LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
19.Novák 10756
20.Kalvas 10684
21.Svoboda 10674
Bouldry:
19.Košťál 10000
20.Šípek 10000
21.Indrák 9950
Hory:
16.Sukačová 3810
17.Najman 3723
18.Magič 3464

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185045 cest
Nové přelezy:
Tropkandlí 7C
Hary Lotr 8A
Cringer 11-
Queeel Dic 10/10+
Lost&Found 10+
Panychida 9+/10-
Ippolito 10-
Černá Zmij Xb
Tušení Sou 10-
Pojď Mi Ho 7C

Stěny
RAJČE - Brno
Stěna Luh - ZŠ Vsetín Luh 1544 - Vsetín
Pankrác, SPŠ stavební Josefa Gočára - Praha 4

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Praha 5
Rock Point Liberec - Liberec 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Silvestrovské Hejnice

podvacátétřetí…

smallJiž od roku 1990 se vždy v závěru prosince, v tradičním termínu 29., na umělé stěně v Hejnicích konají závody s nejdelší historií u nás. Leze se ve čtyřech kategoriích, letos tu bylo celkem 53 závodníků (o 3 méně než loni), někteří (hlavně dívky) využili možnosti a startovali ve dvou kategoriích.

Na mírně převislý profil se stropem a tradičním trámem, zdejší specialitou, byli jako první vypuštěni chlapci do 15 let. Nejdále v trámu se dostal a zvítězil Vojta Sedláček (Komorní výtah Liberec). Stejná trať poté čekala i dívky. Do trámu si jako jediná sáhla Kristýna Obročníková (LKP) a její výkon už žádná další slečna nepřekonala.
Na ženy čekala cesta se silovým začátkem a technickým traverzem, závěr byl ale opět specifickou záležitostí ve stopu a na trámu. A stejně jako v minulých letech si s cestou nejlépe poradila Eliška Karešová (Komorní výtah Liberec), převisy jí nedělaly problémy a jako jediná dolezla až několik chytů před závěr.
Kvalifikace pro 27 mužů byla letos trochu silovější, aby se chlapi připravili na finálový strop. Sem postoupilo celkem 14 borců, ale jen 3 z nich byli „čistí“ topaři. Jako loni byl k prodloužení finálové cesty na začátek zařazen boulderový traverz, který však nekladl odpor a všichni přelezli až do stropní části. Zde už rozhodovala síla, a bylo vidět, že lepší výkony v kvalifikaci byly předpokladem pro úspěch ve finále. Suverénní byli výše zmiňovaní topaři - skončili prakticky na stejných chytech a bylo velice obtížné posoudit, kdo byl nejlepší. Po pečlivém zvážení určili rozhodčí za vítěze Jirku Dragouna (Smíchov), druhé místo přiřkli Daliboru Muráňovi (Komorní výtah Liberec), třetí skončil Petr Havrda (Lomnice nad Popelkou). O pohodu závodníků i diváků se staral dobře zásobený bufet.









Kompletní výsledky najdete na Horohejnice.webzdarma.cz

Děkujeme našim sponzorům:
HUDY Sport Jablonec n. Nisou
SALTIC, Zlín
VAR, Jablonec
MAKAK, Jablonec
ALB forming, Telnice
SALEWA, Benešov u Semil
Kostelecké uzeniny
..a hejnickým podnikatelům, jmenovitě:
FOLDA s.r.o., Řeznictví Klouček



Tak zas 29. prosince...

Jan Kašpar   [úpravy] 13:00 03.01.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 obtížnost18:41:21 03.01.2013
Za kolik tak byla obtížnost klasifikace a finále mužů? Uvažuji že bych se příští rok zúčastnil, tak jestli to vůbec má cenu... Díky!
Petr z Liberceodpovědět 
 Re: obtížnost19:12:00 03.01.2013
Petře je to kvalifikace ne klasifikace. Klasifikace je hodnocení.
odpovědět 
  Re: obtížnost11:52:27 04.01.2013
Krásné závody a velice příjemná sportovní atmosféra. Jen škoda, že nedojela Tereza Svobodová, protože tady by určitě vyhrála. Je stejně nejlepší.
žufikodpovědět 
   Re: obtížnost17:43:16 04.01.2013
No.. myslim, že kdyby závodila s maminkou, určitě by to tamní pohodové náladě neprospělo
odpovědět 
    Re: obtížnost12:17:42 05.01.2013
Myslíš tu Tunelářku Marušku?
Kriglodpovědět 
 Re: obtížnost21:57:56 04.01.2013
Kvalifikace byla tentokrát tak 6c a ve finále si aspoň do poloviny zalezl taky každý, tak za rok v Hejnicích:-)
třískaodpovědět 

 poděkování21:54:17 04.01.2013
Jako každoročně musím smeknout! Kulturní akce se vším, bez čeho si vánoční svátky nedovedu už ani představit-lezení lahváč a párky! Moc díky bando a hodně sil do dalších ročníků!
Tomáš"tříska"Benešodpovědět 
 Re: poděkování16:51:09 06.01.2013
Dík od pořadatelů za uznání, to vždy potěší...
Kaspínyodpovědět 

 Foto dne:

Divnej Patrik, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (187531)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Pof-Pof 3 Fontainebleau
L´Oppo Motive 3 Fontainebleau
Détour Récalcitrant 4c Fontainebleau
La Récalcitrante 4c Fontainebleau
Bouclier 4c Fontainebleau
Nově komentované:
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan
Ultramarin Xa Tisá - Modřín
Timba Climber 7b Kalymnos
Snesitelná Lehkost Lezení 5A Hlavatice

 Nově v diskusi:
trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Jurčenko | Re: Slušný výkony a | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | Re: Jurčenko | wow | Re: Jurčenko |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (48)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (35)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (19)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Alone on the wall (5)

 Nově v inzerci:
Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. | SingingRock Lucifer III Tech |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1013 
 50 dní v divočině 
 684 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 873 
 Andrea 
 721 
 Ashima 
 582 
 Barkley Marathon 
 657 
 B.I.G. - světové prvenství 
 637 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 584 
 Gálfy - Horský život 
 539 
 Jak se staví ledovec 
 544 
 JAMES - Století nad oblaky 
 726 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 636 
 Lezci z Manína 
 638 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 591 
 Operace Nos 
 600 
 Plamen nikdy nezhasne 
 566 
 Pohlednice z konce světa 
 694 
 Pomíjivost ledu 
 532 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 570 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 545 
 Rhapsodia Corcontica 
 571 
 Sama 
 635 
 Šampioni zlatého údolí 
 617 
 S lyžemi v oblacích 
 721 
 Tenaya Traverse Challange 
 599 
 Tenkrát na východě 
 710 
 Velká alpská silnice - 73 
 610 
 Za oponou velehor 
 735 
 Zápasník Dee Dee 
 612 
 Životní výprava 
 631 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.