LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Desátá rozhodne.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
44.Fajkoš 10131
45.Kopáček 10110
46.Zedek 10100
Bouldry:
44.Kožich 9150
45.Zímová 9150
46.Skočdopole 9103
Hory:
4.Zaoral 7606
5.Šuraba 6607
6.Skopec 6511

Výsledky
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)

Deníčky
5804 lezců
1182052 cest
Nové přelezy:
Herr Kules 9/9+
Ab Durch D 9/9+
Leftfield 9+/10-
Zelená Hro 9-
Kontrollfr 9-
Rumpelkamm 9
Funkenschl 9
Ice Age 9+
Der Faule 9
Poslední V 10-

Stěny
Loděnice FTVS - Praha 7
KLAJDA - lezecké centrum Brno - Brno - Maloměřice
Boulder club Kotelna Brno - Brno

Prodejny
HUDYsport - Ústí nad Labem
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Adam Ondra shodil v Kanadě cestu z 9a+ na 9a

Adam Ondra na lezeckém tripu v Kanadě zkoušel flashnout novou cestu od tamního lezce za 9a+, což se mu sice nepovedlo, dal ji na 2. pokus, ale její klasu snížil na 9a. V novém příspěvku na Instagramu Adam vysvětluje, jak mu uklouzla ruka, kterou šáhl do mokrého chytu.



Bylo to na začátku u 4. nýtu, pak se nechal spustit a po několika minutách oddechu cestu vylezl:





Honour and Glory. Amazing 45m line up in Collosseum, scenic crag high above the town of Canmore was one of the reasons why I went to Canada. One of the few 9a+ (5.15a) that looked flashable and I still had not tried it. Put up by @hauonearth last year, really tremendous effort to open and clean this line into this gem. Yesterday was a special day. @hauonearth and @miles_adamson was there to share the beta with me (thank you so much!), @bigupclimbing @bernartwood and @sonnietrotter were there to film this for @reelrock . I felt ready. I set off and I felt awesome, just flowing up the route. Yet very soon, at 4th bolt it was all over. I did not want to waste my energy drying up my hand after touching a wet hold, as a good hold was getting closer, and this hand slipped. I lowered back to the ground immediately, rested for a few minutes and "flashed" the route on my 2nd go. As for the grade though, my opinion is that it fits more into 9a (5.14d) range. @blackdiamond @lasportivagram @lasportivagram @mytendon @gardatrentino  Repost of @sonnietrotter

A post shared by Adam Ondra (@adam.ondra) on




Cesta se jmenuje Honour and Glory, je v oblasti Echo Canyon u Canmore v Albertě a její autor cesty Evan Hau ukázal Adamovi klíčové kroky a po Adamově přelezu akceptoval shození klasy s tím, že od loňského prvovýstupu místní lezci nedávno přišli na nové sekvence.

Viz článek na kanadském lezeckém webu: gripped.com: Adam Ondra Downgrades Canadian 5.15a to 5.14d

sth   [úpravy] 14:32 11.07.2018Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:
kvalifikace obtížnosti
MS v lezení 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186989)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
KHL TPN | KHLTPM 7+ Frankenjura
Moshpit 8 Frankenjura
D.A.u.H. 8- Frankenjura
Cut My Skin 8+/9- Frankenjura
Spike Lee 9+ Frankenjura
Nově komentované:
Schattenspiel Direkt 7- Frankenjura
Jan Tříska 6+ Tetínské Skály
Silikonia 7+ Srbsko
Plattenführe 5- Höllental
Alte Westwand 5 Höllental

 Nově v diskusi:
Re: Pády a sedák | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Peněženka na Tetínských skalách | Re: Pády a sedák | Re: Pády a sedák | Re: Ztratil jsem |

 Nové komentáře:
Lukáš Mokroluský v semifinále! | Držíme palce! | Re: to se fotil dronem? | Půl na půl | to se fotil dronem? | Marťas je držák :-). | Re: Znouzectnost | Re: Ragni si Lecco | Re: Ragni di Lecco | Re: Ragni di Lecco |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (142)
Lezec Deníček – mobilní aplikace pro zapisování cest (19)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (18)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (7)
První sólový zimní výstup na Cerro Torre cestou "Via dei Ragni" (6)
Chamonix – Pár tipů na lezení kolem Enversky (6)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (5)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (4)

 Nově v inzerci:
parťák teď na neděli 28.9. | Nabízím "odkoupení" noclehu v tatrách | Lezeni dnes v Praze | Leki trekové hole | písek | Statická a dynamická lana | Spolulezec-Praha | Natírání stožárů | Písek | Home Office climbing |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 391 
 50 dní v divočině 
 311 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 353 
 Andrea 
 314 
 Ashima 
 253 
 Barkley Marathon 
 337 
 B.I.G. - světové prvenství 
 309 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 281 
 Gálfy - Horský život 
 275 
 Jak se staví ledovec 
 264 
 JAMES - Století nad oblaky 
 349 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 288 
 Lezci z Manína 
 301 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 291 
 Operace Nos 
 272 
 Plamen nikdy nezhasne 
 272 
 Pohlednice z konce světa 
 301 
 Pomíjivost ledu 
 281 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 287 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 272 
 Rhapsodia Corcontica 
 278 
 Sama 
 298 
 Šampioni zlatého údolí 
 293 
 S lyžemi v oblacích 
 339 
 Tenaya Traverse Challange 
 288 
 Tenkrát na východě 
 306 
 Velká alpská silnice - 73 
 293 
 Za oponou velehor 
 342 
 Zápasník Dee Dee 
 289 
 Životní výprava 
 274 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.