LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11025
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Y 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185236 cest
Nové přelezy:
Rychlá Smr 10-
Primetime 7C
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-
Sreča Vrtn 8b
Ragnarök 9+/10-
Oktoberfes 8a

Stěny
Extrém Plus - Praha 5 u Plzeňské - Praha 5
(Sky Club Brumlovka - Praha - uzavřena) - Praha 4
Squashová hala - Bezdružice

Prodejny
HORALSPORT - KLADNO
HUDYsport - Plzeň
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Thajsko, lezení a tsunami

Chtěli bychom se moc omluvit příběhů chtivým čtenářům, ale na rovinu v podstatě se ani moc nechcem o tom bavit, myslím o té tragédii, co se stala v jižní Asii, protože to byla hrůza.

Několik dní jsme nespali a jsme rádi, že nyní trénujem a můžem myslet na jiné věci. Nechcem
si dělat reklamu a zviditelňovat se přes lidská neštěstí. Ale na požádání Lezce tedy stručně o našem pobytu v Thajsku.
Tedy Thajsko jinak. Moc se nám tam líbilo, nejvíc asi ta exotika, to teplo a výborná thajská kuchyně. Dobře jsme si zalezli. Ráno jsme vstávali okolo osmé hodiny a po deváté už jsme lezli, to kvůli teplu, které se stupňovalo k poledni. Lezli jsme okolo 6 - 8 cest denně, někdy více. Vždy dva dny lezení a den pauza. Dalo se lézt do 14. hodiny, pak následovala koupačka v moři teplém - jak se někdy hovorově říká, jak "chcanky". Potom houpání v hamace, prostě poflakování. Jezdili jsme o restech na výlety na ostrovy, šnorchlovat, dokonce jsme si i půjčili kajak. Čehož jsme ale následující lezecký den litovali, protože nás všechno bolelo. Většinou cesty, které jsme vylezli, se nám zdály, že mají normální klasifikaci, takže žádné easy lezení. Možná tento mýtus vznikl tím, že kdysi  byly cesty nadhodnoceny.
Avšak místní na tom poctivě pracují a každý rok vydávají nového - upraveného průvodce, podle jejich nejčistějšího svědomí. Upravují i cesty, kde se třeba vylomil chyt a klasifikace se zvýšila.

Přelezli jsme tam:

Tomáš: 8b+ PP Project, 8b+/(c)? PP No name, 8b OS Jai Dum, 8b PP Cara cangreso, 8a+ OS 5krát,8a OS 3krát.

Helča: 8a+ PP Old chicken, 8a PP Phet maak, 8a PP Mafia conection, 7c+ PP Woodoo doll, 7c flash Hang ten.

Nejvíc spokojena asi byla Helča, protože vylezla své první 8a+.

Tom a Helča

Pozn. redakce: Autory článku fotili různí fotografové, ale zatím žádné fotky nejsou, prosím, kdo máte nějaké fotky Toma a Helči z Thajska, pošlete je jim nebo na Lezce, rádi doplníme.

Pozn. redakce 2: Pozor připravujeme na Lezci on-line rozhovor s Tomem Mrázkem, kde budete mít možnost si ním živě po internetu podiskutovat. Termín někdy snad počátkem března, ještě upřesníme, sledujete Lezce.cz

Tom a Helča   [úpravy] 08:13 31.01.2005Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 thajská kuchyně10:00:29 31.01.2005
Až tam někdo pojedete...tak výborná thajská kuchyně je jen v turistických oblastech, protože je silně přizpůsobená chutím evropanů a jiných neasijských národů. Jakmile vyjedete někam dál, tak se připravte na to, že můžete i pořádně zhubnout.
Jiriodpovědět 
 Re: thajská kuchyně12:36:33 31.01.2005
Myslím, že vůbec nevíš o čem píšeš. Nejlepší thajská kuchyně je kromě Bangkoku právě v oblastech, kde moc turistů nebývá a hlavně ta "neupravená". Tu v tur. oblastech v podstatě nelze nazvat pravou thai kuchyní...a vietnamská kuchyně jakbysmet, tedy, možná je ještě lepší :-)
Rosťa Š.odpovědět 
 Re: thajská kuchyně18:37:35 31.01.2005
Jiri, nechci se te dotknout, ale mam pocit, ze Thajsko asi moc neznas. Uzasne kuchyne je plosne po cely zemi a kulinarsky orgie se stupnujou v nekterych mistech napriklad na Yaowarat v Bangkoku. Naopak tamm kde se srocujou turisti, dostanes syte vyzivne jidlo, radne chutove zprumerovane, aby euro-americani zvykli na hamburgry moc neprotestovali - asi jako je cina v cechy vedene cinske restauraci. V Thajsku nejak nehubnu, ale pokazdy tam tak dve kila priberu..
Treba neni vhodny to rozvadet v clanku venovanym tsunami, to jen na okraj...
roman b.odpovědět 
  Cunami za námi a Tsunami před námi.22:55:41 31.01.2005
Jsem si nevšim, že je tento článek věnován tsunami, ale možná mi otevřeš oči...??? he he
Tupec.odpovědět 
  Re: thajská kuchyně12:24:04 01.02.2005
Možná kdybych měla "plechovou hubu", tak bych byla spokojená.
PS: Taky jsem si nevšimla, že článek je věnovaný tsunami, ani čemu je vlastně věnovaný
Jiriodpovědět 
  Re: thajská kuchyně12:42:37 01.02.2005
Pokaždé přibereš? Předpokládám tedy, že na Tonsai...tam vaří dobře, to je pravda.
Jiriodpovědět 

 Gratulace13:52:24 31.01.2005
Moc vám oběma fandím já i můj přítel. Gratulace zejména Heleně k takovým těžkým cestám. Doufám, že letos to bude ještě lepší.
                                Jana
JanaS.odpovědět 
 Re: Gratulace14:33:04 02.02.2005
Ty roštěnky jsou dobrý, musím zamakat.
odpovědět 

 ON-LINE14:17:45 02.02.2005
On-line Mrázek! To bude bomba. Už se těším. Pomalu abych si sestavoval otázky, chci se zeptat na tolik věcí. Jak to bude probíhat?
Maraodpovědět 

 Foto dne:
Leupoldsteiner Wande
La belle du jour, 5
 Databáze cest:
Všechny cesty (187545)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nácinka 8A Komínky
X2Y2 7A+ Brione
Chestnut Five 7A+ Brione
Chocolate Horse 7A Brione
Mister Bean 7A+ Brione
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Proč toto není na olympiádě? | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (12)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1336 
 50 dní v divočině 
 913 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1162 
 Andrea 
 962 
 Ashima 
 787 
 Barkley Marathon 
 815 
 B.I.G. - světové prvenství 
 841 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 734 
 Gálfy - Horský život 
 692 
 Jak se staví ledovec 
 681 
 JAMES - Století nad oblaky 
 990 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 825 
 Lezci z Manína 
 838 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 742 
 Operace Nos 
 819 
 Plamen nikdy nezhasne 
 717 
 Pohlednice z konce světa 
 948 
 Pomíjivost ledu 
 710 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 742 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 733 
 Rhapsodia Corcontica 
 739 
 Sama 
 884 
 Šampioni zlatého údolí 
 827 
 S lyžemi v oblacích 
 954 
 Tenaya Traverse Challange 
 815 
 Tenkrát na východě 
 962 
 Velká alpská silnice - 73 
 777 
 Za oponou velehor 
 953 
 Zápasník Dee Dee 
 801 
 Životní výprava 
 853 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.