LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185266 cest
Nové přelezy:
Hollywood 7C
Jogín 7C/7C+
Rychlá Smr 10-
Primetime 7C
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-
Sreča Vrtn 8b

Stěny
Eset Centrum - Praha 2
Areál LITES, Borovice u Mnichova Hradiště - Mnichovo Hradiště
A-ProSystem s.r.o. - Most

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
HUDYsport - Karlovy Vary

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Neuville sur Ain

Francie není jen Buoux

Během naší cesty jsme navštívili další příjemnou oblast, na kterou bych rád upozornil všechny milovníky francouzského vápna. A sice na přívětivé Neuville sur Ain.

Tato oblast nacházející se v poklidném údolí řeky Ain nás přivítala pozdě navečer, spaní bylo velmi příjemné ( na parkovišti na příjezdové cestě ke skalám, která je slepou silnicí zakončenou závorou ) a ráno nás probudilo sluníčko. Šli jsme lézt dost pozdě a proto již na první cestě se naplno projevila síla jižního slunce. Pro mě tato cesta byla cestou první a poslední, neboť jižně orientované stěny přímo sálaly.


Ke skalám je to sotva pár minut


Přestože jsme zde strávili jen jeden den, neb nás vyhnalo vedro, skály nás příjemně překvapily. Skály se nacházejí v poklidném údolí nedaleko malého stejnojmenného městečka. Podél řeky jsou seskupeny nevysoké skály zformované zhruba do šesti sektorů. Nabízejí lezení všeho druhu v kolmých a mírně převislých stěnách. Jsou orientovány na jih. Protáhlý masiv je z juraského vápence (bathonianský) a nabízí vice než 75 cest s průměrnou výškou kolem 18-25 m. Obtížnost se pohybuje většinou kolem 6b až 7a+. Naleznete zde však i nějakou tu těžší cestu až 7c. Tak třetina všech linií je lehčích, asi tak kolem 4 –5c. Jištění je perfektní, někde až příliš nahusto.



Lehké cesty jsou nalevo těžší ve středu a napravo


Pak jsme již proměnili lezecký den na restdayový a celé odpoledne se koupali v chladné a rychle tekoucí vodě, řeky Ain.
Nacházejí se 19 km jiho-východě od Bourg-en-Bresse, 6 km severo-východě od Pont-dAin, skály jsou 500 m na severo-východ od městečka, Neuville-sur-Ain nejsou sice příliš vysoké, ale jsou to jedny z nejzajímavějších skal v okolí Lyonu.



Sektor uprostřed je hezky kompaktní a mírně převislý


Průvodce na skály « Rocin Bugey » (J.-C. Berrard, B. Fara, G. Gardoni, E. Revolle, 1997), 12 Euro je k mání v baru « le Faisan Doré », hned u mostu.

Přístup:

Projet vesnicí na sever podél řeky až k mostu přes Ain od něj pokračovat podél řeky asi 300m pak doprava na Site d Escalade asi 1,5 km až k závoře. Která je u prvních sektorů.

JirkaS   [úpravy] 14:04 30.09.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 taIxHlFvFbv
y7InkB I loved your blog article.Much thanks again. Cool.
Zapsal: HmdFhLCMjcoNg, 17:01:02 20.12.2013


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187546)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fazole 5 Kreutzberk
Nácinka 8A Komínky
X2Y2 7A+ Brione
Chestnut Five 7A+ Brione
Chocolate Horse 7A Brione
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Proč toto není na olympiádě? | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (12)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1339 
 50 dní v divočině 
 913 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1165 
 Andrea 
 964 
 Ashima 
 787 
 Barkley Marathon 
 816 
 B.I.G. - světové prvenství 
 842 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 735 
 Gálfy - Horský život 
 693 
 Jak se staví ledovec 
 681 
 JAMES - Století nad oblaky 
 991 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 826 
 Lezci z Manína 
 839 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 742 
 Operace Nos 
 821 
 Plamen nikdy nezhasne 
 717 
 Pohlednice z konce světa 
 949 
 Pomíjivost ledu 
 710 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 744 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 734 
 Rhapsodia Corcontica 
 739 
 Sama 
 884 
 Šampioni zlatého údolí 
 828 
 S lyžemi v oblacích 
 954 
 Tenaya Traverse Challange 
 817 
 Tenkrát na východě 
 962 
 Velká alpská silnice - 73 
 777 
 Za oponou velehor 
 954 
 Zápasník Dee Dee 
 802 
 Životní výprava 
 854 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.