Žebříček
Cesty:
3.Štípek 12275
4. 12031
5.Trojan 11956
Bouldry:
3.Trojan 11200
4.Novák 10803
5.Stráník 10800
Hory:
20.Tomasu 3348
21.Magič 3304
22.Rojko 3282

Výsledky
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)
EP v ledolezení Brno (06.12)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Deníčky
5839 lezců
1193152 cest
Nové přelezy:
Fly For A 7c+
Maschinen 7B+/7C
Karambol 9+
Ojos De Pe 7a+
Rattlesnak 9-
High Minde 7C+
Samurai 7C+
No Picnics 7C+
La Castali 7C+
The Traini 7C

Stěny
K2-Poprad - Poprad
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice

Prodejny
HUDYsport - Strakonice
Husky Outdoor Shop - Plzeň
Luna Rossa - lezecké chyty a stěny - Děčín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Orientační běh Pražských Horolezců

Pozvánka na OBPH 2018

smallV listopadu se uskuteční již 63. ročník tohoto legendárního závodu. Pro minulé účastníky bude stačit uvést pouze datum 9-10.11. a místo Strašice v Brdech.

V listopadu se uskuteční již 63. ročník tohoto legendárního závodu. Pro minulé účastníky bude stačit datum 9-10.11. a místo Strašice v Brdech. Kdo si tento závod v minulosti vyzkoušel, je totiž zpravidla lapen a dlouho se nad další účastí nerozmýšlí.

poster


Pro ostatní je tu několik základních informací. OBPH je zkratka slov "Orientační Běh Pražských Horolezců". Jedná se o dvouetapový závod dvojic s noční a denní částí. Noční část bývá více čistý orientační běh. Základem úspěchu je neztratit se a posbírat co možná nejvíce kontrol. Pokud se vám to podaří a nezapomenete se po závodě na výčepu, tak máte dobře našlápnuto do denní části. V té se teprve ukáže, jestli jste taky trochu horolezec. Část kontrol v denní části není totiž problém najít, ale cvaknout. Jak přesně kontroly vypadají už záleží na vynalézavosti a škodolibosti organizátorů(kteří se každý rok mění - vítězové ročníku pořádají další ročník). K žádaným dovednostem určitě patří slaňování, prusíkování, lezení, šplhání na laně, případně plavání. Kontroly bývají ukryté ve skalních stěnách, na věžích, na stromech a podobně. Nikdo vás sice nebude nutit tyto kontroly cvakat, ale při jejich vynechání se nepřipravíte jen o body, ale hlavně o skvělou zábavu.
Ještě dodám, že spousta dvojic si jde závod "odšlapat", potrápit se s mapou a zažít srandu při cvakání horolezeckých kontrol. Na druhou stranu spousta dvojic jede závodit a bojuje o každý bod a minutu. Tento závod si zkrátka užijí našlapaní borci stejně tak jako manželský pár v důchodu. Proto doufám, že se uvidíme na startu. Já tam určitě budu!

Sledujte facebookwebové stránky závodu.

Autor textu: Martin Šedý

 OPBH - poster download

Matěj Kala   [úpravy] 14:34 19.10.2018Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 OBPH15:00:53 19.10.2018
Kdyby se to jmenovalo orientační pražský běh horolezců, tak by ta zkratka byla vtipnější. A nebo to v minulosti vzniklo jako recese a proto ten název? Držím palce ať se akce vydaří.
odpovědět 

 Foto dne:

Středem plotny, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (191592)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
AW II Bielatal
O Chlup 6C Bahratal
Tan Feo Un Hombre Asi 6b Leonidio
Zugzwang 7- Pirna
Rammler 6+ Pirna
Nově komentované:
Ronti 5c+ Leonidio
Hrana 6+ Davle
Karambol 9+ Josefovské Údolí
Ojos De Perro Azul 7a+ Leonidio
Yorgos Bogos 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
jungZoban | Re: Cha | Re | Re: Cha | Re: Cha | Díky za zveřejnění | Není advent jako advent | Re: Cha | Re: souhlas s rozsudkem | Re: souhlas s rozsudkem |

 Kde to vře:
Světový pohár ve sportovním lezení míří na pražskou Štvanici (14)
Skialpinistka Eva Matějovičová na zimní olympiádu nepostoupí (10)
Tragédie na Grossglockneru: obvinění z usmrcení z nedbalosti (9)
Mezinárodní lezecká federace IFSC mění jméno na World Climbing (6)
JINGLE JAM vol. 7 - Christmas Edition (2)
Beauty of Aurina (2)
EP v ledolezení Utrech, Nizozemsko (1)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (1)

 Nově v inzerci:
Rock Pillars Rebel QC 44 | Výbava do ledu, Rezervace! | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz | VV Transportér obytný spaní 2+2 | Jungle ve středu | Praha prodám |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1014 
 Někdy ano 
 1022 
 Ne nepoužívám 
 1078 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.