LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   OS nebo smrt!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu
Vyšla kniha Laviny v Česku

Závody
ČP v bouldru Praha (15.02)
POMOCA Sprint Rokytnice (22.02)
MČR v ledolezení na obtížnost (15.03)

Žebříček
Cesty:
50.Pelikán 10018
51.Zedek 10016
52.Gospoš 9947
Bouldry:
50.Chytil 8634
51.Zímová 8606
52.Měřička 8603
Hory:
27.HKvdf 2832
28.Malý 2820
29.Petr 2799

Výsledky
SP v ledolezení Saas Fee (24.01)
MČR v ledezení na rychlost 2025 (15.01)
Kontinentální pohár a MČR v ledolezení (07.12)

Deníčky
5689 lezců
1153767 cest
Nové přelezy:
Hurikán 7B
Jarní Úkli 7C+
Skřítkův D 7B+/7C
Doly Modří 7C
Àspid 8b
Čikuma 7C+
Anfang Ein 8A+
Dominátor 7C+
Přepište D 7C
Nagano 7C

Stěny
Na Nivách - Trutnov
Bouldering za oponou - Měnín
Gekon Boulder bar - Pardubice

Prodejny
HUDYsport - Praha 9
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

1. opakování DWS Pontax 8c od Chrise Sharmy na Mallorce

Slovinský top lezec Jernej Kruder oznámil, že se mu na Mallorce na skalním mostě Es Pontas povedlo DWS (sólo nad vodou) Pontax 8c od Chrise Sharmy, které nemělo 11 let přelez. Je to lehčí varianta slavného DWS výstupu Es Pontas 9b, který Chris Sharma vylezl o rok později.

Jernej včera uvedl, že se mu povedlo dát klíčové dyno z Es Pontas a pak se rozhodl dokončit výstup přímým dolezem variantou Pontax.

Na Instagramu napsal, že se cítí v klíčovém kroku dobře a nacvičuje horní partie Es Pontas. Je tam spolu s Němcem Janem Hojerem. Soudí, že oba mají stejné šance Es Pontas dát. Byl by to první přelez Es Pontas po 10 letech od Chrisova prvovýstupu.

Baam! Yesterday I stucked the dyno once again 😃 but this time decided to finish in direct finish named Pontax 8c. @chris_sharma opened this line a year before he sent Es pontas, so it must be a second ascent after 11 years.  Luckily I feel more comfortable on dyno now, so I started working on original line. Together with @janhojer we're getting higher now and I think we have equal chances of success. So there is no battle for second ascent, cuz after 10 years, few days wouldn't make any difference. Let's hope the waves calm down and we can be back in the game. • • 📷 @kerstin_helbach_mallorca • •  @camp1889 @sloveniaclimbing #climbing_pictures_of_instagram #climbing_is_my_passion #climbing #rockclimbing #scarpaclimb #scarpaspa #scarpaslo #campcassin #duravida #instaclimb #endurance #achievement  #psicobloc #dws #adrenaline #deepwatersolo

A photo posted by Jernej Kruder (@kruderjernej) on











Zde je video, jak DWS projekt Es Pontas lezl Chris Sharma:


sth   [úpravy] 08:58 13.10.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 borec14:31:26 13.10.2016
Byl jsem u toho, když jsem lezl Baby Sepia co je linka vedle a Jernej házel neskutečný polety do vody právě z toho dynamického kroku. Takže fakt palec nahoru za tu vytrvalost, neboť jak mi říkal, tak tam je už měsíc :-)
Gavsonodpovědět 

 mokre madzo a lezecky?18:29:37 13.10.2016
Borci, jak resite mokre madzo a lezecky?
tenisodpovědět 
 Re: mokre madzo a lezecky?22:29:03 13.10.2016
lezečky držej a mágo nasypeš nový ideálně do mikrotenovýho sáčku :-) ale viděl jsem tam borce, co měli mágopytel z uříznuté PET flašky :-)
Gavsonodpovědět 
  Re: mokre madzo a lezecky?08:44:38 14.10.2016
Možná jsem trochu úchyl (viz Spiklence slasti), ale na mágopytlíku je přece úplně zásadní ta vystýlka! Šahat do mikroteňáku nebo uříznuté petky, to je fakt dekadence.
Svůj prvý maglajzpytlík jsem si ušil z kusu beránka z nějakého staré dětského fusaku (ten vnitřek, zvenku takový ty standardní materiály). To byla paráda! Lepší už jsem pak nikdy neměl.
P.odpovědět 
   Re: mokre madzo a lezecky?10:54:08 14.10.2016
Buď se chceš mazlit s plyšákem nebo dekadentně prášit bílou drogu :-D btw tyhle chlapci mají dost pytlíků na drogu :D
Bafikodpovědět 
 Re: mokre madzo a lezecky?11:33:13 14.10.2016
Hele mago resit nijak zasadne nemusis, pokud chces lezt do 7a. Jednak ty cesty maji obvykle kolem 12m a nejvis 18m. Bezne je pristup do cesty nejakym lehkym traverzem, tam si bud nechas tubu s tekutym magem nebo povesis magopytlik a kdyz dolezes namagujes a staci ti to na tech 10 - 15 m. No a pokud si vylozene magomaniak a chces ten pyel tahnout sebou i v lehkem DWS nebo naopak musis pac lezes tezke prasky, tak hold mas tech pytlu vic a mezi pokusy ti vyschnou.
baba bez nuseodpovědět 

 nemusim19:47:55 15.10.2016
Nevim jak tam ty cesty vedou, ale i ten typek pise, ze je to druhy prelez po letech, po Sharmovi. tak to proverte, jestli to Sharmis taky vylez. pak je to max 1. opakovani, ale ne 1.prelez jak je v titulku...
klukum drzim palce.
Dannyodpovědět 
 Re: nemusim16:24:01 17.10.2016
jo jasně, měl jsem na mysli 1. opakování, opraveno, díky za upozornění.
 Standaodpovědět 

 Foto dne:
Ottoman
Blue hotel, 7b
 Databáze cest:
Všechny cesty (181292)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Groenlandia 2012 6b+ Olba
Reuma 7+/8- -
Doplnok 7 Driekyňa
Cez Previs 7 Driekyňa
Stienka 6- Driekyňa
Nově komentované:
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -
Zlatá žila 8a+ -

 Nově v diskusi:
Re: Široké boty na zimní lezení | Re: A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Uz neni kamos s Karesem | A lepit se smi? | Re: Široké boty na zimní lezení | Široké boty na zimní lezení | Re: Mir Davli | Re: Mir Davli | sanmartino - "stěny naproti" |

 Nové komentáře:
Re: A cvakame... | Re: fašismus | Re: fašismus | Legendy zustavaji | Re: A cvakame... | Re: A cvakame... | Re: fašismus | Re: A cvakame... | Re: A cvakame... | Re: A cvakame... |

 Kde to vře:
Seb Berthe: 2. opakování Dawn Wall na El Capa (39)
Lékařská komise UIAA se vyslovuje proti xenonu v horolezectví (26)
Chris Sharma: video záznam z přelezu cesty Sleeping Lion 9b+ (20)
Adam Ondra vylezl boulder Soudain seul 9A ve Fontainebleau (18)
Křest Perel východu a video ze Stránské skály (12)
Český pohár 2025 v boulderingu 1. kolo (12)
SP mládeže ve skialpinismu Slovensko: (11)
Will Bosi: druhý přelez cesty Excalibur 9b+ v Arcu (10)
Realizace 10? (9)
Video: Adam Ondra a jeho flash bouldru El Elegido 8B+ (8)

 Nově v inzerci:
Hledám partu/parťáka/parťačku | Hledám spolulezkyni | Dětský horolezecký sedák Simond First Climb Junior | Prodám 2 univerzální dětské lezecké celotělové úvazky Singing Ro | Prodám mix věcí na Skialp, horo | Cobra 39,5 | Lezecké vybavení | Scarpa Triolet GTX | Chullila 8.3. | Gore-Tex Mammut |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 1225 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 1132 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 970 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 1011 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 878 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.