LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
17.Lukášek 10878
18.Šofránko 10878
19.Vlk 10868
Bouldry:
17.Pařík 10125
18.Košťál 10000
19.Šípek 10000
Hory:
3.Groš 7968
4.Rojko 7592
5.Skopec 7324

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172290 cest
Nové přelezy:
Grüne Bana 9+
Panda 9-
Seepferdch 9
Fingertang 7c
Spirito Li 7c+
Hook 7c
The Dance 9+/10-
Hook 7c
Spirito Li 7c+
Spirito Li 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Novinka od vydavatelství Versante Sud

Lario Rock Falesia – Lecco, Como, Valsassina

Po třech letech vychází nový průvodce na oblasti okolo jezer Lecco a Como (cca 50km severně od Milána). Opět se o něj postaralo italské vydavatelství Versante Sud.
Publikaci Lario Rock Falesia – Lecco, Como, Valsassina obsahuje 487 stran  a popisuje 99 oblastí a okolo 1000 cest.

Itálie není jen Arco, jak píše ve svém článku Vojta Vrzba, který do oblastí Lecco a Como zavítal v roce 2009. V okolí Lecca a Coma najdete spousty lezení v kvalitní skále. Podle průvodce v oblastech převažují kolmé až položené cesty všech obtížností, ale i siláci si přijdou na své, neboť je zde i několik převislých stěn s atletickým lezením – především v lokalitě Lombard (např. oblast Gajum – délka cest až 30 metrů, nejvíce 7c a 8a, 8b nebo v oblastech Scarenna, Masone...). Orientace stěn (většinou jih) předurčuje tyto oblasti spíš pro jarní a podzimní lezení. Několik oblastí se však nachází ve vysoké nadmořské výšce a ve stínu - tedy i v létě se v nich dá lézt.


Jako vždy  je průvodce pěkně graficky zpracován.
V úvodu každé oblasti je vtipná symbolika, graf s počtem cest v jednotlivé obtížnosti, v angličtině se dočtěte něco o samotné oblasti a přístupu. Přehledné mapky a nákresy stěn jsou už samozřejmostí. Oproti minulému průvodci Versante Sud  doplnila i GPS souřadnice parkovacích míst. Vše doplňují krásné fotky, mezi nimi i s Adamem Ondrou, který v oblastech vylezl ty nejtěžší cesty: Masoniamoci 8c+/9a, Riti Tribali 8c+.











Autoři: Eugenio Pesci, Pietro Buzzoni

Formát: 15 x 21
Rok vydání: 2011
487 stran
Versante Sud
ISBN 88-87890-23-4
Jazyk: Italsky/Anglicky (pouze však úvod k oblasti)
Cena € 30,50





Plus:
  • přehledné, realisticky provedené nákresy stěn
  • detailní přístupové mapky
  • akční fotografie
  • přehledná symbolika
  •   GPS souřadnic

    Mínus:
  • s angličtinou by mohli přidat





    Průvodce můžete zakoupit v našem eshopu.
    Zdroje:

    Stránky nakladatelství Versante Sud


  • Simona    [úpravy] 08:26 08.08.2011Tisk 

    Reklama:


    Související články:

    Komentáře

         
    ...nové příspěvkyNový komentář 

     Foto dne:
    Král
    Stará cesta, VI
     Databáze cest:
    Všechny cesty (185736)
    Top cesty v ČR
    Top bouldery v ČR
    Nejnovější cesty:
    Fingertango 7c Kluan Roatwandtl
    Super Crack Of Pelvoux 7a Ailefroide
    Krvavá Spára VIIIa Jetřichovice
    Markies Van Ham 6A Fontainebleau
    Markies Van Ham 6A Fontainebleau
    Nově komentované:
    Nie Diät 9- Frankenjura
    Made Im Speck 9-/9 Frankenjura
    Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
    Východní Spára VI Hrubá Skála
    Pádový Faktor 9+ Havrania Skala

     Nově v diskusi:
    Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming |

     Nové komentáře:
    Re: Expresky | Re: Technická pzn. | Re: zbabělec | Re: Expresky | Re: zbabělec | Re: zbabělec | Re: Technická pzn. | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky |

     Kde to vře:
    Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (70)
    Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
    Pinch od Edelridu (20)
    Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
    Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
    Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (12)
    Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
    Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
    MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

     Nově v inzerci:
    Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL |

     Anketa:
    Líbí se vám nové logo ČHS?
     Ano 
     2080 
     Ne 
     2344 
     Nevím 
     1551 

     Návody:
    Jak psát na lezce ...
    Lezecké mapy

     Partneři:
    Treking.cz
    Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
    Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

     lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.