LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lezení je nebezpečný sport!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172102 cest
Nové přelezy:
Duna XIa
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Roland Hemetzberger si připsal další volný přelez

Fleishbank Hemetzberger tentokrát volně přelezl starou hákovačku na Fleishbank v rakouském Wilder Kaiseru. 







Původní, 350m dlouhá linie, byla přelezena v roce 1960 jako standardní hákovačka, tedy cesta s úseky technického lezení, klasifikace VI-/A3 (ta trojka u toho áčka znamená velmi obtížné technické lezení v dlouhých úsecích). Autory byli tehdy již dobře známí němečtí lezci Peter Siegert a Wulf Scheffler. Volný výstup, shodou okolností provedený také německým lezcem, je nyní klasifikována v nejtěžším úseku jako desítka. Tedy X UIAA. Většina úseků ovšem nepřevyšuje obtížnost VII. UIAA, jedná se o typické horské členité lezení s častými kouty a spárami. 


Fleishbank

Zpráva na stránceDesnivel.com

repro: Lezec.cz



Teprve dvaadvacetiletý Roland Hemetzberger již na sebe několika podobnými volnými přelezy starých hákovaček upozornil, svůj poslední výkon však sám hodnotí jako doposud nejtěžší cestu. První pokusy v Scheffler – Siegertově cestě podnikl letos v létě, konečný úspěch si připsal ve spolupráci s Fabianem Hagenauerem, v roli jističe a druholezce.
Zajímavé je, že v průběhu volného přelezu do cesty Hemetzberger přidal pouze tři nové skoby a žádné nýty, cesta proto bude při každém dalším přelezu vyžadovat značné nároky na psychiku lezce. 


Zdroje a odkazy:
Zpráva na stránkách PlanetMountain.com
Zpráva na Rockandice.com
Zpráva na Desnivel.com
Markus Stadler – komplet topo cesty a fotky z volného přelezu
Zpráva o přelezu s fotografiemi na osobních stránkách
Roland Hemetzberger – osobní stránky
Roland Hemetzberger – FB profil

Tomáš FRANK   [úpravy] 00:30 11.12.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pěkně pěkně20:40:06 11.12.2013
hm...50 let starej matroš v tom, to teda potěš koště! to je pecka :)
honza k.odpovědět 
 Re: pěkně pěkně00:45:26 13.12.2013
Zajímavé je, že v průběhu volného přelezu do cesty Hemetzberger přidal pouze tři nové skoby a žádné nýty, cesta proto bude při každém dalším přelezu vyžadovat značné nároky na psychiku lezce.
Tak lezou dnes ti nejlepsi:-) ...snad se sem taky hadavci mrknou z jiste zdejsi diskuse. No ale zas se tu clovek zasmeje kolikrat, takze dobry.
hahaodpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185725)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pan Zelenej IXb Adršpach
Spoďákovník 7A Ostaš
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (77)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2057 
 Ne 
 2329 
 Nevím 
 1538 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.