LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
1.Votoček 12362
2.Šindel 12269
3.Trojan 12262
Bouldry:
1.Volf 11303
2.Konečný 11275
3.Stráník 10906
Hory:
1.Groš 7855
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5688 lezců
1153636 cest
Nové přelezy:
Doly Modří 7C
Àspid 8b
Čikuma 7C+
Anfang Ein 8A+
Dominátor 7C+
Přepište D 7C
Nagano 7C
Diskotéka 7C
Desconcert 7c+
Dach Co Bu 8A

Stěny
Sportareál Klíny venkovní stěna - Klíny 210
Horolezecká stěna SOŠ, Šumperk, Zemědělská 3 - Šumperk
Lezecká stěna na ZŠ Wolkerova - Havlíčkův Brod

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
LANEX eshop - Bolatice
HUDYsport - Jičín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Testovací dny s Horskou službou ČR

základy lavinové záchrany

Horská služba ČR ve spolupráci s výrobcem lavinových vyhledávačů PIEPS připravila pro veřejnost tři víkendy testování lavinového vybavení v lyžařských střediscích Ovčárna a Ramzová v Jeseníkách.

Cílem těchto akcí je upozornit na rizika spojená s pohybem v horách a poskytnout zájemcům o tuto problematiku základní vědomosti o tom, jak se chovat v případě lavinové nehody.

K bezplatnému vyzkoušení budou k dispozici nejmodernější lavinové vyhledávače různých značek. Zároveň proběhne ukázka použití lavinového batohu od švýcarského výrobce SnowPulse, který se letos objevil na našem trhu poprvé, a hned v prvním roce zaznamenal nevídanou oblibu. Pro vyznavače skitouringu a freeridu bude připraveno na testování několik párů věhlasných kanadských lyží G3.

Odborný výklad a dohled nad praktickým nácvikem lavinové záchrany budou zajišťovat členové Horské služby Jeseníky a Janek Bednařík, metodik lavinové problematiky České Asociace Horských Vůdců (UIAGM). V sobotu i v neděli od 10,00 a 13,00 se uskuteční přednáška na téma ‚Základy lavinové záchrany‘, na které budou představeny lavinové vyhledávače, jejich vlastnosti, technika vyhledávání, lavinové sondy a technika sondování, lavinové lopaty a technika vyproštění zasypaného. Součástí přednášky bude také správný způsob nahlášení nehody, přivolání horské služby a způsob organizace záchranné akce. Na nedělní odpoledne je od 14,30 připravena soutěž ve vyhledávání několika zasypaných osob, jejíž výherce získá hodnotnou cenu od partnerů akce.

Kde?? Jeseníky
Kdy??  14-15.3.    Ovčárna, nedaleko stanice HS
            21-22.3.      Ramzová, nedaleko spodní stanice lanové dráhy
            28-29.3      Ovčárna, nedaleko stanice HS

Informace též na stanici HS. V případě nedostatku sněhu bude druhy turnus v Ramzové přesunut taktéž na Ovčárnu.
Případné dotazy k této akci zodpovíme: karel@totaloutdoor.cz, 725606300

Karel Mandík   [úpravy] 13:03 17.03.2009Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Testy stability16:39:33 17.03.2009
Dobry pocin - JEN HOUST!
V osnovach kurzu mi ale chybi testy stability. No snad je to jen opomenuti. Prohlidnout a vyzkouset pipaky je fajn, ale testy stability a jejich vyhodnoceni vidim jak zaklad, na ktery be se mel klast hlavni duraz. Lopata neni jen na vyhrabavani zasypanych.
Tomasodpovědět 

 dobrý počin17:31:22 17.03.2009
Velmi dobrý počin. Jen chyba ,že 14.-15.3. již bylo, a ostatní termíny jsou tak blízko , že je to křeč. Ale i tak , dobrý.
Pavel Č.odpovědět 

 Super19:43:18 19.03.2009
Já myslím, že je to skvělá práce distributora, pořádat takovou akci na vlastní náklady nebývá zvykem. Škoda jen, že všechny akce jsou v koutu země, nebylo by špatné to přesunou i třeba do Krkonoš nebo i do ostatních hor, když bude zájem.
Michalodpovědět 
 Re: Super09:06:18 20.03.2009
Původní plán byl uspořádat tuto akci i v Krkonoších, ale nezájem až odpor tamní HS nám to nedovolil udělat v podobném duchu. Na velikonoce se chystá ještě jedno školení na Skalnatém plese. Pokud se dohodneme s HS, tak příští rok by měl vzniknout větší projekt. Karel
Karelodpovědět 
  Re: Super14:47:45 20.03.2009
Musím reagovat na komentář o nezájmu až odporu HS Krkonoše k lavinové preventivní akci pro veřejnost. Nevím kde se vzala drzost Karla Mandíka toto napsat! Lavinovou prevenci HSČR nikdo o spolupráci v rámci pořádání takovéto akce neoslovil. Také není pravda že tuto akci pořádá HS ČR, jak je uvedeno výše ale pořádá jí výrobce lavinových vyhledávačů Pieps ve spolupráci s HSČR, což je i správně uvedeno na internetových stránkách HS. Není totiž v zájmu objektivity z pohledu HS, aby tyto akce pořádala pouze ve spolupráci s jednou firmou. Tímto bych chtěl všechny pozvat na akci pořádanou HS ČR garantovanou členy lavinové prevence HSČR ve dnech 10.-12.4.09. Jedná se o lavinový workshop spojený s mezinárodním mistrovstvím ČR v lavinové záchraně. Tato akce proběhne v Krkonoších na Luční boudě a jsou na ni přizváni zástupci všech dovozců lavinových vyhledávačů. V nejbližších dnech bude veřejnost informována podrobněji. Jelikož se jedná o akci v první zóně národního parku bylo nutno vyřídit vládní výjimku a tudíž jsme nemohli tuto informaci oficiálně zveřejnit dříve.

Pavel Cingr
Lavinová prevence HS ČR
Pavel Cingrodpovědět 

 Foto dne:
Mevlana
Muren, 8+/9-
 Databáze cest:
Všechny cesty (181282)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ostriss 5a Rettenbachtal
Àspid 8b Figols
Kulíšek 4- Bohostice
Babočka Admirál 4 Bohostice
Autisticky Čistá 4+ Bohostice
Nově komentované:
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Federweissfall 4 Bad Gastein
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -

 Nově v diskusi:
sanmartino - "stěny naproti" | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli |

 Nové komentáře:
Re: A cvakame... | Re: A cvakame... | co to je a proč? | Re: fašismus | Re: Je to tak | Re: A cvakame... | Re: fašismus | Re: A cvakame... | Vápno boring | Re: A cvakame... |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (36)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (9)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut | Statická a dynamická lana | PRAHA,PRODÁM |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1225 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1129 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 969 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1008 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 877 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.