LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Nelez do cesty na kterou nemáš!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185338 cest
Nové přelezy:
Když Se Sn 8A
Hollywood 7C
Jogín 7C/7C+
Rychlá Smr 10-
Primetime 7C
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-

Stěny
V 16 - Plzeň
Olberg lezecká stěna - Blansko
Boulder v síti - Praha 3

Prodejny
HUDYsport - České Budějovice
HANIBAL - Praha 2
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

MEJCUP

13.prosince proběhl v Brně 8. ročník jednoho z nejstarších bouldrových závodů starého kontinentu MEJCUP.

Zúčastnilo se 54 borců a 6 bab z naší republiky a Slovenska. Za výborné divácké atmosféry se většina z nich vzepjala k vrcholu. Dvacet nejvyvrcholenějších borců si to pak rozdalo na čtyřech finálových tratích. Baby si to vzhledem k malé účasti rozdaly jednokolově. Na večírku v klubu Mýdlo si to pak na báru rozdali všichni. K tanci a poslechu hrála kapélka NARVAN, pro pobavení přítomných chlíváků a spařínků se vylízaly dvě holky. V závěru se ještě strhla spontánní "regé párty", při níž došel veškerej chlast a byl KONEC.

Pořadatelé děkují všem účastníkům, divákům a v neposlední řadě SPONZORŮM.
Největší zklamání připravili útočníci 1.FC Brno - Požár, Sachs - kteří po svém nevýrazném výkonu budou muset absolvovat jarní baráž.

A jak to všechno dopadlo:
baby
1. Silva Halelúja Nagyová
2. Dita Tichá
3. Kateřina Balcarová

borci
1. Jirous Spáč Přibyil
2. David Kryton Mazák
3. Jan Zbranek

kompletní výsledky a časem i nějaký fotéčky na http://volny.cz/rabbitstar/mejcup_2003.htm

Prosíme všechny, kdo fotili, o zaslání fotek na adresu drnec@viapont.cz

ChaDrMa   [úpravy] 15:20 17.12.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 autor08:32:01 18.12.2003
ChaDrMa :)) Že ho nechám pozdravovat.
nemecodpovědět 

 Až k ránu se chodí spát...22:58:05 19.12.2003
Jak spač letos sme s Jirousem nespali na to tam byly jiní co Gibone?:)
Majklodpovědět 
 Re: Až k ránu se chodí spát...00:46:49 20.12.2003
No jo, kazdy chvilku taha pilku ...
Gibonodpovědět 

 OK12:15:05 20.12.2003
Peklo..
 Jankoodpovědět 

 Pár poznámek k propadu 1.FC Brno14:16:01 20.12.2003
Našim zpravodajcům se po delší době pátrání podařilo analyzovat hlavní příčinu neúspěchu hochů z 1.FC Brno na tak prestižním závodě, k jakým Mejcup bezesporu patří.
Zásadní chybou se ukázal dlouhodobý trénink na Tufiho stěnce, kde jak znalci ví, teplota v těchto měsících nepřesahuje 9 C. Vzhledem k těmto podmínkám a úplně jinému tření na chytech dvojka Požár&Sachs volila typ magnézia naprosto nevhodný do teplot nad 15 C a tudíž se dá říci, že naprosto "promádžovala".
Tento rozdíl byl nejvíce patrný v porovnání s borci z Kryton Teamu, trvale se připravující na stěnce v Přerově v úplně jiných klimatických podmínkách. Teplota zde totiž často přesahuje 35 C a vlhkost vzduchu se vůbec nedá určit, neboť na vlhkoměr není vidět skrze oblaka magnézia.
Z důvěrných zdrojů také vímo to, že tito borci jsou v trvalém spojení s Výzkumným ústavem tření konečku prstů (VÚTKP) v Liberci a dlouhodobě testují jimi navržený prášek pro různé teploty a sklony profilů. I proto jsme letos mohli spatřit Davida Mazáka a jeho Kule (2.místo a výrazné zlepšení Kuleho), jak před závodem pobíhají kolem stěnky s teploměrem a vodováhou a na základě těchto vstupních dat z různých partií stěny určují dle tabulky sestavené výše uvedenými vědci z VÚTKP optimální složení magnézia. Zpravodajcům se podařilo zjistit, že nakonec vybrali následující typ:4MgCO3-Mg(OH)2-4H2O.
Rada proto před jarní baráží pro tým 1.FC Brno zní:
-kontaktovat autora článku a držet se jeho cenných rad týkajících se životosprávy, jídelníčku, pitného režimu, podpůrných prostředků a v neposlední řadě právě volby magnézia
-koupit k Tufimu na stěnku topení

Pěkné svátky a za rok arrivederci!!
Entrechauxodpovědět 
 Re: Pár poznámek k propadu 1.FC Brno12:38:32 21.12.2003
koukam,ze v tom je poradnej maglajz....
ch.odpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187552)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Asistentka 6A Kalovy
A Grand Pas 5c Champfromier
C'est Rando 5c+ Champfromier
Prise Rapide 6a+ Champfromier
Chicodrome L1bis 6b Champfromier
Nově komentované:
Hardcore Xc Labské Údolí - Levý Břeh
Šílený Tanec XIa Labské Údolí - Levý Břeh
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Proč toto není na olympiádě? | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (12)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1355 
 50 dní v divočině 
 919 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1189 
 Andrea 
 972 
 Ashima 
 793 
 Barkley Marathon 
 819 
 B.I.G. - světové prvenství 
 845 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 744 
 Gálfy - Horský život 
 702 
 Jak se staví ledovec 
 685 
 JAMES - Století nad oblaky 
 994 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 831 
 Lezci z Manína 
 843 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 749 
 Operace Nos 
 831 
 Plamen nikdy nezhasne 
 723 
 Pohlednice z konce světa 
 956 
 Pomíjivost ledu 
 714 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 749 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 738 
 Rhapsodia Corcontica 
 744 
 Sama 
 897 
 Šampioni zlatého údolí 
 833 
 S lyžemi v oblacích 
 963 
 Tenaya Traverse Challange 
 822 
 Tenkrát na východě 
 971 
 Velká alpská silnice - 73 
 781 
 Za oponou velehor 
 959 
 Zápasník Dee Dee 
 812 
 Životní výprava 
 857 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.