LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pískař dá 10 m do kolen.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku

Závody
Basecup 2025 (11.10)
SP paralezení Laval FRA (25.10)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
17.Šofránko 10878
18.Vlk 10868
19.Novák 10756
Bouldry:
17.Nespoutaný 10050
18.Břicháček 10028
19.Šípek 10000
Hory:
30.Nehasil 2188
31.Dörfl 2142
32.Stehlík 1988

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5810 lezců
1185319 cest
Nové přelezy:
Když Se Sn 8A
Hollywood 7C
Jogín 7C/7C+
Rychlá Smr 10-
Primetime 7C
Nácinka 8A
Runway 9+/10-
Rychlá Smr 10-
Ippolito 10-
Jelínkova 10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Bouldering v Alpách ve dvou dílech

recenze

Bouldering v Alpách – na léto ideální, ale oblastí je tam tolik, že jeden díl na ně nestačí. Vydavatelství Panico je tedy "natlačilo" do dvou dílů a dobře udělalo, neboť se tak do průvodců vešly i krásné fotky alpské přírody, akční záběry lezců, které na nás přímo volají: „Vezmi bouldermatku a jeď“ a k tomu jako bonus portréty lezců (Bernd Zangerl, Toni Lamprecht, Alexandr Gandolf, Ueli Gygax a další).

Jak už jsem psala, tento dvoudílný průvodce si vzal za cíl zmapovat veškeré nejznámější boulderingové oblasti v Alpách. V prvním díle autoři představili oblasti mezi Sustenpassem (Švýcarsko) a Innsbruckem (Rakousko). S pomocí mnoha tamních lezců vytvořili přehledy všech boulderů a náčrty přístupových map. Samotný silák Bernd Zangerl v tomto díle odhalil směry v Silvaparku (Silvretta). Některé z nich možná znáte z filmu "Memento - A Boulder Life Line".  V tomto díle také najdete San Giovanni nedaleko Arca, žulovou oblast Val Daone (pouze výběr, který ale stačí na několik lezeckých dní) a samozřejmě jednu z nejznámějších oblastí Alp Magic Wood.
Druhý díl představuje 17 dalších oblastí, tentokrát mezi Innsbruckem a Vídní. Díky Bernimu Schwaigerovi jsou vůbec poprvé publikovány oblasti  v Saalachtalu. Dále jsou v tisku vůbec poprvé oblasti Felbertauern, Blaueis, Meisules a Arsch der Welt.  V průvodce nechybí také dobře známá místa jako  Sundergrund, Zillergrund a Ginzling Zillertal nebo Sella Pass v Jižním Tyrolsku.

První díl popisuje tyto oblasti: Allgäu, Kochel, Gotthard, Susten,  Magic Wood, Murgtal, Silvretta,  Tumpen, Vils , Algund, Daone, Val di Mello, Arco
Druhý díly popisuje tyto oblasti: Blaueis, Sudelfeld,  Zillergrund Wald, Felbertauern, Attersee, Saalachtal, Merkenstein, Arsch der Welt, Hirschwände, Aufhofen, Gais, Schwarzbachalm, Steinerne Stadt, Meisules, Falzarego


Alpen  en bloc 1

Autor: Florian Wenter, Lorenzo Delago
Formát: 150 x 185
Rok vydání: 2010
360 stran
Nakladatelství: Panico
ISBN 9783936740691
Jazyk: Německý/Anglicky
Cena: 29,80 €



Alpen  en bloc 2

Autor: Florian Wenter, Lorenzo Delago
Formát: 150 x 185
Rok vydání: 2011
340 stran
Nakladatelství: Panico
ISBN 9783936740707
Jazyk: Německý/Anglicky
Cena: 29,80 €



A teď k samotnému průvodci.
Průvodce je napsán v německém jazyce, ale úvod každé oblasti a další důležité informace  (přístup, charakteristika skály, lezení pod dešti, počet boulderů v určité obtížnosti atd.) jsou také v angličtině. Bouldery najdete snadno podle stále populárnějších foto-nákresů.


ukázky z průvodců



ukázky z průvodců


Plus:

+ přehlednost
+ většina boulderů má foto-nákresy (v prvním díle nemá foto-nákresy pouze Kochel a Allgäu )
+ graficky povedený
+ detailní přístupové mapky
+ převodní tabulka
+  pro němčináře: v prvním a druhém díle najdete portréty hlavních developerů oblastí: Berny Sweiger, Martin Moser, Bernda Zangerla, Toni Lamprechta, Alexandrem Gandolfem (italský boulderista z Daone) a Ueli Gygaxem z Gotthardu

Mínus:
- nevyužívají velká písmena pro stupně boulderů klasifikace
- absence GPS souřadnic

Průvodce můžete zakoupit v našem eshopu.
Stránky nakladatelství Panico.de

Simona    [úpravy] 11:47 22.07.2011Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Diky13:03:40 22.07.2011
Diky za report, je fajn vedet, ze neco takoveho existuje, trebas tam pristi leto taky vyrazim. A co vim, tak pruvodce od Panico jsou vsechny vyborny takze kvalita se zda byt zarucena. A jen drobna nesrovnalost, u druheho dilu pises, ze ma 34 stran, coz bude asi preklep, ze?
Pavlikodpovědět 
 Re: Diky13:11:01 22.07.2011
No jo, nulka se někam zatoulala. Díky
 simodpovědět 
  Re: Diky09:44:35 25.07.2011
Jj, taky jsem na ně koukal, šikovný pěkný průvodčíky, lépěji bych to nepodal:)
 martanodpovědět 

 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (187550)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
C'est Rando 5c+ Champfromier
Prise Rapide 6a+ Champfromier
Chicodrome L1bis 6b Champfromier
Slákovo Hranka 6A Tisá - Modřín
Fazole 5 Kreutzberk
Nově komentované:
Dr. Faust 7- Meteora
Corrida 8- U Mamuta
Inseminátor 8- U Mamuta
Tropkandlík 7C Sklárna Sever
Viktorka 6- Svatý Jan

 Nově v diskusi:
Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | trapný | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: Lezení s rodinou v zimě | Re: Lezení s rodinou v zimě | Čištění péřové bundy |

 Nové komentáře:
Re: Proč toto není na olympiádě? | Re: Proč toto není na olympiádě? | Proč toto není na olympiádě? | Re: Leva cesta | Rock star | Re: Rychlost | Re: zběrači | Re: Rychlost | Rychlost | Re: Leva cesta |

 Kde to vře:
Secret Spot Bouldering 2025 (120)
MČR v boulderingu (52)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (30)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (16)
Alex Honnold se chystá na free solo na mrakodrap Taipei 101 (16)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (12)
Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle (10)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Lezec se zabil při slaňování z El Capa při streamu na TikTok (9)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)

 Nově v inzerci:
Singingrock Rama | Fiat Talento | Statická a dynamická lana | Ocún Sigma 11,5 UK | Scarpa Maestrale RS Zdarma | Suunto vertical solar | Tatry poslední týden v Říjnu | konec října za teplem | Batoh TrekSport Patagonia 80+15+2x7 | Adr 15.10. |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1341 
 50 dní v divočině 
 916 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1168 
 Andrea 
 964 
 Ashima 
 788 
 Barkley Marathon 
 816 
 B.I.G. - světové prvenství 
 842 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 735 
 Gálfy - Horský život 
 695 
 Jak se staví ledovec 
 681 
 JAMES - Století nad oblaky 
 991 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 826 
 Lezci z Manína 
 840 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 742 
 Operace Nos 
 823 
 Plamen nikdy nezhasne 
 717 
 Pohlednice z konce světa 
 949 
 Pomíjivost ledu 
 711 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 745 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 734 
 Rhapsodia Corcontica 
 739 
 Sama 
 886 
 Šampioni zlatého údolí 
 828 
 S lyžemi v oblacích 
 954 
 Tenaya Traverse Challange 
 819 
 Tenkrát na východě 
 963 
 Velká alpská silnice - 73 
 778 
 Za oponou velehor 
 956 
 Zápasník Dee Dee 
 803 
 Životní výprava 
 854 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.