LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Solidní vrstva mechu pohnojená dávkou strachu ve výlezu na vrchol udrží všechno.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12950
2.Votoček 12800
3.Trojan 12206
Bouldry:
1.Ondra 11534
2.Volf 11503
3.Konečný 11275
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5789 lezců
1179264 cest
Nové přelezy:
Skeleton 7C+/8A
Kultra 7C+
Patrikova 7C/7C+
Vzestupy A 8A+
Mr. Pohoda 7C+
Hróňova Sé Xa
Eisenvater 9/9+
Rock For P IXb
Sunsetboul 9-
Egilolflin 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
V 16 - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Labák - bouldry

Tak tady máte pár informací o bouldrování v Labáku a okolí.Už v minulém tydnu jsem se jel podívat na nově vznikající oblast Tisá-Modřín,zde pod Rajskou věží a v okolí je spousta balvanu.Dost mě to tu překvapilo,na naše poměry celkem dobré bouldry,přirovnal bych to Ostaši.Místní zde zatím udělali něco kolem 40 boulderu do asi 7A Fb,vznikají a budou vznikat další i těžší věci.Potom v pátek(10.5)jsem vyrazil do Labáku,tentokrát ne na pravý břeh(kde se nchází většina kvalitních boulderu),ale na levý,pokusit se objevit něco nového.Nejprve jsem se šel podívat na již Jirousem popisované kameny(bouldr se čtyrma dírama),něco jsem vylezl a šel dál po cestičce směrem k všži Otec,pochvilce je vpravo vidět balvan se střechou(název-Bouda).Nejprve bylo třeba očistit výlezy od mechu a jehličí a také dopad od větví a kamenů,vznikly tu dva problemy:Křup 5C,vede levou hranou převisu po dírkách a výlez na poličku.Hellboy 7A+,vede středem stropu(nástup je z lišty).Pak jsem šel k již známému bouldru El kono,od něj sem se vydal po cestě směr Labská panna a po asi dvěstě metrech je vpravo vidět převislý blok(název-Skřet),znova mě čekala čistící práce,pak jsem vylezl Comics 6B,nástup je z šikmé římsy u levé hrany,vzhůru do trhliny a podél ní vpravo a výlez plotnou.V sobotu se sem vracím a vylezu Sláine 7C,nástup je také z římsy,ale jde se přímo přes mělkou díru apřímo nahoru.Tak to je vše,ještě kPravému břehu,nejvíc boulderů je mezi věží Koruna jeskyně a Čihadlo,nškolik desítek problémů až do 8B.Takže nezbývá než přijet a zkusit.Čus.

Čermy   [úpravy] 13:51 13.05.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Díky za info..
Ahoj Martine, díky za informace kterých je stále velice poskrovnu. Hodně by ale pomohla mapka. Včera jsem byl ve Žlebu a Boudu jsem bohužel nenašel. Nevíš jestli je někde nějaký nákres polohy jednotlivých boulderů ke stažení?
Jinak gratuluji k pěkným výkonům. Objevíš se na srazu horolezců v Roklici (31.5. - 2.6.)?
Zapsal: Doktor, 09:15:43 15.05.2002
 O nákresu nevím
v Roklici se pravděpodobně objevím,Bouda je pod Gilotinou asi 50metrů.
Zapsal: Čermy, 11:27:39 15.05.2002
 Dobrý...
Paráda - zase bude co zkoušet!
Vivat Bouldering!
Zapsal: Ondra, 15:12:49 15.05.2002
 Kniha u Kosti
Ahoj!
Možná by bylo řešení zakreslit polohu "Labáckejch" boulderu do knihy, která visí v restauraci u Kosti v Dolním Žlebu. Zapisují se do ní prvovýstupy a většina lezců ji bere jako nejaktuálnějšího průvodce...
Zapsal: Houba, 15:44:24 15.05.2002
 Dotaz
Martine, když už jste zmínili sraz horolezců v údolí Roklice - jsou také tam nějaké bouldery?
Zapsal: Kaskoš, 07:59:15 16.05.2002
 Dobrej článek..
Dobrej článek, Čermy! Jen víc a houšť! Bodnul by ucelenej průvodce po boulderových oblastech ČR.
Zapsal: Pišta, 10:33:22 16.05.2002
 Trochu jsem to popletla!
Trochu jsem v komentáři přehodila název a jméno.
Mělo se to jmenovat Bělá a v Zapsal: mělo být Jana.
(Nebyl to anonym...)
Zapsal: Jana, 12:31:39 16.05.2002
 
Nazdárek boudristi mám pro vás čislo jednoho typana ,kterej bydlí v Tísí a zajímá se výhradně o bouldering(a o pěstování konopí) v okolí Tisí a těd prý v Modříně.tak pokud někdo chcete průvodce po našich boulderech tak mu zavolejte 0737428259 jmenuje se Jarouš Ježek a řekněte mu že vás posílá Ondra z Ústí
Zapsal: ondra B., 14:13:24 16.05.2002
 RE: Ondra B.
Dobrý info! Vidím, že Jarouš ví nejen o boulderech, ale i o povolených pomůckách pro takovou super lezecí seanci... :o)
Zapsal: Savec, 06:50:16 17.05.2002
 Zabilkův sraz
Ahoj všem příznivcům boulderingu a lezení vůbec! Dovoluji si připomenout, že dnes (17.5.) začíná v Labském údolí již 37. ZABILKŮV SRAZ HOROLEZCŮ. Jako každý rok, i letos v bivaku pod Vojtěchem.
Bouldry i občerstvení je zajištěno! Takže ahoj v lezeckém ráji…
Zapsal: Houba, 07:02:06 17.05.2002
 :-)))
Vzhůru do Labáku!!
Zapsal: , 07:07:44 17.05.2002
 Zabilkáč
Prosím vás dotaz je Zabilkáč od 15.5. nebo jsem ho uš prošvihnul
Zapsal: Bivoj, 19:57:14 14.05.2009
 qylnnKPsuKXvqZT
nOhgtb Really informative blog article.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: lTrKuaxLGhDMMyj, 21:07:03 19.12.2013
 uusIAbck8gbv
Ahoj, take9 se mi ledbed bedlfd šeředk:-) Kamare1dka větvičky zapedchla do zeminy a přiklopila zavařovaced lahved a vypěstovala si tak šeředk i růžičky. Za pokus by to ste1lo:-) ahoj Zuzana
Zapsal: r3BiZtUn, 05:59:39 15.07.2014


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:
finále
SP Koper 2025
 Databáze cest:
Všechny cesty (186580)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Skeleton 7C+/8A Skály V Údolí Černé
Patrikova Hrana 7C/7C+ Vyšší Brod
Mateřská 7B Petříkovice
Mr. Pohoda 7C+ Petříkovice
Tenkoprsťák 6C Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Compagni Di Merenda 7b Tofana
Dechová Stěna VIIc Hrubá Skála
Rock For People IXb Adršpach
Vyhlídkový Let VIIIa Labské Údolí - Levý Břeh
Trainspotting Tr 7B Pálava

 Nově v diskusi:
Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Metodika? | Metodika? | Re: Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Zapomenutý friend BD vel. 5 | Re: Kvalitni metodiky neni nikdy dost | Re: Dostal do drzky! |

 Nové komentáře:
Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Švec + Hvizdák | Re: vyjadrenie JAMESu | Re: Adam Ondra | Re: Co takhle otevřít odkaz a číst | Co takhle otevřít odkaz a číst | Re: Adam Ondra | Re: Adam Ondra | Re: Adam Ondra | Re: Adam Ondra |

 Kde to vře:
Výběr nových správců na tatranské horské chaty (63)
SP v lezení na obtížnost Koper, Slovinsko (19)
Bouldrové závody na Fesťáku (18)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Kleiner Südpfeiler (270m, IV+) (17)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (17)
Italský horolezec prohlášen včera za svatého (10)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (9)
ČHS: František D’Agostino přelezl vícedélku Histoire Sans Fin 8b (8)

 Nově v inzerci:
spolulezec na písek či okolí Prahy | Ztráta průvodce | Nákoleník | Nabízím odkoupení noclehu v tatrách | Hledám lezkyni | Hledá se parťák na lezení z okolí Hořovic/ Berouna | Dodávka na cestování | Grivel MB AlpinePro 40+10 | Nalezeny lezecky | krk |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 145 
 50 dní v divočině 
 90 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 109 
 Andrea 
 101 
 Ashima 
 81 
 Barkley Marathon 
 126 
 B.I.G. - světové prvenství 
 102 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 103 
 Gálfy - Horský život 
 87 
 Jak se staví ledovec 
 81 
 JAMES - Století nad oblaky 
 114 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 107 
 Lezci z Manína 
 107 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 104 
 Operace Nos 
 94 
 Plamen nikdy nezhasne 
 85 
 Pohlednice z konce světa 
 95 
 Pomíjivost ledu 
 95 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 111 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 105 
 Rhapsodia Corcontica 
 96 
 Sama 
 102 
 Šampioni zlatého údolí 
 98 
 S lyžemi v oblacích 
 101 
 Tenaya Traverse Challange 
 95 
 Tenkrát na východě 
 90 
 Velká alpská silnice - 73 
 99 
 Za oponou velehor 
 137 
 Zápasník Dee Dee 
 112 
 Životní výprava 
 88 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.