LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
4.Trojan 11956
5.Štípek 11769
6.Širůčková 11728
Bouldry:
4.Novák 10900
5.Stráník 10800
6.Pochman 10675
Hory:
11.Šuraba 4132
12.Abt 4062
13.Hess 4058

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185009 cest
Nové přelezy:
Cringer 11-
Queeel Dic 10/10+
Lost&Found 10+
Panychida 9+/10-
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C
Odchod Z I 7C+
From Hell 8A

Stěny
Gymnázium M. Koperníka - Bílovec
Le Blok - Ostrava 1
Gejzír - Karlovy Vary

Prodejny
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vychází druhé číslo lidé&HORY

-pr-

smSluneční paprsky nekompromisně rozpouštějí poslední zbytky sněhu a otevírají cestu k letním outdoorovým aktivitám. V čísle 2/2007 proto najdete více témat souvisejících s jarní a letní sezónou – od skalek, přes výstupové cesty v Dolomitech až po Pamír.

TÉMA:
Pro nadšence, kteří se chystají navštívit tzv. „střechu světa“ - pohoří Pamír, jsme připravili rozsáhlé téma. Zájemci se tak dozví mnoho zajímavých a praktických informací, které jim usnadní přípravu i vlastní realizaci expedic. Mnoho horolezců bude téma Pamír jistě inspirovat k návštěvě právě tohoto výjimečného pohoří.

NOVINKY:
Každý z nás si pamatuje zlomové momenty, které rozhodly o našem vztahu k horám a aktivitám v nich.  Každý horolezec jednou vylezl na svůj první kopec nebo skalku a otevřel se mu první výhled do kraje. Právě tato úvaha vedla ke vzniku nové rubriky „... a tenkrát se to ve mně nadobro zlomilo“. Jaké byly ony první krůčky významných horolezců, se budete pravidelně dočítat na straně 20 v již zmiňované rubrice. Nahlédneme tak společně do nejranějších vzpomínek na první horolezecké pokusy lidí, kteří v horách nebo na skalách zaznamenali výjimečné výkony.

SERIÁLY:
"Československé a české himalájské expedice II" tentokrát přiblíží období velkých úspěchů, ale i tragédií, které se udály v letech 1980 - 1984.
"Jihoamerické vrcholy II" čtenáře zavedou na zasněžené pláně bolivijských And. Hlavním tématem slovenské expedice byl extrémní skialpinismus. Její účastníci sjeli kromě jiných hor také druhý nejvyšší vrchol v Bolívii – Illimani (6 462 m).
Autor seriálů "Horská a horolezecká fotografie II" vás tentokrát seznámí s problematikou závěrky. Součástí této rubriky je také vyhlášení vítězů druhého kola fotosoutěže.
V rubrice „Vybrané výstupy“ se pod drobnohled dostaly jižní stěny Sasso di Stria a Piccolo Lagazuoi v italských Dolomitech.
Jednou z oblíbených lokalit mezi lezci je Wilsonova skála, tyčící se nad vodní hladinou Dalešické přehrady. Více vám o ní prozradí pravidelná rubrika „Skalky“.
Jak nepříjemný je pocit bezmoci, jak nepříjemné jsou omrzliny a jak sladké je vítězství nad smrtí, vypráví 8. díl seriálu „Osudová Rozhodnutí“.

DÁLE V Č. 2:
Na straně 11 čtenářům představujeme výjimečného extrémního horolezce a lyžaře Hanse Kammerlandera. Pro příznivce skialpinismu je určen závěrečný díl Skialpových túr ve východním Rakousku – konkrétně Veitschalpe, Schneealpe a Stuhleck. Jak správně určit nadmořskou výšku se dočtete v třetím dílu rubriky Orientace. Zdolání nejvyšší hory Španělska Pico de Teide (3 718 m) od moře za jediný den přiblížil v rubrice „Túra, na kterou nezapomenu“ Ondra Husák. Český extrémní biker Jan Kopka letos vyhrál závod přes Aljašku – v článku „Za hranice vlastních možností“ se dočtete, co lze od takového závodu očekávat a co si jeho účastník uchová ve svém nitru. Poslední článek v časopise je věnován tragicky zesnulému horolezci Pavlu Kalnému. Autorem velmi poutavého vyprávění o přechodu kanadského masivu Mt. Logan je sám Pavel. Dále se můžete těšit na aktuality a řadu novinek z outdoorového vybavení.

Úspěšnou letní sezónu a příjemné čtení vám za redakci lidé&HORY přeje
Daniel Polman



Vyšlo původně na Lezci 3. 5. 2007

Daniel Polman   [úpravy] 17:43 07.05.2007Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Ledovec Ngozumpa
 Databáze cest:
Všechny cesty (187521)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Dalle Bétonnée 3+ Fontainebleau
Les Palmes 2 Fontainebleau
Le Futile 2 Fontainebleau
Le Désobligeant 2 Fontainebleau
La Raillerie 2 Fontainebleau
Nově komentované:
Timba Climber 7b Kalymnos
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice
Kozy Zdržují 8+/9- Tetínské Skály
Welcome 7- Břestecká Skála
Welcome 7- Břestecká Skála

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | come on baby... | Re: průvodce | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Slušný výkony a | Re: Jurčenko | Re: Bezohlednost bouldristů | Re: Jurčenko |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (40)
MČR v boulderingu (36)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Alone on the wall (11)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech | Testarossa 38,5 |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 993 
 50 dní v divočině 
 675 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 854 
 Andrea 
 715 
 Ashima 
 575 
 Barkley Marathon 
 651 
 B.I.G. - světové prvenství 
 631 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 580 
 Gálfy - Horský život 
 536 
 Jak se staví ledovec 
 537 
 JAMES - Století nad oblaky 
 718 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 631 
 Lezci z Manína 
 634 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 587 
 Operace Nos 
 595 
 Plamen nikdy nezhasne 
 564 
 Pohlednice z konce světa 
 688 
 Pomíjivost ledu 
 530 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 569 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 544 
 Rhapsodia Corcontica 
 567 
 Sama 
 628 
 Šampioni zlatého údolí 
 612 
 S lyžemi v oblacích 
 710 
 Tenaya Traverse Challange 
 594 
 Tenkrát na východě 
 702 
 Velká alpská silnice - 73 
 605 
 Za oponou velehor 
 726 
 Zápasník Dee Dee 
 605 
 Životní výprava 
 622 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.