LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
26.Jungling 10616
27.Slezáková 10580
28.Pelíšek 10491
Bouldry:
26.Vaňous 9850
27.Urubčík 9800
28.Šťastný 9675
Hory:
8.Šuraba 6607
9.Bloudek 6320
10.Procházková 6036

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172301 cest
Nové přelezy:
Grüne Bana 9+
Panda 9-
Seepferdch 9
Fingertang 7c
Spirito Li 7c+
Hook 7c
The Dance 9+/10-
Hook 7c
Spirito Li 7c+
Spirito Li 7c+

Stěny
Družba boulder - Ostrava Poruba
Prysk - Prysk
Zubří - Zubří

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Brno
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Objevena těla dvou horolezců

Šiša pangma

smallDne 5. října 1999 Alex Lowe a David Bridgges byli pohřbeni v masivní lavině na Šiša Pangma v Tibetu. Nyní po více než 16 letech byla jejich těla objevena.

Conrad Anker, Alex Love a David Bridgges se plánovali stát prvními Američany, kteří dokáží sjet na lyžích 14. nejvyšší horu na Zemi - Šiša Pangmu.



Šiša Pangma, 14. nejvyšší vrchol na Zemi

foto by © Wikipedia


Dne 27. dubna známí alpinisté Ueli Steck a David Goettler narazili, při svém aklimatizačním výstupu jižní stěnou Šisa Pangma, na ostatky dvou horolezců. Goettler poté telefonoval Conradu Ankerovi a jeho ženě Jennifer Lowe-Ankerové (vdova Alexe Lowa), kteří právě pobývali v Nepálu. Když si vyslechli zprávu o popisu oblečení nalezených těl, Anker došel k závěru, že horolezci museli být Alex Lowe a David Bridgges.

Co se tenkráte stalo popsal přeživší Anker.
Při přechodu ledovce spatřili, jak se zřítil velký sérak vysoko nad nimi, to vyvolalo masivní lavinu. Poté co si uvědomili, že se nacházejí v pádové trase laviny, se okamžitě snažili uniknout do strany. Anker běžel vlevo, Lowe a Bridges běželi na druhou stranu. Anker utrpěl četná poranění (zlomená žebra, tržné rány na hlavě a vykloubené rameno). Lowa a Bridggese už nikdo nikdy nespatřil...

Více zde:
Alex Lowe a David Bridgess boddies found

Alex Lowe’s Body Found on Shishapangma


JirkaS   [úpravy] 10:56 02.05.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Král
Stará cesta, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (185737)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Normální Cesta 2 Harrachov
Fingertango 7c Kluan Roatwandtl
Super Crack Of Pelvoux 7a Ailefroide
Krvavá Spára VIIIa Jetřichovice
Markies Van Ham 6A Fontainebleau
Nově komentované:
Cigánský Moonboard XIa Adršpach
Nie Diät 9- Frankenjura
Made Im Speck 9-/9 Frankenjura
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Východní Spára VI Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: Technická pzn. | Re: zbabělec | Re: Expresky | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: Technická pzn. | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (70)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (12)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2087 
 Ne 
 2352 
 Nevím 
 1559 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.