Dnes trochu zeměpisu.Oblastí je zde mnoho a vyznat se v nich není zase až tak složité. Základním dělítkem je Labe. I v Německu má Labe dva břehy, jenom jim neříkají pravý a levý, ale nějak jinak, německy.
Nejrozsáhlejší část tvoří obrovský hřbet trojúhelníkového tvaru ohraničený státní hranicí mezi Hřenskem a místem, kde naše území opouští říčka Křinice, dále Labem mezi Hřenskem a městečkem Bad Schandau a ze severu jej ohraničuje právě Křinice, která v Bad Schandau vtéká do Labe. Tento hřbet jako klín vybíhá z Čech, postupně se zužuje, až z něj před Bad Schandau zbyde "jen" dominantní velevěž Falkenstein s oblastí Schrammsteine, jejíž stěny jsou orientovány jak k Labi, tak ke Křinici. K Labi spadají ještě masivy Schmilky vmáčknuté mezi Hřensko a Schrammsteine. Nad Křinicí se pás stěn postupně mění v Affensteine, Kleiner Zschand a Grosser Zschand. Mezi tyto tzv. velké oblasti a Křinici se ještě vměstnalo několik velmi pěkných menších oblastí souhrně nazývaných Wildensteine.
Dále po proudu Labe leží městečko Hohenstein s Brandem, domácí oblastí Bernda Arnolda. A ještě o kousek dále Rathen s proslulými Superlativami v údolní stěně Grosser Wehlturmu.
Na levém břehu již není takové množství materiálu, ale to určitě nesnižuje jeho kvality. Oblasti jsou zde rozházené bez ladu a skladu. Našinci je asi nejznámnější Bielatal. Jde o prodloužení našeho Ostrova v délce 3-4 km. Velmi významnou oblastí je Pfaffenstein, ve kterém vždy úspěšně působila i česká enkláva (Utopie, Fireball). Vpodstatě ale platí, že kam Hudy přišel, tam působil úspěšně.
Za návštěvu určitě stojí i Gohrish, Papstein, Bärensteine a na dohled od Rathenu ležící Rauenstein s Hudečkovou vraždou "Kamikadze". Nyní už tedy zhruba tušíte, ale život vám nepostačí k poznání všech míst a přelezení všech oku lahodících linií. Krátký život a dlouhý strach.
Tschüs