LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
34.Reich 10254
35.Chejn 10240
36.Duchoň 10234
Bouldry:
34.Majdloch 9478
35.Kümmel 9450
36.Oliva 9409
Hory:
14. 5018
15.Magič 4805
16.Najman 4679

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5769 lezců
1172537 cest
Nové přelezy:
Stretch Du 9-
High River 7b+
Juju 7b+
Taln 7b
No Tak Urč 7C
Noli Tange Xc
Kultra 7C+
No Tak Urč 7C
Inspirace 9
Chvátám Ch Xb

Stěny
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dva přelezy Punt-X 9a a dva přelezy Condé de choc 9a

Patxi Usobiaga už je po operaci ramene zpět ve skvělé formě. Jde mu to na závodech (1. místo na SP v Koreji) i ve skalách. V Gorges du Loup ve  Francii vylezl  cestu Punt-X 9a.

Za poslední měsíc se jedná už o druhý přelez této cesty. Ve svém deníčku si jí odškrtl i 22 letý Kanaďan Sean McColl.


Sean McColl v cestě Punt-X 9a

foto by seanmccoll.com


Přelezci Punt-X: Alex Chabot, Adam Ondra, Enzo Oddo, Andreas Bindhammer, Anatole Bosio, Sean McColl, Patxi Usobiaga.

Ital Gabriele Moroni zopakoval jako první po Toni Lamichovi  cestu Condé de choc 9a v Entraygues ve Francii. Druhé opakování předvedl tento víkend teprve 15letý Enzo Oddo.
Moroni a Oddo cestu zkoušeli společně. Menšího Odda ale vytrápil první "lehčí" 8A+ boulder (dlouhý skok). Nakonec musel pozměnit "program" a cesta byla jeho.


Enzo Oddo v Condé de choc 9a

foto by Kairn.com


Další francouzká naděje, opět 15letý, Geoffray “Geo” De Flaugergues vylezl v La Balme de Yenne cestu Shortcut 9a.  Tuto cestu vylezl v srpnu i Adam Ondra.




8a.nu
Kairn.com

Simona    [úpravy] 08:43 14.09.2010Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (185765)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nic Má Váhu IXa Bělá U Děčína
Sklizeno VIIc Bělá U Děčína
Hop A Skok VIIb Bělá U Děčína
Zničit Krtka VIIIa Bělá U Děčína
No Proto VII Bělá U Děčína
Nově komentované:
Juju 7b+ Zillertal
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Hald Endli Dei Glabbm 8- Frankenjura
Neandertálec 7A+ Havran U Jitravy
Schneekar-Schmankerl 7- Wilder Kaiser

 Nově v diskusi:
Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup | Bez kyslíku! |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | parťák na Sokolčí |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2099 
 Ne 
 2359 
 Nevím 
 1567 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.