LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Co nemáš, to nepotřebuješ.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
16.Danda 10908
17.Lukášek 10878
18.Šofránko 10878
Bouldry:
16.Indrák 10200
17.Pařík 10125
18.Košťál 10000
Hory:
6.Zaoral 6678
7.Černý 6626
8.Šuraba 6607

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1173758 cest
Nové přelezy:
Riverbed 8B
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+
Pevné Klou 9
Bang, Boom 9
Krátká Kře 9+
Zeckenjagd 9

Stěny
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Boulder MyWay - Praha 9 Čakovice
Bouldering za oponou - Měnín

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Zlín

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Tisková zpráva ke zmizení českých horolezců na Baruntse

(říjen 2013)

smallPo silné sněhové bouři, jež asi před osmi dny zasáhla většinu oblasti Himalájí, zůstali uvězněni ve stěně hory Baruntse (7162 m n.m.) dva čeští horolezci Jakub Vaněk z Plzně a Petr Machold z Teplic.

Na jejich záchranu byl opakovaně vyslán vrtulník, který však vzhledem k nepříznivému počasí a expozici výškového tábora nebyl úspěšný. Všechny záchranné pokusy tak zůstaly bez kontaktu s pohřešovanými. Stan, který dvojice použila na vybudování druhého výškového tábora (asi 500 m pod vrcholem hory) je viditelně poškozen a z větší části pod sněhem. Extrémní podmínky panující na místě a indicie, které záchranný tým má k dispozici, zanechávají takřka nulovou naději na záchranu obou horolezců. Rodiny obou pohřešovaných jsou v úzkém kontaktu se záchranným týmem na místě a nepřejí si sdělovat další informace. Další dva členové expedice (Jiří Zmítko a Jan Svoboda), kteří byli evakuováni ze základního tábora pod horou, nyní čekají na návrat do ČR v Kátmandú.
Prosíme o respektování postoje rodin obou nezvěstných horolezců.

Kontaktní osoba:
Jakub Němec  +420 737361759

Info o plánech expedice v předešlém článku: Expedice Baruntse 2013 odlétá

Jakub Němec   [úpravy] 16:57 21.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:
 Foto dne:
Život na hraně (Klíma-Linhart V), Východná Žeruchová veža, Vysoké Tatry, Slovensko.
Život na hraně
 Databáze cest:
Všechny cesty (185910)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hammer Oder Hemr? 7- Steinplatte
Z.B. Trautenberg 6+ Steinplatte
SRA-LAS 6- Steinplatte
Pedobalken 5 Steinplatte
Odpolední Hají VI Rájec - Ptačí Stěny
Nově komentované:
Není Malých Rolí IXb Adršpach
Národní Přírodní Blbost 7A Baranddiem
Komínkem 5- Holštejn
Belie Vue 8/8+ Höllental
Ležák 8+ Skály Pod Barborkou

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom |

 Nové komentáře:
Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Výstup roku? | Re: Hezký | Hezký | Hezký | tatranské móresy | Re: Výstup roku? |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (45)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (23)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (10)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2171 
 Ne 
 2415 
 Nevím 
 1634 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.