LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1172383 cest
Nové přelezy:
Zrození Hv 9
Sekáči 9-/9
Grüne Bana 9+
Panda 9-
Seepferdch 9
Fingertang 7c
Spirito Li 7c+
Hook 7c
The Dance 9+/10-
Hook 7c

Stěny
V 16 - Plzeň
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Štramberk – Botanická zahrada

hrozba zřícení části skal!

Naléhavě tímto varujeme před zřícením převisů v lezecké oblasti Štramberk v Botanické zahradě a to konkrétně v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“!

Podle informací Libora Holého z FM hrozí akutní zřícení převisů v lezeckých cestách „Černý expres“, „Na onen svět“ a „Černý pás“ v Botanické zahradě lezecké oblasti Štramberk.

Přestože se mi tuto informaci ještě nepodařilo ověřit, chtěl bych z důvodů preventivní obezřetnosti vyzvat lezeckou veřejnost, aby až do odvolání kromě výše uvedených cest nelezli také cesty „Ládíkova“, „Narovnání“ a „Sterjcovská“ a aby při návštěvě této lokality zohlednili skutečnost, že se jedná o bývalý kamenolom a své jednání jak na skále, tak také pod ní přizpůsobili riziku pádu ne jen jednotlivých kamenů, ale i rozsáhlejších skalních celků.

Naposledy došlo ke zřícení celého skalního bloku v cestě „Hrana Májové“ v loňském roce.

Jiří Babača   [úpravy] 22:14 31.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Štramberk23:01:18 31.10.2013
Ahoj Jirko, zrovna dnes jsme si chtěli odpočinout Štramberku. Naštěstí měli zavřeno. Díky za info. Potvrzuji, že kolem cesty Černý pás to nevypadá dobře.
mjodpovědět 

 Těžko říci, kdy to spadne13:41:26 01.11.2013
Ten šutrový převis vypadá nebezpečně, co Štramberk pamatuji. A to je 33 let. V poslední době se však celý Štramberk začíná rozpadat. Nevím čím, ale možná kyselé deště. Cesty, které jsme dříve lezli, tam už nejsou nebo se pro totální rozpad nedají lézt... Díky Pavlíkovi se tam stějně převážně nedá lézt, tak tato lezecká oblast postupně ztrácí na významu. Nikdo do toho nechce investovat své úsilí.
Petrodpovědět 
 Re: Těžko říci, kdy to spadne19:04:19 01.11.2013
Kvůli Pavlíkovi?
 B.C.Frayodpovědět 
  Re: Těžko říci, kdy to spadne19:20:42 17.11.2013
Asi pozdě, ale vysvětlím. Pozemek je vlastně dnes soukromý a patří panu Pavlíkovi (koupil jej za symbolickou korunu k vybudování botanické zahrady). V zimě je "botanická zahrada" zavřena úplně (říjen až duben), na jaře a podzim je otevřeno jen o víkendech a v létě možná denně, ale jen do večera. Po práci by se tam dalo pěkně lézt, vždyť světlo je do deseti, ale v pět to pan Pavlík zavírá a všechny vyhání. I o víkendu by člověk přivítal lezení "do tmy". Takže ivestovat své úsilí do něčeho, kde se vlastně nedá lézt je zbytečné.
Petrodpovědět 

 Aktuální situace18:15:19 08.05.2014
Ahoj,
jak to vypadá s bezpečností aktuálně? Spadlo něco dalšího? Chystám se v sobotu, tak sonduju..
Kubaodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (185742)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bělidlo VIIb Ostrov
Varianta Sluneční Princové VIIc Ostrov
Famiglia 4+ Bílá Skála
Amore 6- Bílá Skála
Bambino 6 Bílá Skála
Nově komentované:
Cigánský Moonboard XIa Adršpach
Nie Diät 9- Frankenjura
Made Im Speck 9-/9 Frankenjura
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Východní Spára VI Hrubá Skála

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Skvěle | Skvěle | Skvěle | Skvěle | Re: Expresky | Re: Technická pzn. | Re: zbabělec | Re: Expresky | Re: zbabělec | Re: zbabělec |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (66)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (12)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky | Horolezecké boty vysoké Zamberlan, vel. 41 | eathered Friends Volant péřová bunda XXL |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2089 
 Ne 
 2354 
 Nevím 
 1562 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.