LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když nevíš kudy dál, tak namáguj.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
38.Lank 10196
39.??? 10166
40.Kohout 10165
Bouldry:
38.F 9153
39.Bulička 9150
40.Čech 9150
Hory:
4.Zaoral 7172
5.Skopec 6511
6.Bloudek 6420

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185123 cest
Nové přelezy:
Ragnarök 9+/10-
Oktoberfes 8a
Panychida 9+/10-
Kreuzigung 11
Křik A Plá 8A+/8B
Klukovský 8A+
Velur 9
Iron Maide 9+/10-
Inspirace 9
Tropkandlí 7C

Stěny
Alpin Třebíč - Třebíč
Bouldercafe stěna už neexistuje - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
HUDYsport - Havířov
Green sport s.r.o. - Uherské Hradiště
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Srbárna - základna pro lezce za symbolický peníz

tip

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna - pouták (small)Příběh, jak vznikla základna pro lezce v přípražské vápencové oblasti Srbsku, je tak trochu řekněme nevšední.  Již loni jeden nadšenec - říkejme mu třeba Roman získal možnost využívat krásný starý barák 100 metrů na cestě před skalami.

Věnoval nejnutnějším úpravám značnou část svého volného času i peněz a otevřel ho k dispozici lezcům jako lezeckou klubovnu Srbárna. Ale pár měsíců po otevření Srbárnu postihla povodeň. Hladina dosahovala až do patra a na dalšího tři čtvrtě roku byly dveře do klubovny zavřeny. Letos před prázdninami se mu podařilo vše vyčistit, znovu vymalovat a opět vybavit, a tak se lezcům, ale i jiným potřebným otevřela možnost najít základnu, při nepřízni počasí, domluvit si ubytování pro partičku lezců, případně využít pozemek za domem k postavení stanu, no a třeba i domluvit akci se sudem piva. Vše za vskutku symbolické ceny okolo 10 Kč (slovy deseti korun českých) na osobu a noc přespání. (Pivo by mohlo být za 10 až 15 Kč za půllitr.)

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Pro různé lezecké, vodácké, cyklistické či jiné podobné sešlosti je na základně kapacita asi 40 míst na spaní ve spacácích na karimatkách v podkroví a 40 míst k sezení v klubu s barem. K dispozici je též pokoj s postelemi pro 3 až 4 osoby s topením a lednicí, v baráku je WC a sprcha s teplou vodou. Dále úschovna kol a lodí. Vedle na pozemku je místo pro pár stanů, po domluvě zde mohou horolezci zaparkovat auto. Provoz klubovny je omezen počasím, protože zde zatím není topení, tak je reálné se domlouvat na akce tak do konce listopadu nebo od konce března.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Roman vysvětluje, : "Je to myšlenka poskytnout něco a nemyslet přitom jenom na peníze a zisk, ale nesmí se to zneužít, je to pro členy ČHS, pro lezce, ale i pro bajkaře, pro kánoisty..." Potýká se trochu s malým zájmem, a tak dnes už netráví celé dny čekáním na návštěvníky, ale radši vyrazí třeba na kolo, za lezením do jiné oblasti, případně mimo ČR.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Je třeba se s ním dopředu domluvit. Kontakt a přesnější podmínky jsou na jeho stránkách www.srbarna.cz Nabízí kapacity především oddílům k jejich lezeckým akcím, které chce obeslat mailem dle kontaktů v databázi na webu ČHS. V podstatě, ale neodmítne nikoho, kdo se na něj slušně obrátí v předstihu a bude zrovna volno.

Srbárna - horolezecká klubovna u skal - Srbsko u Karlštejna

Web: www.srbarna.cz


Standa   [úpravy] 07:48 18.09.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Srbárna - základna16:20:44 08.09.2017
Zdar, nevíte, jestli Roman ještě funguje? Je možné, zde na Srbsku domluvit nějakou akci? případně tel. kontakt na Romana? či jiné prostory?

Díky za tip Jura
juraodpovědět 

 Foto dne:

Hrana plotny
 Databáze cest:
Všechny cesty (187533)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kreuzigung 11 Allgäu
Bobuláč 7b Punta Giogadorgiu
La Pof-Pof 3 Fontainebleau
L´Oppo Motive 3 Fontainebleau
Détour Récalcitrant 4c Fontainebleau
Nově komentované:
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan
Ultramarin Xa Tisá - Modřín

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Eva P. | Eva P. | Re: Dotaz | Re: Jurčenko | Re: come on baby... | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Slušný výkony a |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (31)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Američan Jim Morrison sjel na lyžích severní stěnu Everestu (3)

 Nově v inzerci:
Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1218 
 50 dní v divočině 
 819 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1051 
 Andrea 
 879 
 Ashima 
 687 
 Barkley Marathon 
 740 
 B.I.G. - světové prvenství 
 741 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 660 
 Gálfy - Horský život 
 618 
 Jak se staví ledovec 
 620 
 JAMES - Století nad oblaky 
 855 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 738 
 Lezci z Manína 
 739 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 675 
 Operace Nos 
 722 
 Plamen nikdy nezhasne 
 657 
 Pohlednice z konce světa 
 834 
 Pomíjivost ledu 
 627 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 654 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 636 
 Rhapsodia Corcontica 
 663 
 Sama 
 780 
 Šampioni zlatého údolí 
 737 
 S lyžemi v oblacích 
 865 
 Tenaya Traverse Challange 
 709 
 Tenkrát na východě 
 872 
 Velká alpská silnice - 73 
 692 
 Za oponou velehor 
 850 
 Zápasník Dee Dee 
 712 
 Životní výprava 
 750 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.