LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Místní klasifikace: mluví; nemluví; nemluv na mě!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8323
2.Y 8001
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1173995 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Svatý Otec 9+/10-
Stargate 11-
Je To V Po Xa
Riverbed 8B
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+

Stěny
Bouldrovka Hrušovany u Brna - Hrušovany u Brna
Mariánské lázně - Mariánské Lázně
Stěna Černožice - Černožice nad Labem

Prodejny
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Noc tuleních pásů startuje v sobotu večer

smV sobotu 24. února odstartuje v Janských Lázních již pátý ročník skialpinistického závodu NOC TULENÍCH PÁSŮ. Noční závod je zahrnutý do série RockPoint Český pohár ve skialpinismu 2007.

Zároveň po zrušení závodu na Javorovém je Noc tuleních pásů druhým kolem kvalifikace pro závodníky z České republiky na Mistrovství Evropy ve Francii.

Kvůli nedostatku sněhu odložený již pátý ročník závodu Noc tuleních pásů  odstartuje naše přední cvičitelka aerobiku Hanka Kynychová v sobotu 24.2. v 17 hodin na náměstí v Janských Lázních.  Závod pořádá Alpinistický klub lyžařů východních Krkonoš ALPINE PRO SKI TRAB team jako jeden z kvalifikačních závodů na Mistrovství Evropy v Morzine a jako jeden ze závodů Rockpoint Český pohár ve skialpinismu 2007. Vedle hlavní kategorie A jejíž trať měří zhruba 20 km s převýšením 1800 metrů vede přes Černou horu do Pece pod Sněžkou, Hnědý vrch, Javoří důl zpět do Janských Lázní. Závod je jako jeden z mála evropských nočních podniků. Tím klade zvláštní nároky na závodníky, protože jej absolvují za svitu čelovek. Ty vedle předepsaného oblečení, píšťalky, stoupacích želez, přilby, lékárničky a sněhové lopaty tvoří část povinné výbavy každého závodníka.

Letos je opět vyhlášená kategorie OPEN pro příchozí s jednodušší tratí a nově i kategorie TELEMARK. Veřejnost bude moci využít služeb skialpinistických testcenter firem SKI TRAB a Rockpoint telemarkového testcentra  Warmpeace, která budou otevřena od dopoledních hodin v den závodu. Zájemci si tedy mohou vypůjčit špičkové lyže na prohlídku trati ale i na vlastní závod a to vše zdarma.

V minulých ročnících startovalo až 180 závodníků z Česka, Slovenska i Polska. Objeví se i medailisté z Evropského poháru v Les Angels Karolína Grohová, Radek Groh, medailisté ze Středoevropského poháru 2007 Roman Galjcar, Mirek Duch, nebo Roman Jadamus.

Fotky z minulého ročníku:






Štěpán Pleskač   [úpravy] 10:02 23.02.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
Sicílie
Cimabue, 6c
 Databáze cest:
Všechny cesty (185980)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Brufolo Bill 5b Pietra Di Bismantova
Gorby 5b Pietra Di Bismantova
Napětí Až Do Konce VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Ciap 5c Pietra Di Bismantova
Ciop 5a Pietra Di Bismantova
Nově komentované:
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Senkrechter Piazriss 6a Rettenbachtal
Železobetonovej Rumburak Xa Adršpach
Þetta Eru Fífl Guðjó 5.8 Hnappavellir

 Nově v diskusi:
Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Re: Nejdelší v ČR | Davle | Davle | Re: Nejdelší v ČR | Nejdelší v ČR | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
hezky | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Nějaké nové oblasti | Re: Hezký | Re: Hezký | Re: Zakaz ? | Re: Hezký | Re: Výstup roku? | Re: Hezký |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (41)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (23)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)

 Nově v inzerci:
Muztagh Ata - pohledy | Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2191 
 Ne 
 2433 
 Nevím 
 1649 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.