LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
18.Šofránko 10878
19.Vlk 10868
20.Melen 10848
Bouldry:
18.Košťál 10000
19.Šípek 10000
20.Štípek 9956
Hory:
10.Procházková 6036
11.Švihálek 5395
12.Abt 5262

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5768 lezců
1172414 cest
Nové přelezy:
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb
Inspirace 9
Zrození Hv 9
Sekáči 9-/9
Grüne Bana 9+
Panda 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Máj v Sasku 2007

Přesto, že je mi smutno z posledního "zločinu v Tisé", stále ještě věřím, že lezení zůstává radostí. Snad má smysl jezdit do skal a setkávat se tam s kamarády.
Máj v Sasku, jak už jsem před pár týdny psal, se bude konat od sobotního rána 28.4. do úterního odpoledne 1.5.07. Jak? Jako vždy. Vše je zcela volné, svázané jen pravidly lezení a zákazem rozdělávání ohně (a ten je nutno dodržet). Stačí jen znát místo bivaku, kde budeme nocovat. Po čtyřech letech se vrátíme do Malého Čandu. V údolíčku pod severní stěnou Heringsteinu v protilehlé stráni stojí velké žluté masívy s obrovskými výlomy, pod nimiž se nachází bivak. Nejlépe se k němu dá dostat po turistické cestě, která po vrstevnici prochází pod stěnami celého Čandu. Od Heringsteinu směrem k Affensteinům asi 5 až 10 minut. Jakmile se dostanete do stráně naproti Heringsteinu, stačí jen vyběhnout sto metrů do kopce a jste v bivaku. Ještě před týdnem byl zcela volný a opatřený povolovací cedulkou. Kdyby se nedej bože stalo, že by v mezidobí byl opatřen cedulkou jinou, žlutou a zakazující pobyt kvůli ochraně ptactva, pak bychom se uhnízdili v náhradním bivaku, v němž jsme vítali vstup do Evropské unie. Naleznete jej v Affensteinech vedle pěšinou mezi věží Satanskopf a Gamshornspitze na patře nedaleko od Friensteinu směrem k Blosstocku.
Vemte si hodně svíček a chuti do lezení a přijeďte.
Zájemci o koupi průvodce si jej mohou zakoupit i ve Schmilce v kiosku v prudké silničce od hranice do skal. Mají všechny díly, jen cena se zvedla na 18,90 € za kus.
Tschüs Jarda Maršík

Jarda Maršík   [úpravy] 21:34 16.04.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 parkování22:07:41 24.04.2007
Ahoj, kde je nejlepší na tuto akci zaparkovat autíčko? Jak je to s H2O?
miloshellodpovědět 
 Re: parkování06:58:51 25.04.2007
Nejvýhodnější je zaparkovat ve u Křinice ve Felsenmühle. Na místo lze dojít i z Neumannmühle nebo z Beutenfalu, ale to už je delší štreka. A samozřejmě taky ze Schmilky. Na všech místech je většinou místo tak do půl desáté až desáté a pak zas až večer.
V hospodách v údolí Křinice asi vodu lze nabrat, ale osobně si vozím dostatečnnou zásobu v autě. Ve skalách voda není. Z bivaku do auta je to 45 minut až něco přes hodinu, takže není problém si pro vodu skočit.
Jarda Maršíkodpovědět 

 požár19:06:11 25.04.2007
Ahoj Jardo,

mám jeden dotaz k plánované akci. Nemají Němci nějaké podbné opatření jako je z naší strany NP České Švýcarsko - zákaz vstupu z důvodu sucha resp. nebezpečí vzniku požáru.
Líbaodpovědět 
 Re: požár17:35:21 27.04.2007
Zatím jsem nic takového nezaznamenal, nepamatuji, že by někdy vstup do skal zakázali a doufám, že to neudělají ani teď.
Jarda Maršíkodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (185748)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schneekar-Schmankerl 7- Wilder Kaiser
Tequila Sunrise 8+ Bechyně
Via Max 7 Wilder Kaiser
Noli Tangere Cirkulos Meos Xc Teplické Skály
No Tak Určitě 7C Adršpach
Nově komentované:
Schneekar-Schmankerl 7- Wilder Kaiser
Cesta K Slnku 5 Malá Studená Dolina
Cigánský Moonboard XIa Adršpach
Nie Diät 9- Frankenjura
Made Im Speck 9-/9 Frankenjura

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! | ... | Skvěle | Re: Expresky | Re: Technická pzn. | Re: zbabělec | Re: Expresky | Re: zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (62)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2092 
 Ne 
 2355 
 Nevím 
 1563 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.