LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kudy mám lézt?? Nahoru!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172102 cest
Nové přelezy:
Duna XIa
Pádový Fak 9+
Závislák Xc
Dobrák Od 8A+
La Sindrom 8a
Humbug 9-
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc

Stěny
Sportcentrum Evropská - Stěna FTVS UK - Praha 6
Flash Wall - Olomouc
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
Rock Point - NC Eden - Praha 10
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Barmasse& Iker a Eneko – nová cesta na Mont Blanc

Italský horolezec Hervé Barmasse pokračuje v trilogii "Exploring The Alps". Poté, co v dubnu vysoloval za pět dní novou cestu v jižní stěně Picco Muzio (4235m) na Matterhorn, udělal společně s Ikerem a Enekem Pou novou cestu vedoucí na levém pilíři Mont Brouillard v jižní stěně Mont Blancu (Aosta Valley).

Jejich prvovýstup se nesl v duchu průkopnických výstupů – minimální vybavení (nejnutnější material pro případ bivaku, čtyři skoby, vklíněnce, friendy). Na výstup se vydali poslední červencový den. Jednu noc strávili v chatě Monzino a vzhledem k týdennímu sněžení se druhý den pod pilíř Mont Brouillard brodili po kolena ve sněhu. Využili slunečného počasí a volně vylezli všech jedenáct délek – obtížnosti až 6c. Na vrchol Mont Blancu dolezli o půlnoci. Po noci strávené v bivaku na vrcholu na francouzské straně (4765 m), kdy teploty klesaly až pod mínus 10 stupňů, ráno sestoupili do Chamonix. Za sebou měli výstup s převýšením 3300m a 380m lezení ve skalním terénu.
nákres výstupu
foto by www.hervebarmasse.com

bivak na vrcholu Mont Blancu
foto by www.hervebarmasse.com

"Náš výstup ctil etiku a filozofii Waltera Bonattiho, který jako první v roce 1959 vylezl na Mont Blanc jižní stěnou. Definoval bych náš styl jako klasicko-moderní, který se vzhlédl v průkopnících, kteří museli vylézt až na vrchol Mont Blancu, aby se mohli vrátit domů. Proto jméno La Classica Moderna. Bivak byl fantastický a scenérie úžasná. Jsme hodně unavení, ale šťastní. Je to velký úspěch pro nás všechny..., říká Hervé

Projekt trilogie Exploring The Alps má za cíl vytvořit tři nové cesty, na tři z nejvyšších vrcholů v Alpách, ve třech různých stylech a  posunout hranice horolezectví v Alpách.

Zdroje: www.pouanaiak.com

www.thenorthfacejournal.com


Simona    [úpravy] 08:18 09.08.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Alpinismus v pravém slova smyslu21:33:12 09.08.2011
pěkné- jen závidím!!
cmanaodpovědět 

 hnidopich07:39:16 10.08.2011
Hnidopich by dodal, že projekt má za cíl vytvořit tři nové cesty na tři Z nejvyššíCH vrcholÚ v Alpách, neboť Matráč rozhodně třetí nejvyšší neni.
honzaodpovědět 
 Re: hnidopich08:53:53 10.08.2011
Ne, dobrý postřech, díky. Přesně tak jsem to myslela, ale nenapsala. Sim.
 simodpovědět 
  Re: hnidopich22:14:16 11.08.2011
Vy hnidopiši, jednak postřeh a taky vrcholů :-)).
o..odpovědět 
   Re: hnidopich06:35:48 12.08.2011
nepřišel jsem na to, jak napsat velký ů.. počkej.. Ů.. ejhle - ono to jde.
honza odpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185725)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Pan Zelenej IXb Adršpach
Spoďákovník 7A Ostaš
Edge 5 Děčínský Sněžník
Air Canada 7a+ Val D’Hérens
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Nově komentované:
Východní Spára VI Hrubá Skála
Pádový Faktor 9+ Havrania Skala
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: Expresky | Re: zbabělec | Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (77)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (10)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2057 
 Ne 
 2328 
 Nevím 
 1538 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.