LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172145 cest
Nové přelezy:
Rumble Fis 8+/9-
Duna XIa
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

National Geographic

El Cap věděcky populárně

smallV prestižním NG se objevil článek o extrémním sportovním lezení.

Dokonce jedna z fotografií obsadila i titulku.
Jak článek dopadl a jestli vůbec stojí za přečtení jistě musí posoudit každý sám, pokud se teda k časáku dostane a článek si v něm přečte. Za sebe říkám, že článek mě přesvědčil o již známém faktu, že o lezení má cenu číst jen v k tomu určených magazínech. Takže si jdu pro moji oblíbenou Montanu.

I když abych jen nehanil, článek je doprovázen působivým pelmelem pěkných profi fotografií a je tam taky pěkný nákres všech cest na El Capa.

Také takovýto článek může být zdrojem i docela velké švandy s hláškami, které by mohly i zlidovět, jako je například nápis pod jednou z fotografií:
Cedar Wright, který se magnéziem pokrytou rukou jen tak tak drží stěny, nedbá na palčivou bolest svalů a vytahuje se přes střechovitý převis na Gravity ceiling, cestě vedoucí na Higher Cathedral Rock, říká. "Jedu na 199 procent. Přesto jsem v pohodě."


pict

Titulka

foto by © National Geographic


nakres

Nákres El Capitan

foto by © National Geographic

Dokument ke stažení:

 National Geographic - download


JirkaS   [úpravy] 09:04 23.06.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 jedu na dve promile09:31:04 23.06.2011
jojo, normalni lidi vedej ze jsme blazni. Na 199 procent  muze taky jet jen vopravdickej sportovec:). Hlaska k obrazku je fakt dobra, nahodou dobre charakterizuje typicke nedelni odpoledne ve frankenjure. Jen by lezec mel  ubrat par radu z tej vykonosti. V pohode pochopitelne:), 
lacoodpovědět 
 Re: jedu na dve promile09:49:59 23.06.2011
Laco, jo v neděli v Juře po ránu, to nedbám na palčivou bolest ve svalech a tak tak vylézám ze spacáku. Přitom jedu na 120 procent a navíc nejsem ani v pohodě.
 jirkasodpovědět 
  Re: jedu na dve promile09:53:53 23.06.2011
Kvasnicova cesta ktera te privedla v noci do stanu byla neuveritelne tezka a moralova co?:-)
R.odpovědět 
 Re: jedu na dve promile10:18:14 23.06.2011
Mel bys jit do sebe. Sup uz dva mesice sosa jen nealko.
Papoušodpovědět 
  Re: jedu na dve promile10:43:59 23.06.2011
Neleze to do penez?
R.odpovědět 
   Re: jedu na dve promile11:26:22 23.06.2011
asi jo. Sup kvuli tomu jezdi kazdej den z Usti do Bynovce na kole...
Papoušodpovědět 
    Re: jedu na dve promile11:40:11 23.06.2011
dneska jel ze Žlebu
ranpaodpovědět 
     Re: jedu na dve promile13:14:59 23.06.2011
jo rikal. Akorat prej nejel privoz, tak i s kolem preplaval Labe, pak diretissimou na Belveder a zbytek prej nuda po asfaltce.
Papoušodpovědět 
      Re: jedu na dve promile14:05:28 23.06.2011
du pro jogurt
ranpaodpovědět 
  Re: jedu na dve promile11:41:17 23.06.2011
... a jí jeden jogurt
ranpaodpovědět 
   Re: jedu na dve promile12:03:56 23.06.2011
Mne prave naopak ten clanek velmi zaujal a bylo to fajn podivat se na lezeni pohledem profi redaktora NG, jen ale zijiciho mimo lezeckou sferu. Napr. charakteristika zivota v Camp 4 pred 40 lety a dnes byla perfektni.
Martas.odpovědět 
    Re: jedu na dve promile16:53:03 23.06.2011
Jo, jo, v tom hodnocení mě zaujalo, že tehdejší yosemitští lezci "známé firmy" spali v národním parku načerno, překračovali povolenou dobu pobytu v NP, neplatili poplatky a pravidelně se honili se strážci parku. Myslim, že čeští lezci jim jdou směle v šlépějích :-)
Kubaodpovědět 
     Re: jedu na dve promile09:04:02 25.06.2011
Poslušnej a veškerá pravidla dodržující lezec je lezcem sotva z 50%...;-)
Willhemodpovědět 
   Re: jedu na dve promile13:16:58 23.06.2011
to je fakt. Ale nestaci mu to a pak zere kolegum svaciny.
Papoušodpovědět 

 autor je lezec11:16:29 24.06.2011
Pokud se nepletu, clanek v NG psal Mark Jenkins, coz je vcelku znamej lezec/dobrodruh/spisovatel. Myslim, ze vzhledem k tomu, ze clanek je pro mainstreamove medium, tak to asi nemuze psat moc stavovsky, i kdyz to umi. Mne to nepripadalo zas tak moc uhozene napsane.
josefodpovědět 

 Foto dne:
Král
Stará cesta, VI
 Databáze cest:
Všechny cesty (185728)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hifi 8 Dreveník
Monolith 6b Predigstuhl
Wallstreet 7a+ Totenkirchl
Pan Zelenej IXb Adršpach
Spoďákovník 7A Ostaš
Nově komentované:
Nie Diät 9- Frankenjura
Made Im Speck 9-/9 Frankenjura
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: zbabělec | Re: Technická pzn. | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (75)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL | Ocún Striker 38,5 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2067 
 Ne 
 2333 
 Nevím 
 1541 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.