LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
40.??? 10166
41.Kohout 10165
42.Schockherr 10150
Bouldry:
40.Čech 9150
41.Zíma 9150
42.Skočdopole 9103
Hory:
21.Louda 3082
22.Slavíček 3060
23.Novák 2688

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185161 cest
Nové přelezy:
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-
Sreča Vrtn 8b
Ragnarök 9+/10-
Oktoberfes 8a
Panychida 9+/10-
Kreuzigung 11
Křik A Plá 8A+/8B

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice podvacáté šesté

Závody s nejdelší historií, která se začala psát již roku 1990, se konaly v tradičním termínu 29.prosince na umělé stěně v tělocvičně základní školy v Hejnicích.


Celkem se sešlo 52 účastníků ve čtyřech kategoriích.





Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, jako první vlezli chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Aleš Maršík (Komorní výtah Liberec), druhý skončil Radek Votoček (HO Železný Brod) a třetí místo vybojoval Matyáš Pochman (Liberec). Na stejné trati startovaly i dívky. Tak jako loni se nejvíce dařilo Andree Obročníkové (LKP Jičín), těsně za ní skončily Eliška NovotnáNatálie Tužová (obě Komorní výtah). Ty si oproti loňsku svá místa na bedně vyměnily.
Na ženy čekala cesta s mírně převislým začátkem, který je dovedl do stropu. Závěr byl opět silovou záležitostí ve stopu a na trámu. Letos chyběla dlouholetá mnohonásobná vítězka Eliška Karešová, a tak to ženy měly o něco jednodušší. Nejdále dolezla Lucie Smolová (HO Železný Brod), za ní skončily Natálie TužováŠárka Hvězdová (obě Komorní výtah)
Kvalifikace pro 24 mužů začínala sokolíkem na novém profilu stěny a pokračovala přes plastové struktury až na druhou část stěny. Byla silově dost náročná, topnout se podařilo pouze dvěma závodníkům. Podle výkonů postoupilo do finále celkem 11 lezců.  Po úvodním traverzu následoval oblý převis a strop, kterým se borci přesunuli do trámu. Sem se dostalo jen osm lezců, v první části trámu skončili další tři.  V posledním úseku měl nejvíce sil junior Vojta Trojan  (Komorní výtah Liberec), který jako jediný dolezl až na závěr cesty. O tři chyty dříve skončil Petr Havrda  (HO Lomnice) a na třetí místo dosáhl Petr Potěšil (HO Železný Brod). 
O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.
Tak zas 29. Prosince

















Děkujeme našim sponzorům:
ALB forming, Telnice; HUDY Sport Jablonec n. Nisou;  HUDY Sport Liberec;  MAKAK Jablonec;  VAR, Jablonec, CUBE s.r.o.

Zdroj:
Kompletní výsledky najdete na www.horohejnice.webzdarma.cz

Kaspíny   [úpravy] 11:01 01.01.2016Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Foto dne:

Hrana plotny
 Databáze cest:
Všechny cesty (187540)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sachsenrinne 7- Meteora
Dr. Faust 7- Meteora
Hocus Pocus 6b+ Tempi
Eleftheria 6b Tempi
Anypotakti 6c Tempi
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Eva P. | Eva P. | Re: Dotaz | Re: Jurčenko | Re: come on baby... | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Slušný výkony a |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (31)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Američan Jim Morrison sjel na lyžích severní stěnu Everestu (3)

 Nově v inzerci:
Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1231 
 50 dní v divočině 
 836 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1073 
 Andrea 
 899 
 Ashima 
 704 
 Barkley Marathon 
 755 
 B.I.G. - světové prvenství 
 758 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 674 
 Gálfy - Horský život 
 637 
 Jak se staví ledovec 
 634 
 JAMES - Století nad oblaky 
 879 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 752 
 Lezci z Manína 
 758 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 694 
 Operace Nos 
 746 
 Plamen nikdy nezhasne 
 675 
 Pohlednice z konce světa 
 855 
 Pomíjivost ledu 
 644 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 668 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 653 
 Rhapsodia Corcontica 
 680 
 Sama 
 800 
 Šampioni zlatého údolí 
 755 
 S lyžemi v oblacích 
 885 
 Tenaya Traverse Challange 
 732 
 Tenkrát na východě 
 893 
 Velká alpská silnice - 73 
 706 
 Za oponou velehor 
 868 
 Zápasník Dee Dee 
 734 
 Životní výprava 
 773 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.