LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
3.Trojan 12206
4. 12031
5.Stribrny 11775
Bouldry:
3.Konečný 11275
4.Trojan 10900
5.Novák 10900
Hory:
2.Y 8001
3.Groš 7968
4.Rojko 7592

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1174220 cest
Nové přelezy:
Majster Ka 9
Steep Mud 9+/10-
Na Stojáka Xc
Tinder Swi Xa
Weißbier-R 8+/9-
Hook Islan 9-/9
Nicklas 9-
Trativod 9
Master Of 8A
People Mov 7b

Stěny
Městská stěna Vyškov - Vyškov
Škoda Sport Park - Plzeň
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Fóglové v Křížový

Prosím nelezte cesty u jeskyně

V Křížové cestě na Sv. Jánu (vápenec, CHKO Český kras; NPR Karlštejn) je ve druhý dýlce hnízdo s malejma fóglama, co eště nelítaj.

Podle výjimky z ochranných podmínek NPR se zde smí lézt od 1. července (jinak tady platí časové omezení pro jarní měsíce – doba hnízdění).

Hnízdo (kousek od kruhu nad jeskyní) našel v neděli jeden z členů našeho oddílu, takže odsama vysmahnul, a pokusil se zachovat zcela podle dikce výjimek, tj. uvedené hnízdo prostřednictvím správce skal – tedy zástupce ČHS v oblasti, nahlásit místně příslušným orgánům ochrany přírody, v tomto případě tedy na Správu CHKO Český kras.

Bohužel na oficiálních stránkách ČHS je u správce oblasti uvedena pouze kamenná adresa, ne však už elektronická nebo alespoň telefon. Takže se s důvěrou obrátil na mojí maličkost se žádostí, abych to nějak vyřídil... Zahnízdění jsem tedy ještě v neděli nahlásil jedinému pracovníkovi Správy CHKO, kterého jsem měl v mobilu. Ochranáři se zde již v průběhu tohoto týdne pokusí umístit informační ceduli s prosbou o nerušení (tedy nelezení cest, které vedou v blízkosti hnízda). Zároveň jsem byl požádán, zda bych tuto informaci neumístil na nejsledovanější lezecké weby, což tímto činím :-)

Podle vyjádření dotyčného lezce se jedná o nějaké dravce, podle ochranářů pravděpodobně nejde o žádný z druhů, jejichž hnízda bývají sokolníky pravidelně vykrádána. Poměrně krátkodobé omezení lezení by mělo být zcela formálně vyhlášeno a oznámeno obvyklou cestou v dohledné době.

Mějte se krásně a lezte chvilku jinde :-)))))
Tom

Tomáš Frank   [úpravy] 09:49 08.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 na ptaky jsme kratky
No, tak tomuhle rikam sofistikovany pristup k jadru celeho problemu, kdyby tohle delal kazdy lezec, tak bysme si mozna vyslouzili od ochranaru i pochvalu:-) Ale me samo zajima jina otazka, bude mozne lezt behem sezony ve stene za klasterem?, mam na mysli jednodelkove cesty jako Pohyblive v pohyblivem, ta me posledni dobou nejak trapi....
Zapsal: honza, 09:16:09 10.07.2002
 ad Honza...
nojo, tak to aby ses obrátil na správce skal (Petr Resch).
Někde tady na stránkách měl článek, takže je tam mejl :-)
Zapsal: TomášF., 12:42:30 10.07.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Sicílie
Cimabue, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (186026)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Do Hlubin Skal IV Adršpach
Mühlsteinkante VIIIc Jonsdorf
Varianta Bordel V Kuchyni VIIb Ostrov
Pochod Kuchyňský švábů VIIa Ostrov
Majster Kat 9 Manínska Úžina
Nově komentované:
Odraz Hviezd 6+ Manínska Úžina
Palmala 7C+ Sloup
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Davle | Re: Nejdelší v ČR |

 Nové komentáře:
Re: Zakaz ? | Re: Hezký | velka gratulacia | Legendy | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Detailní mapka | Re: Zakaz ? | :-) | hezky |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (32)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (27)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (14)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Rock Empire Cyklotour -2 Long L | Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2200 
 Ne 
 2442 
 Nevím 
 1661 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.