LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
41.Hyžný 10138
42.Fajkoš 10131
43.Kopáček 10110
Bouldry:
41.Kožich 9200
42.Bulička 9150
43.Čech 9150
Hory:
5.Skopec 7324
6.Zaoral 6678
7.Černý 6626

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172518 cest
Nové přelezy:
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb
Inspirace 9

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Srbárna - základna pro lezce za symbolický peníz

tip

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna - pouták (small)Příběh, jak vznikla základna pro lezce v přípražské vápencové oblasti Srbsku, je tak trochu řekněme nevšední.  Již loni jeden nadšenec - říkejme mu třeba Roman získal možnost využívat krásný starý barák 100 metrů na cestě před skalami.

Věnoval nejnutnějším úpravám značnou část svého volného času i peněz a otevřel ho k dispozici lezcům jako lezeckou klubovnu Srbárna. Ale pár měsíců po otevření Srbárnu postihla povodeň. Hladina dosahovala až do patra a na dalšího tři čtvrtě roku byly dveře do klubovny zavřeny. Letos před prázdninami se mu podařilo vše vyčistit, znovu vymalovat a opět vybavit, a tak se lezcům, ale i jiným potřebným otevřela možnost najít základnu, při nepřízni počasí, domluvit si ubytování pro partičku lezců, případně využít pozemek za domem k postavení stanu, no a třeba i domluvit akci se sudem piva. Vše za vskutku symbolické ceny okolo 10 Kč (slovy deseti korun českých) na osobu a noc přespání. (Pivo by mohlo být za 10 až 15 Kč za půllitr.)

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Pro různé lezecké, vodácké, cyklistické či jiné podobné sešlosti je na základně kapacita asi 40 míst na spaní ve spacácích na karimatkách v podkroví a 40 míst k sezení v klubu s barem. K dispozici je též pokoj s postelemi pro 3 až 4 osoby s topením a lednicí, v baráku je WC a sprcha s teplou vodou. Dále úschovna kol a lodí. Vedle na pozemku je místo pro pár stanů, po domluvě zde mohou horolezci zaparkovat auto. Provoz klubovny je omezen počasím, protože zde zatím není topení, tak je reálné se domlouvat na akce tak do konce listopadu nebo od konce března.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Roman vysvětluje, : "Je to myšlenka poskytnout něco a nemyslet přitom jenom na peníze a zisk, ale nesmí se to zneužít, je to pro členy ČHS, pro lezce, ale i pro bajkaře, pro kánoisty..." Potýká se trochu s malým zájmem, a tak dnes už netráví celé dny čekáním na návštěvníky, ale radši vyrazí třeba na kolo, za lezením do jiné oblasti, případně mimo ČR.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Je třeba se s ním dopředu domluvit. Kontakt a přesnější podmínky jsou na jeho stránkách www.srbarna.cz Nabízí kapacity především oddílům k jejich lezeckým akcím, které chce obeslat mailem dle kontaktů v databázi na webu ČHS. V podstatě, ale neodmítne nikoho, kdo se na něj slušně obrátí v předstihu a bude zrovna volno.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Web: www.srbarna.cz


Standa   [úpravy] 07:48 18.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Srbárna - základna16:20:44 08.09.2017
Zdar, nevíte, jestli Roman ještě funguje? Je možné, zde na Srbsku domluvit nějakou akci? případně tel. kontakt na Romana? či jiné prostory?

Díky za tip Jura
juraodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (185765)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nic Má Váhu IXa Bělá U Děčína
Sklizeno VIIc Bělá U Děčína
Hop A Skok VIIb Bělá U Děčína
Zničit Krtka VIIIa Bělá U Děčína
No Proto VII Bělá U Děčína
Nově komentované:
Juju 7b+ Zillertal
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Hald Endli Dei Glabbm 8- Frankenjura
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Schneekar-Schmankerl 7- Wilder Kaiser

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2096 
 Ne 
 2356 
 Nevím 
 1566 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.