LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172603 cest
Nové přelezy:
Stretch Du 9-
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
9a - Olomouc
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Brno
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MFA Praha Smíchov 2015 - páteční report

Festival se rozjel do plných obrátek

Festival začal rovnou pěkně zostra – a to doslova! Skvělé záběry ostrých hrotů maček a cepínů zatínajících se do ostrých ledových rampouchů visících z převislých stěn. Albert Leichtfried nenechal nikoho na pochybách, že právě on určuje vývoj tak krásné disciplíny, jako je lezení na ledu.

Po slavnostním zahájení a přednášce Mgr. Christiana Wöristera o krásách NP Vysoké Taury se dav přelil do protějšího Arbesovy sálu, kde byla za doprovodu pěveckého sboru slavnostně otevřena výstava Češka koča a Česko-slovinská vzájemnost.

V přízemí na outdoorstage se následně vytvořila dlouhá fronta, protože proběhl křest knihy J. Nováka „Himálaj a Karakoram“, J. Essla „Alpské okruhy“, Radka Jaroše „K2“ a V. Grošelje „Velikáni Himálaje“.

Zpestřením programu byla premiéra filmu „98 hodin brouka“ pojednávajícím o projektu Praha-Sněžka ...okolo Česka, za účasti herců přímo na pódiu.

Páteční program vyvrcholil možná tou nejočekávanější přednáškou předního světového alpinisty Hansjörga Auera, který se čtrnáct dní před MFA vrátil z expedice, na níž zahynul jeho dobrý kamarád a dlouholetý spolulezec. Přednáška plná emocí, adrenalinu, extrémních výkonů... Bez debat zlatý hřeb večera, možná celého festivalu!




















Foto: Jakub Müller Milisphoto.eu., Jan Ticháček Jantichacek.com.

Více a případné změny programu viz: www.festivalalpinismu.cz.

Dan Polman   [úpravy] 08:44 21.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Taticek Klaus11:53:13 21.11.2015
Fakt je na ty treti fotce Klaus? No ne ze by to na tyhle akci prekvapio, po dlouholete podpore od Bema. A koukam ze Venca dostal taky nejakou cenu jako Pavel :)
odpovědět 

 Foto dne:
Bělský masiv
Křížová cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (185775)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Yolo 6c+ Jaun
Game Of Drones 7a+ Jaun
Bauleiter 6b Jaun
Lacrima 6b Sass Beita
Koza 7 Skály Na Sekyrce
Nově komentované:
Crystal Distortion 8 Srbsko
Metolius 5- Skály Na Sekyrce
Údolní Stěna V Hrubá Skála
Juju 7b+ Zillertal
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2110 
 Ne 
 2371 
 Nevím 
 1586 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.