LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Hrdinů jsou plný hřbitovy.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
5.Stribrny 11775
6.Štípek 11719
7.Mokroluský 11596
Bouldry:
5.Stráník 10850
6.Jungling 10628
7.Pochman 10625
Hory:
9.Bloudek 6320
10.Procházková 6036
11.Švihálek 5395

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172570 cest
Nové přelezy:
Stretch Du 9-
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb

Stěny
Na Střelnici - Svitavy
Zubří - Zubří
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
NěcoNavíc.cz - České Budějovice
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nejlepší je to potmě

Rakouský top boulderista zopakoval nejtěžší boulderový problém za tmy.

Dreamtime, jediný boulderový problém mající klasifikaci V15, byl zopakován zatím nepříliš známým Rakouským lezcem, Berndem Zangerlem. Dvaadvacetiletý student geografie poprvé cestu (Cresciano, Švýcarsko) zkusil minulý podzim, hned po Fredovo Nicolovo prvním přelezu. Od té doby, prý inspirovaný nejhezčí linií, kterou kdy viděl, Zangerl navštívil tuto oblast 24 krát, přičemž na tachometru natočil bezmála 13 000 km. Aby se pak úspěch nakonec dostavil v noci. Ano opravdu v noci 15. dubna.
Toto odpoledne bylo pro něj příliš horko, aby udržel počáteční hladké chyty. Čekal a opět dal pokus za soumraku, při kterém spadl v posledním kroku. Pak si dal dvě hodiny pauzu a vrátil se v deset za tmy a vylezl Dreamtime při světle plynové lampy.
Neuvěřitelné.
Zangerl boulderuje méně než tři roky. A jeho kariéru začal jako alpinista pak sklaní lezec a nakonec bouldering v 1999. V současné době je na žebříčku 8a.nu veden jako nejlepší boulderista – před Dave Grahamem a Fredem Nicolem.
Náš Rosťa Štefánek je na úžasném pátém místě.

přeloženo z Climbingu   [úpravy] 23:48 15.05.2001Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 GhyIUhsVlgStQeCHcaw
iS5lJL Appreciate you sharing, great article.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: EcKjJnvENyOBSSRh, 00:44:10 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
Bělský masiv
Křížová cesta
 Databáze cest:
Všechny cesty (185768)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Opožděná VII Hrubá Skála
Spára Jedné Plavovlásky VI Hrubá Skála
Sokolík VI Hrubá Skála
Nic Má Váhu IXa Bělá U Děčína
Sklizeno VIIc Bělá U Děčína
Nově komentované:
Údolní Stěna V Hrubá Skála
Juju 7b+ Zillertal
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Hald Endli Dei Glabbm 8- Frankenjura
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2107 
 Ne 
 2367 
 Nevím 
 1578 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.