K zasypání této unikátní lokality se vyjádřil (a i materiálně pomohl) Adam Ondra, který prohlásil:
“Myslím si, že zasypávat cennou místní lokalitu nejen z přírodního hlediska, kdy se zde nacházejí vzácné druhy živočichů a rostlin, ale také když se zde nachází lezecká oblast, která má rekreační přínos po obyvatele z širokého okolí, je opravdu škoda. Nemažme z naší krajiny místa, kde krásně koexistuje příroda s lidmi. Místa, kde jsou lidé přírodě blíž."
Zde je kraťoučké video od Adama:
Autoři petice velmi chválí ČHS, který přes počáteční váhání nakonec ve věci velmi pomohl. A také si myslí, že asi bychom se měli naučit, jako lezecká komunita, jak zachraňovat lezecké oblasti - podobná věc se může stát totiž i jinde.
Držím palce ať petice slaví úspěch, nicméně jsem trošku skeptický. Jestli má již někdo vyjednané povolení k uložení desítek tisíc m3 zeminy, tak se při dnešních cenách za ukládku nenechá ochudit o bezpracný zisk desítek mil. Obzvlášť pokud je to nelezec:-)
"...ČHS, který přes počáteční váhání nakonec ve věci velmi pomohl." Nějak se nemůžu dohledat, čím konkrétně ČHS ve věci pomohl, nešlo by informaci ke článku doplnit? Díky. Jo a mimochodem, před měsícem jsem v lomu vzadu u Čelby zapomněl fialovomodrý mágopytlík s páskem, kdyby ho někdo našel a vrátil (můj kontakt 602sedmsestdva811), budu šťastnej moc, byl to dárek velmi osobní hodnoty. Dík.
Tomáš S.
 
Re: čím pomohl ČHS?
09:59:12 21.06.2023
Ahoj, ČHS komunikuje s důležitými aktéry - samosprávou a Lesy. Lezení je dnes olympijský sport a ČHS zastupuje nezanedbatelné množství svých členů - jeho stanovisko v kombinaci s dalšími aktivitami má váhu. Zásadní je ale ochrana místa jako takového - a to by bez místních nešlo. Proto je důležité, abychom se ve všech lezeckých lokalitách chovali slušně a s místními vycházeli co nejlépe. Zatím to vypadá, že v případě Doubí jde o synergii lezců a místních - to je důvod, proč se možná místo zachránit podaří. TK