LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12875
2.Votoček 12700
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8357
2.Y 8126
3.Groš 7968

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5767 lezců
1171949 cest
Nové přelezy:
Spirito Li 7c
Spirito Li 7c+
Kundaluna 7c+
Závislák Xc
Očistec Xb
Bílá Válka Xb
Restrisiko 9
Malá Postu 9+/10-
Black Shad 10+/11-
Body Elect 9-

Stěny
Gekon Boulder bar - Pardubice
Boulder Hluchák - Šumperk
boulderingjicin - Jicin

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dawn Wall Project

smallVelkolepý projekt nové cesty na El Capitan nazvané Dawn Wall, do kterého se zapojili jedni z nejlepších lezců na kontinentě, provází letos smůla.

Nejdříve lezce zdržel vládní shut down (16. října Yosemite National Park oznamuje znovu otevření po problémech s uzavírkou způsobenou neschválením státního rozpočtu USA) takže se do stěny dostávají až 16. října, což už je povážlivě blízko konci lezecké sezóny.



Kevin Jorgeson, člen týmu lezců, kteří se pokouší přelézt cestu Dawn Wall, popisuje úsilí, které do cesty investovali v průběhu předchozího měsíce:



Dawn Wall je v Americe velké téma zde je na titulce časopisu Climbing


photo by © Climbing


Zhruba po dvou týdnech střídavých úspěchů a více méně postupu podle plánu, se týmu složeného z:  Tommy Caldwella (ten je zakousnutý v projektu přelezu Dawn wallu již sedmou sezónu), Kevina JorgesonaChrise Sharmy (ten se připojil až letos a již výrazně přispěl k postupu v klíčových délkách).

Poslední zprávy však nejsou příznivé, 1. listopadu padá Caldwelůw těžký tahačák (haul bag) a po 70m pádu bolestivě zraňuje Caldwella, který ho měl připnutý na lanu k úvazu. Zdá se, že zraněná bude pravděpodobně chrupavka spojující žebra, která nevydržela prudký náraz. Tommy se odjíždí léčit.

mapa


Na netu je možné dohnat i nákres cesty s okomentováním problémů pro případné zájemce


photo by © Kevin ?



Projekt Dawn wall by se dal charakterizovat jako volný přelez technicky již přelezené a známé cesty Mescalito, jejíž linii víceméně sleduje a která prostupuje vůbec tou nejkompaktnější a nejobtížnější částí El Capa. Lezcům se doposud podařilo přelézt volně okrajové délky. Zůstávají tři nejkomplikovanější délky 13.14., což je dvou-délkový traverz v obtížnosti 5.14+ (9a?) a délka 15. nazvaná Dyno s akrobatickým přeskokem z trhliny do trhliny, která asi taky bude atakovat 9 stupeň francouzské klasifikace.

Pokud by se cestu podařilo, pravděpodobně by se stala nejtěžším big wallem na světě.


Zdroj:

Zde najdete aktuální informace Facebook Kevin Jorgeson

JirkaS   [úpravy] 21:04 07.11.2013Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Sharma14:46:18 08.11.2013
Věřím, že Šharmič to tam pošle!
Rychlinodpovědět 
 Re: Sharma19:39:11 08.11.2013
Si měli vzít do party AO. Co by Sharma nepřeskákal, to by AO předrtil.
odpovědět 

 to by bylo dobrý17:27:52 08.11.2013
Jojo, Sharmič má tah na bránu dobrej. Jen aby je nevodrovnalo počasí. Brzy tam bude padat sníh.
Steveodpovědět 
 Re: to by bylo dobrý06:09:00 09.11.2013
Jestli caldwell ceka uz 7 sezonu,tak muzou pockat na pristi :-D
martinodpovědět 
  Re: to by bylo dobrý20:18:39 09.11.2013
Obávám se, že by tvůj vtip neocenil.
P.odpovědět 
   Re: to by bylo dobrý01:22:45 10.11.2013
Tak tam nechaj pytel nebo provázek, když si budou věřit... Se to nepo.ere :-)
odpovědět 

 Třeba to nemá řešení09:51:36 09.11.2013
Třeba to vůbec nepůjde, ona žula je občas hladká potvora.
Tomodpovědět 
 Re: Třeba to nemá řešení06:37:20 12.11.2013
kór tam :)
odpovědět 

 Foto dne:
Purgatorio
Anteo, 7a+
 Databáze cest:
Všechny cesty (185718)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Rychlá Bambitka IXc Čížkovy Kameny
Frankenjura 6c+ Kvam
Kattemat 6a+ Kvam
Willi On Fire 7A Magic Wood - Averstal
Mikrobe 7A Magic Wood - Averstal
Nově komentované:
Teufelsrast 6a Teufelsrast
Alter Teufel 6a Teufelsrast
Begradigter Teufel 5c Teufelsrast
Teufels Neue Kleider 5a Teufelsrast
Genussteufel 6a Teufelsrast

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: skály pro děti | Re: Sportovky Schladming | Re: Kavčí lom | Re: Sportovky Schladming | Re: Sportovky Schladming |

 Nové komentáře:
Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. | B.I.G & DNA | Re: Technická pzn. | Re: BoSý | D | Re: Krása | Jo, jo |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (83)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
Denis Urubko a Maria Cardell: prvovýstup alpsky na Nanga Parbat (8)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
vaše upřímná a důvěryhodná nabídka půjčky | Ádr, Chobotnice - expresky | Rychlá a diskrétní pomoc do 24 hodin – férově a bez stresu | Spolulezec/lezkyně | Klettersteig | Dětské lezečky | Edelrid Loopo air M | Testarossa starý model | parťák na Sokolčí | Helma a lezečky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2047 
 Ne 
 2323 
 Nevím 
 1531 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.