LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8323
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1173852 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Svatý Otec 9+/10-
Stargate 11-
Je To V Po Xa
Riverbed 8B
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+

Stěny
DDM Sova Cheb - Cheb
Olympia - Brno - Modřice
Hannah Outdoor Centrum - lezení v ledu - !stěna zbourána! - Tanvaldský Špičák II

Prodejny
HUDYsport - Praha 5
HUDYsport - Brno
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Hanibal závod

ČP v lezení na obtížnost

smallV sobotu 26. května se na lezecké stěně TendON SmíchOFF konal Hanibal závod Českého poháru v lezení na obtížnost. Po Lomnici a Zlíně to bylo třetí kolo, ve kterém se rozhodovalo o nominaci do reprezentačního týmu ČR pro rok 2012.

Pro 16 závodníků a pouhé 4 závodnice byly přichystány 2 kvalifikační a 2 finálové cesty v obtížnostech od 8+ do 10-/10.

Kvalifikace


Muži bojovali nejprve v technické, mírně převislé, cestě s převahou oblejších chytů s nepříjemným vyhazovacím koutkem v závěru. Do topu úspěšně dovzlínalo 6 lezců.
Ženy (lépe řečeno jedna žena a tři juniorky) začaly též spíše technickou cestou s převisem po lepších chytech ve střední části. Topové madlo poždímaly dvě lezkyně, tedy celých 50% účastnic. Děvčata se pak přemístila pod nástup první kvalifikační cesty mužů a rozhodně se nenechala zahanbit předchozími výkony opačného pohlaví. Terce i Andree do topu chyběly milimetry…
Muže pak prověřily krásně hnusné natejkací oblostisky v téměř 30% táhlém převisu. Topu dosáhli 4 borci železného předloktí.
Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat dvě kvalifikační cesty a připravit finálovou pro ženy. Příště míň chytů! (poznámka č.1 autora – stavěče )


Čáry máry

foto by © Petra Vachová



Cliffhanger

foto by © Petra Vachová



Vítězná jízda

foto by © Petra Vachová


Finále


Finále žen proběhlo na dlouhé gradující vytrvalostní cestě, klikatící se celým sportovním profilem. Se všemi jejími nástrahami se jako jediná z davu závodnic vypořádala Terka Svobodová. Chyt, ze kterého cvakala topovou karabinu, bych vám nepřál potkat ani v rajbasu. Celkové výsledky žen najdete na

Výsledky ženy

Následoval maraton pro stavěče, kteří museli sundat finálovou cestu žen a připravit finálovou cestu mužů. Příště sakra míň chytů! (poznámka č.2 autora – stavěče) 12 rozhněvaných mužů čekalo v izolaci, než s Ferem našroubujem poslední chyt a hurá na obhlídku cesty. Ten volant pravou nebo levou? ..Hm nejspíš oběma… Šest minut je pryč, tak šup zpátky do cely! A pak do onsajtu! Tentokrát však topový chyt zůstal panensky černý bez maglajzového obtisku vítězovy ruky. I tak borci předvedli úctyhodné výkony. Hlavně Jirka Dragoun zanechal výborný dojem. V jeskyňářsky ležérním autfitu si dolezl pro stříbro. A kdo ví, jak by to dopadlo, kdyby místo cvakání expresky lezl dál… Vítězem se stal Tomáš Binter, který místo cvakání ušetřil pár gramů síly a udělal ještě jeden rozhodující krok navíc.


Stupně vítězů

foto by © Petra Vachová



Stupně vítězů

foto by © Petra Vachová




Zdroje:
Celkové výsledky najdete na:

Výsledky muži



Tým stavěčů

foto by © Petra Vachová


Děkujeme všem závodníkům, že si přijeli zalézt, všem pomocníkům, rozhodčím, jističům a divákům, kteří i přes pěkné počasí přišli zafandit. Zvláštní dík patří Volťákovi za výbornou atmosféru a Petrovi za famózní gulášek. Děkujeme samozřejmě také sponzorům.
A já moc děkuju Ferovi za ozaj super spolupráci! (poznámka č.3 autora)



Viktor Pařízek   [úpravy] 10:10 30.05.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 zkouška komentáře16:20:14 01.06.2012
..............
adminodpovědět 

 Foto dne:
Život na hraně (Klíma-Linhart V), Východná Žeruchová veža, Vysoké Tatry, Slovensko.
Život na hraně
 Databáze cest:
Všechny cesty (185924)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Spára Se šipkou V Ostrov
Severozápadní Spára III Ostrov
Jihovýchodní Hrana V Ostrov
Malé Vlnobití III Ostrov
Západní Hrana IV Ostrov
Nově komentované:
Přeskok 1 Drábské Světničky
Stargate 11- Krkavka
Stargate 11- Krkavka
Není Malých Rolí IXb Adršpach
Národní Přírodní Blbost 7A Baranddiem

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom |

 Nové komentáře:
Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Nějaké nové oblasti | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Výstup roku? | Re: Hezký | Hezký |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (42)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (23)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (11)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2173 
 Ne 
 2417 
 Nevím 
 1638 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.