LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

PRÁCE PRO LEZCE
Fasádní Servis
 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Update sprievodca Jelenec
Pomozte vydat knihu Dobrodružství v prášku… přidáte jen vodu
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula

Závody
Secret Spot Bouldering 2024 (19.10)
MČR v bouldru (19.10)
Boulder OPEN 2020 LA SKALA (26.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12475
3.Votoček 12318
Bouldry:
1.Konečný 11275
2.Stráník 11056
3.Volf 10962
Hory:
1.Groš 7777
2.Rojko 7436
3.Skopec 7324

Výsledky
MČR rychlolezení (13.10)
SP Praha (20.09)
EP obtížnost Bologna (14.09)

Deníčky
5667 lezců
1140170 cest
Nové přelezy:
Directa Co 8c
Geografia 7c
Výstřik Do 9+
206 9-
Příště To 7C+/8A
J´Ai Toujo 7c+
1.20 € Var 8a
Ofthalmopa 7c+
To Pantheo 8a+
Orgi Nerou 8a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nové povolení lezení pro PP Tiské stěny

Správa NP České Švýcarsko vydala na základě žádosti ČHS opatření obecné povahy, kterým vydala souhlas s provozováním horolezectví na území Přírodní památky Tiské stěny.

Tím, že se jedná o opatření obecné povahy, platí souhlas pro všechny lezce, nejen pro členy ČHS. Souhlas platí do konce roku 2022.

Území PP Tiské stěny zahrnuje Malé tiské stěny, Velké tiské stěny a Bürschlické stěny.

Lezení v Tiských stěnách je možné celoročně, při dodržování pravidel pískovcového lezení a podmínek uvedených v OOP (lezení pouze na suchých skalách, zákaz používání Mg, zákaz poškozování povrchu skal...).

Upozorňujeme, že na území PP Tiské stěny jsou nově zcela zakázány prvovýstupy! Správa NP o tomto zákazu rozhodla s odkazem na plán péče o PP Tiské stěny, kde je uvedeno, že "dnešní rozsah tradičních horolezeckých terénů se z hlediska ochrany přírody jeví jako přípustné maximum", a s odkazem na zákon o ochraně přírody a krajiny, který zakazuje změnu nebo poškozování přírodní památky. Záměr zakázat prvovýstupy se nám bohužel nepodařilo zvrátit.

Dále upozorňujeme, že souhlas se nevztahuje na cesty, které jsou uvedeny v příloze k OOP. Jedná se o cesty, u nichž by další pokračování horolezectví vedlo k poškození nad únosnou mez (eroze, poškození povrchu skal). Cesty byly vybrány na základě terénního šetření, které proběhlo v roce 2017, ve spolupráci správy NP a OVK Tisá. Seznam je oproti předchozímu období mírně rozšířen. Seznam cest bude k dispozici u vstupů do PP Tiské stěny.

Prosíme, abyste dodržovali stanovené podmínky.

PP Tiské stěny - OOP 2018-2022.

Příloha - zakázané cesty

B. Valentová, sekretariát ČHS

Tisá omezení

Božena Valentová   [úpravy] 13:38 29.03.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 hm20:19:07 29.03.2018
hm... přituhuje
odpovědět 
 Re: hm20:37:18 29.03.2018
ono jaksi tiše přituhuje minimálně pár desítek let. udělají se omezení, kromě pár zanícených idealistů, kteří jsou vlastně divní, je nikdo nedodržuje, v reakci na to se udělají se další a tvrdší omezení, překvapivě je zase nikdo nedodržuje, a tak se udělají ještě tvrdší, které, hádejte třikrát, opět nikdo nedodržuje. jo, přečteme si je a polekáme se, že prej přituhuje...

já bych spíš možná ocenil, kdyby se aspoň některá z omezení vymáhala, byl by to jasnej signál, že nejsou pro srandu králíkům. ne že bych byl nadšenej z razie strážníků s pokutovými bločky ve skalách, ale nějak mě nenapadá řešení.
Lukas B.odpovědět 
  Re: hm00:13:20 30.03.2018
No vidíš, a já bych zase uvítal, kdyby si horolezci dokázali i něco prosadit. A nebýt pořád jen Ti, kterým se každý rok něco dalšího zakáže. Máme na to svaz, plný profesionálů, rozpočet jaký nikdy nebyl a vyjednávání na CHKO je přímo tragické.
ttodpovědět 
   Re: hm00:32:45 30.03.2018
A k tomu čím dál větší skupinu těch, co je nějaká pravidla zajímají víc než vložka či bordel od jejich autdórových aktivit hned pod skalami...
Opravdu si myslím, že by nebylo od věci dát pauzu nejen od výjimek ve vybraných oblastech, kde si ega jednotlivců zatím v klidu narůstají do obřích rozměrů. Nic jiného totiž nemá šanci na nějaký kvalitativní posun, udržitelný pro mlčící většinu...
Pokud se zavře na třeba 5 let nějaká zvlášť populární oblast jako první, rozpustí se ta rádobylezecká viroza jinam. Pokud jich ale bude deset, začne se o tom mluvit snad i mimo deníčky.
To znamená mezi konkrétními lidmi, kteří svým chováním k zavření takových oblastí i aktivně přispěli. Možná ani to nepomůže, i to se může stát. Ale do té doby budou jistě technologie, které umožní si nejméně ega a deníčky honit už jen přímo z obýváků před příslušnou IT technikou...
Není to lákavá představa? :-)
odpovědět 
    Re: hm00:55:28 30.03.2018
Honit si, před IT technikou ? To už funguje dnes, ne? Zkus si to ....
ttodpovědět 
    Re: hm08:33:47 30.03.2018
Uzavření oblasti nic neřeší, něco jako ten se vyboural protože jel 120, tak všichni budou jezdit 80. Princip kolektivní viny, dnes tak populární. Pro mě je to otázka přílivu nevychovanych a namachrovanych jedinců vychovanych na umělých stěnách, kde vzory ačkoliv dobře lezouci prosazují politiku komerčního využití lezeckeho potenciálu. Proč ne, ale má to své důsledky právě ve formě nerespektování okolí, kde se daně oblasti nachází. Jsem ze severu, takže známé příklady jako je nelegální kemp v labaku a vyhrocené vztahy s místními, parkování v obci Sněžník místo za 30 korun na parkovišti, nelegální kácení v Roklici ( to ale nebyl žádný mladeznik), hromadné boulderingove akce v lese.... na druhé straně vidíme turistické peklo v Adru za podpory i orgánu ochrany přírody. Ten Adr ti je tak něco neuvěřitelného jak to tam dokázali dotáhnout do dokonalosti. Začínající regulace boulderingu.... tak jak říkáš, taky mě nebaví ze jsme většinou příjemci rozhodnutí a pokud dojde k rozdělení jak si to někteří přeji, tak to bude ještě horší....
odpovědět 
     Re: hm10:38:39 30.03.2018
takže nebýt jen pasivními příjemci rozhodnutí (ono ani dneska to není úplně pasivní):
to znamená vlastně o krok zpět, kdy byla výjimka pouze pro členy spolku, který byl do jisté míry garantem, že členové jsou poučení a uvědomělí. jednak se to posunulo, a výjimka musí být (rozumně) pro každého, a druhak tak nějak ze zkušenosti, členství ve spolku se žádným spolehlivým garantem ukázněnosti členstva nikdy nestalo.

za jaký konec to může čhs vzít:
1. smířit se se stavem jaký je a pokračovat. AO přiveze placku z olympiády, bude v televizi v prime-time, poleze čím dál víc lidí, čím dál víc lidí se bude lezením živit, tj. především tahat do skal zástupy zážitkáčů, které na skály vezme na koloběžce a odjedou na kánoji, a smeknou si to přes kaňon tyroským traverzem v laně za nadšeného juchání, případně letní výjezdy kroužků ze stěn. přituhovat v takovém případě bude stále víc. svaz bude dál projednávat výjimky, nebude schopen slíbit vůbec nic a nad davy lidí ve skalách se silným zastoupení profesionálů a pasivních kliošů bude krčit rameny.
2. svaz spolu s nárůstem profesionalizace a administrativy se začně porybařovat a pomyslivcovat, a vydupe si něco jako lezeckou stráž v pozici veřejného činitele, která bude ve spolupráci s vochranáři patrolovat, napomínat, vykazovat a sázet flastry. druhou (a asi reálnější) možností je, že ty hlídky a flastry budou od místně příslušných ochranářů, a horosvaz bude spolupracovat, ale jasně deklarovat, že může mít vliv pouze na své členy.

nejvíc naděje teda vidím v tradičních oblastech se silnou místní komunitou sdílející hodnoty a pravidla. ať koukám jak koukám, kromě hruboskalska jich moc není.
Lukas B.odpovědět 
      Re: hm11:43:04 30.03.2018
S rozpadem tradičních hodnot souhlasím a opět, již jsem to někde psal tvrdím, že za to může komerční Hudy-stěnoklika.
Resp. absence klasické výchovy k horo(lezectví) skrzevá oddíly, či zkušené kamarády, která si myslím, byť byla v podstatě neorganizovaná, bez glejtů a osvědčení byla lepší než výchova skrzevá komerční instruktory.
Ty kurzy si udělá i cvičená opice, či ochočené prase, mnohdy potkáte instruktory, jejiž fyziognomie moc lezecká není, v lepším případě jen hecují k výkonu, vztak instruktor - zákazník je stavý do role příjemných děvek, kdy udržet pozici, že něco se nedělá, nebo, že pokud nechceš na něco přistoupit, tak to nedělej, je poněkud obtížné. Rybaření v kurzech, "táborech" se rozmáhá. Tradiční přístup ctil lanová družsva, s tím, že časem člověk postupně zkoušel...
Jenže svaz pořád mele něco o propagaci lezení, PR atd., což jen podproje tento přístup. Proč? Kvůli penězům?
Ne, díky nechci, chci aby to dělali lidé, kteří to myslí vážně a museli pro to, vyvinout nějaké úsilí. Nikoli ti, kteří k tomu mají konzumní přístup, bez vztahu k přírodě.

Vymahatelnost: Pamatuji si doby, kdy toto kontrolovali ochránci přírody, vyžadovali průkazky a dávali pokutu. To je jejich starost, neb jsou to jejich pravidla vyjímek.
k.odpovědět 
       Re: hm13:21:35 30.03.2018
my ovšem nehledáme pachatele (nějakou temnou stěnokliku), my hledáme řešení. nějaké stabilní a trvale udržitelné, přijatelné i pro vochranu.

k zákazu prvovýstupů; upřímně řečeno, místo pro smysluplné prváče v tisé došlo už docela dávno. nedovedu si ovšem představit vymahatelnost. rozumnější by bylo např. při prvovýstupech nepoužívat železo.
Lukas B.odpovědět 
       Re: hm19:37:16 31.03.2018
hele karle nezakazal ti doktor nahodou internet? mimochodem kdyby te občas pustili na prochazku, tak bys zjistil ze tam ty ochranci obcas chodi. Jinak, to je zase moudrej papir, az mi z toho ukapla slza tekutého maga.
asi konzumentodpovědět 

 Rozpínání OP11:30:59 30.03.2018
Zdravím ve spolek,
je klasickým příznakem tohoto media, že pod článkem o valné hromadě se rozpoutá boj na život a na smrt o stovkách příspěvků a tady, kde skutečně jde o lezení a jeho podmínky, je ticho po pěšině.

Pár připomínek k tomu opatření:
1) čl. 1 odst. 3 se snaží roztáhnout zákaz horolezectví i na bouldering. Že si nechá ČHS něco takového podsunout, je podle mě chyba. Podle vyhlašovacího předpisu je zakázáno horolezectví bez souhlasu a horolezectví není totéž, co horolezecké sporty. Zákon oba tyto pojmy dostatečně rozlišuje a opatření není nad zákon.
2) K zákazu prvovýstupů si dovoluji podotknout, že odůvodnění je podle mě za hranicí libovůle. Tvrdit, že si OP něco napsala do plánu péče (na který má veřejnost pramalý vliv) a že proto zakazujeme prvovýstupy, je prostě zákaz pro zákaz bez jakéhokoliv důvodu. O přiměřenosti ani nemluvě. Za mě ČHS neměl na tuto podmínku také přistoupit.
3) Dalšími právníma okolnostmi vyhlášení PP Tiské stěny nebudu diskusi zanášet, ale celkově mám pocit, že si lezci nechávají líbit kdeco.
Syselodpovědět 
 Re: Rozpínání OP16:32:41 30.03.2018
Za mě je to OK jsem tam 2-3krat týdně pokud je počasí,ale spíš bych to viděl více se soustředit na dodržování pravidel(viz.lezení bez mg,a hlavně lezení za sucha)a hlavně tyto zákazy dodržovat a klidně i nějak postihovat,co si budeme povídat každém víme jak to tam chodí lana od němců (a nejen od nich)natažený na top rope celý den ve stěně,o mágu a lezení za mokra ani nemluvim
 Aldaaodpovědět 
  Re: Rozpínání OP10:07:39 31.03.2018
Já bych tam lezl některé cesty klidně s MG....tak jak to je doteď.....
Filipodpovědět 
   Re: Rozpínání OP11:49:14 31.03.2018
Tak budeme lizt i za mokra ne?(viz.výše-pravidla pískovcového lezení).
Aldaaodpovědět 
  Re: Rozpínání OP11:45:06 31.03.2018
Já bych tam lezl některé cesty klidně s MG....tak jak to je doteď.....
Filipodpovědět 
 Re: Rozpínání OP22:44:41 31.03.2018
Sysle, řekněme, že s tvými námitkami vůči "odůvodnění" zákazu prvovýstupů lze souhlasit, jakkoli se nejedná o odůvodnění ve smyslu správního rozhodnutí a taky je to nazváno jako "komentář". Opravdu odvolávat se na plán péče není úplně košer. Nicméně tvůj výklad v bodu 1) si dovolím zpochybnit. Zákon o ochraně přírody a krajiny operuje s pojmy "horolezectví" a "horolezecké sporty", aniž ovšem tyto pojmy jakkoli vykládá. Ty horolezecké sporty se navíc objevily až v poslední (loňské) novele, a to pouze v části týkající se národních parků - prostě proto, že novela se týkala pouze národních parků a zákonodárci se odmítli zabývat ostatními částmi zákona. Jistě je vhodné postupně pojmosloví zpřesňovat a ty "horolezecké sporty" jsou vhodnou cestou, nicméně asi nebudeme dovozovat, že pokud v základních ochranných podmínkách národních přírodních rezervací zůstalo pouze "horolezectví", je nadále jejich ochrana významně nižší než třetí zóny národního parku a boulderovat se tam smí, protože bouldering vlastně není horolezectví (v té NPR je to asi jedno, protože je to kryto univerzálním zákazem vstupu mimo značené cesty, ale platí to adekvátně i pro PR a PP na základě vyhlašovacích dokumentů). Pokud bychom připustili tvůj výklad, pak bychom to mohli ještě posunout - u nás se vlastně nikde žádné horolezectví neprovozuje, neboť až na nepatrné výjimky příslušné hory nemáme. To, co se u nás provozuje, je skalní lezení, takže podle tvé logiky se na to všechny dosavadní regulace nevztahují. Troufám si říci, že tohle neobstojí nejen u racionálně uvažujícího jedince, ale ani u odvolacích orgánů nebo u soudu. A to "rozpínání OP" v tvém titulku není v zásadě nic jiného, než reakce na dramatické rozpínání horolezeckých a jiných outdoorových sportů a kratochvílí v posledních letech.
JHodpovědět 
  Re: Rozpínání OP00:58:01 01.04.2018
Jiri,
predne dekuji za odpoved. Samozrejme mi to neda a budu polemizovat:
1) K 'horolezectvi'- Ten pojem je v zakone z doby, kdy v CR o boulderingu nikdo skoro ani nevedel a zakonodarce uz vubec ne. Psal se do zakona s tim, ze zahrnuje sportovni lezeni, a to prave proto, ze se vedelo, ze se v narodnich parcich leze. Nemyslim si, ze se casem muze zakaz rozsirit jenom proto, ze se zacne vice boulderovat. Navic prave onou novelou (ktera si zaslouzi zrusit) zakonodarce doznal, ze vi o tom, ze bouldering se do pojmu horolezectvi nevejde, ale presto zakaz dal jen do NP. Mam za to, ze v pravnim state se prava a povinnosti ridi obsahem zakona a ne oznacenim chraneneho uzemi nebo stupnem zony v nem.
2)K opatrenim obecne povahy- Je pravdou, ze oduvodneni ta cast nazvana neni a nejde o rozhodnuti. Celkove mam za to, ze zavedeni OOP do ochrany prirody je zverstvo hranicici s ustavnosti. Dokladaji to OOP v Labaku, v Tise, ale i jinde. OOP totiz nejen pripousti nulove oduvodneni, ale je i hure napadnutelne a pritom jeho dopady jsou mnohdy sirsi nez u rozhodnuti.
3) Masovy narust poctu lezcu je mantra, kterou ochrana prirody rada opakuje. Prvne bych rad videl cisla a dukazy (a nemluvim o narvane stene na Smichove). Druhak si myslim, ze narust poctu lezcu nema s prvovystupy nic spolecneho. A konecne si myslim, ze vic lezcu neznamena, ze si OP muze delat, co se ji zlibi a najednou tvrdit, ze bouldering je vlastne horolezectvi.
Syselodpovědět 
   Re: Rozpínání OP11:36:19 02.04.2018
Ad1) Tyhle debaty jsou čistě akademické a chybí nám k tomu závazný výklad pojmů. Není níkde jasně řečeno, co se ve vztahu k ochraně přírody rozumí "horolezectvím". A jestli měl zákonodárce pocit, že se do definice horolezectví nevejde bouldering, tak vymyslel "horolezecké sporty", tak kolem toho bychom taky mohli jakkoli fabulovat. Třeba měl pocit, že se tam nevejde ledové lezení, drytooling, skialpinismus, highline ve skalách etc.. A zavedením pojmu horolezecké sporty výhradně u národních parků tentýž zákonodárce nepřiznává nic jiného, než že se při novele zákona odmítl zabývat jakoukoli jinou jeho částí, která se netýkala právě NP. Pokud pátráme po smyslu zákona, tedy proč má být horolezectví v chráněných územích regulováno, dojdeme nutně k závěru, že v mnoha parametrech má bouldering na CHÚ výrazně negativnější vliv než tradiční skalní lezení - čištění, úprava, preparace skalního povrchu, úpravy okolí skal včetně "vykopávání" nástupů (to už by mohla být speleologie, ne?), obligatorní MG, soustřeďování lezců v prostoru i čase se všemi doprovodnými jevy... Zahrnutí boulderingu do horolezectví (pro potřeby OP) při současné právní úpravě považuju za zcela legitimní, dokud někdo (soud) závazně nerozhodne o opaku. Navíc v situaci, kdy samotná lezecká veřejnost vlastně ani dost dobře neví, kde končí skalní lezení a začíná bouldering. Ad2) K tomu snad jen, že jakkoli sdílím výhrady vůči OOP a jeho použití pro regulaci lezení, připomínám, že je to způsob, jak legalizovat lezení v chráněných územích (se stanovením podmínek) pro všechny osoby bez nutnosti jejich organizování v nějakých spolcích, což stávající souhlasy a výjimky, vydávané na žádost a tedy pouze pro žadatele, neuměly. Ad3) Tady se dopouštíš nepochopení nebo manipulace. Nikde jsem netvrdil, že rozpínání horolezeckých a jiných outdoorových aktivit je primitivní funkcí počtu lidí, kteří lezení provozují (i když i tenhle nárůst je v posledních desetiletích zcela nesporný - srovnej jenom počty organizovaných lezců dnes a před rokem 1990, kdy navíc žádní jiní než organizovaní ani téměř neexistovali). Porovnej si lezecké průvodce co do počtu nových cest, ale i nových skal a všelijakých kvaků a taky celých nových oblastí. Vezmi v úvahu nárůst infrastruktury reprezentované např.fixním jištěním, parkování a lágrování pod skalami atd.. A to jsou přitom všechno jenom projevy kvantitativního růstu (chceš-li "rozpínání") a ne změn kvalitativních.
JHodpovědět 
    Re: Rozpínání OP18:38:55 03.04.2018
Děkuji za reakci. Pár poznámek přecejenom mám:
1) Vím o metodickém listu AOPK o horolezectví z roku 2009, kde se AOPK (pod Tvým vedením) snaží vymezit, co vše se tam vejde. Tehdy jste tam už bouldering měly. Koukám, ale že slacklining tam není a mám to za důkaz toho, že pojem OP interpretuje, jak se jí hodí. To, že by se regulace z pohledu OP hodila, přeci neznamená, že jen převyloží obsah zákona a najednou je to tam. Primárně jde o zásah do svobody pohybu a takový podléhá omezení pouze zákonem nebo na jeho základě.
2) Pokud jde o to, že OOP údajně umožňuje vymezení pro osoby mimo jakékoliv spolky, i v tomto nám pomůže Metodický pokyn a Tvá znalost praxe. Sám víš, že se přestávaly většinou udělovat výjimky a začalo se tzv. vyhrazovat, a to ve většině případů neadresně a bez ohledu na členství.
3) Nárůst počtu lezců podle mě není relevantní, pokud se bavíme o konkrétním území Tiských stěn. Zajímalo by mě, zda tam počty lezců vzrostly a tedy se musí více zakazovat (podle obsahu vrcholových knížek to lze zjistit).

Závěrem si dovoluji povzdech. Jsou Tiské stěny přírodní útvar menší rozlohy s regionálním ekologickým, vědeckým či estetickým významem? Pokud je 100 hektarů "menší rozloha", přeji si mít pozemek menší rozlohy v Tisé.
Syselodpovědět 
     Re: Rozpínání OP21:18:57 03.04.2018
Sysle, už tu debatu budu pomalu tlačit ke konci, většina rozumných argumentů asi zazněla a díky za ně, ačkoli ne ve všem se shodnem. Přesto ještě poslední komentář k tomu prvnímu bodu. Když vyvozuješ poměrně silné závěry ("OP si vykládá, jak se jí hodí"), drž se, prosím, faktů. Za prvé tady neprezentuju oficiální stanovisko rezortu ŽP, komentáře jsou soukromé. Za druhé netvrdím, že slacklining OP považuje za součást horolezectví. Mluvil jsem o highline ve skalách, což je mimo veškeré pochyby hybrid mezi chozením po lajně a lezením, stejně jako skialpinismus je hybrid mezi horolezectvím a sjezdovým lyžováním - to vše proto, abych se pokusil doložit, jak nejasná hranice mezi jednotlivými pojmy je a jak komplikované je pracovat s pojmem "horolezectví", aniž je závazně vyložen.
JHodpovědět 
      Re: Rozpínání OP20:08:46 04.04.2018
Ahoj. Narazím na tvůj koment nutnosti regulovat bouldering. Myslím, ze se z boulderingu děla něco více než je. Prijde mi to jako dělání si problému abych měl co řešit. Jediným problémem je pořádání hromadných akcích jako třeba padání, kdy se do lesa nahrne větší množství lidi, kteří by tam možná ani nepřišli. Normálně tam potkáš nikoho. A to ze občas někdo očisti mech je skutečně problém velikosti voštin a zákazů lezení s nimi spojenými. Problém zase vidím v hromadných akcích, kdy musím očistit a připravit stovky bouldru. Proste jdu do lesa, vylezu na kamen a abych měl sebou příručku co mužů a nemůžu.
Elementodpovědět 
     Re: Rozpínání OP21:36:20 03.04.2018
Počty lezců v Tisé klesají. Před několika lety byla v sezoně u každé skály dvojka. Dnes je to jen výjimečně.
Mnohem víc skály poškozují turisté, kteří prolézají všechny komíny a skalní okna. OP nevadí,že jsou čísla "atrakcí" namalovány na skály.
Janodpovědět 

 Foto dne:
Děčínský Sněžník - Skalní město…. 6C
Skalní město 6C
 Databáze cest:
Všechny cesty (179365)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
El Col-leccionista 7a+ Siurana
Roby Legend 8c La Gola
Geografia 7c Ulassai
Resta Way 7c+/8a La Gola
African Reggae Plus 8a+ La Gola
Nově komentované:
Příště To Zalepím :) 7C+/8A Tisá - Modřín
Paradisi Musulmani 6b+ Jerzu
Tesoro Mio 7+ Geyikbayiri
Absinth 9- Geyikbayiri
Confetto ... 6c+/7a Massone

 Nově v diskusi:
Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování | Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování... | Re: Slanění z nýtu | Re: Chýba SERENE |

 Nové komentáře:
Re: Gratulacia | Gratulacia | Re: Není to jednoduché | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta | Re: Cesta Járy Vdolečka | Re: Není to jednoduché | Re: Cesta Járy Vdolečka | Re: Cesta Járy Vdolečka |

 Kde to vře:
Ukrajinský top lezec Maksym Petrenko padl při obraně Ukrajiny (49)
Video: Seb Bouin a Alain Robert lezou solo na mrakodrap v Paříži (22)
Mára Holeček a Ondrej Húserka vylezli na vrchol Langtangu (19)
Will Bosi přelezl boulder Spots of Time a potvrdil klasu 9A (17)
MČR v rychlolezení (16)
Film: Adam Ondra a nejtěžší cesta Vysokých Tater Corona 10+/11- (15)
Secret Spot Bouldering 2024 pozvánka (12)
MČR v bouldru vyhráli Lukáš Mokroluský a Michaela Smetanová (5)
Expedice Máry Holečka na Langtang Lirung se chystá do stěny (4)
Marjan (4)

 Nově v inzerci:
Batoh Deuter Aircontact 65+10l | Z teplem | Hledám děvče do skal | koupím Zlagboard | Kalhoty MONTURA SKI STYLE PANTS Man vel.L | Nepromokavá bunda The North Face vel.L | Nové lezečky Scarpa Instinct VSR vel. 43,5 | Srbsko | boulder pytel EVOLV | 2X Simond Piranha |

 Anketa:
Jaké technologie nebo aplikace používáte při lezení a jak vám pomáhají?
 GPS a mapové aplikace 
 352 
 Lezecké aplikace pro sledování výkonu 
 309 
 Sociální sítě pro sdílení a inspiraci 
 280 
 Vzdělávací aplikace pro techniky a trénink 
 277 
 Aplikace pro evidenci a sdílení výstupů 
 250 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.