LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Chuck Norris vyjel na kole bez kyslíku na Mount Everest, a až nahoře zjistil, že měl spadlý řetěz.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
15.Churavý 11037
16.Danda 10908
17.Šofránko 10878
Bouldry:
15.Pařík 10175
16.Stráník 10081
17.Nespoutaný 10050
Hory:
31.Dörfl 2142
32.Stehlík 1988
33.K 1966

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185202 cest
Nové přelezy:
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-
Sreča Vrtn 8b
Ragnarök 9+/10-
Oktoberfes 8a
Panychida 9+/10-
Kreuzigung 11

Stěny
SAUNA - Plzeň
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dnes ve 20:20 je na ČT sport tv premiéra filmu Nebeská past

Dnes ve 20:20 je na ČT sport televizní premiéra filmu Nebeská past! Kdo ještě neviděl himálajské 🏔 dobrodružství horolezců Marka Holečka a Radara Groha, ať večer naladí TV.



Radar   [úpravy] 13:17 22.03.2022Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 heavenly past15:25:47 22.03.2022
seriously? Jako nebeska minulost?
xp13odpovědět 

 Baruska11:08:59 25.03.2022
lezt kdyz mam dobrou předpoved na 3 dny neni hrdinství ale posetilost,at se vas drzi stesti
pastodpovědět 
 Re: Baruska17:17:14 27.03.2022
Musím konstatovat jediné "Pastičko", jsi nepozorný čitatel i divák, jelikož v článku ani ve filmovém dokumentu, nic podobného nebylo uvedeno. Čili tři dny, které uvádíš, že jsme měli na lezení jsi si někde vycucal ze svého palce. Respektive před námi byl výhled pěti dní dobrého počasí a teprve šestý den v odpoledni se měl zvedat vítr a přicházet oblačnost. Až sedmý den bylo avizováno rapidní zhoršení. Stalo se však to, že v momentě, kdy jsme již byli ve vrcholové třetině stěny, neboli třetí den podvečer našeho lezení. Tehdy nás zasáhlo dramatické zhoršení počasí. Neboli minimálně o dva dny dříve, než hlásala původní předpověď. Další den již za silného sněžení dolézáme na vrchol, kde přichází peklo. Nakonec se s toho stala nečekaná silná bouře, která dostala i své označení Cyclone Yaas, kterou si můžeš dodnes vyhledat i na wikipedii. Jedná se o tropickou bouři, která vzniká a sílí velice dynamicky a stejně tak rychle může zmizet. Však nestalo se tak. Jinými slovy, když tě něco tak nepředvídatelného potká, nezbývá než vybírat ze zbylých blbých variant. Buď dolézt za sněžení na vrchol a snažit se sejít snadnějším sestupem po hřebenu, anebo slaňovat přes kilometr průserovou stěnou pod sebou, kterou naprosto neznáš. Tam s každým metrem, co se blížíš k úpatí stěny roste zároveň akutní nebezpečí, že tě pohřbí lavina. Na hřebenu to též není žádné vítězství, ale napadají na tebe laviny a můžeš tam s větší pravděpodobností přečkat nečas, než opadne. Rozdíl je v tom Pastičko, že předpověď s každým vzdálenějším dnem, je vždy s větším otazníkem. Nehledě, že delším oknem stabilního počasí v horách nemůžeš nikdy dopředu počítat. Shrnuto dlouhodobá předpověď je vždy nejistá a buď máš štěstí a vše projde jak nůž máslem, anebo musíš o něj tvrdě bojovat. To jen taková malá nalejvárna do tvé horolezecké příručky, kdybys chtěl třeba někdy vyrazit do kopců:) Maara
Maaraodpovědět 

 Foto dne:
Leupoldsteiner Wande
La belle du jour, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (187545)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nácinka 8A Komínky
X2Y2 7A+ Brione
Chestnut Five 7A+ Brione
Chocolate Horse 7A Brione
Mister Bean 7A+ Brione
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta | zběrači | Re: Leva cesta | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1331 
 50 dní v divočině 
 911 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1157 
 Andrea 
 958 
 Ashima 
 783 
 Barkley Marathon 
 813 
 B.I.G. - světové prvenství 
 839 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 729 
 Gálfy - Horský život 
 691 
 Jak se staví ledovec 
 678 
 JAMES - Století nad oblaky 
 984 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 821 
 Lezci z Manína 
 837 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 740 
 Operace Nos 
 815 
 Plamen nikdy nezhasne 
 715 
 Pohlednice z konce světa 
 946 
 Pomíjivost ledu 
 709 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 741 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 732 
 Rhapsodia Corcontica 
 739 
 Sama 
 884 
 Šampioni zlatého údolí 
 820 
 S lyžemi v oblacích 
 950 
 Tenaya Traverse Challange 
 814 
 Tenkrát na východě 
 956 
 Velká alpská silnice - 73 
 775 
 Za oponou velehor 
 949 
 Zápasník Dee Dee 
 799 
 Životní výprava 
 851 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.