Ve středu jsem do práce a z práce šel pěšky. Ve čtvrtek jsem do práce a z práce šel pěšky. Při cestě zpátky jsem se stavil v pekárně. Před pekárnou jsem ošklivě zakopl, ale vybral jsem to. V pátek jsem šel do práce a z práce pěšky. A poté šel ještě nakoup
Kdyby někdo usilovně sháněl, tak jako já před měsícem, topa na bouldery v Aricu na Tenerife, tak je takový hezký foto-průvodce k vidění zde:
https://www.facebo ok.com/RasclatTene rife/photos/a.2304 42450444684.107 3741825.10244281 6577982/230442573
ahojte, zvažuju podrazit vibramem indoor, taková ta žlutá. akorát čtu, že tam resťáci lepí 5mm vrstvu.
máte s tím někdo zkušenost, nezhorší se citlivost na malých stupech oproti běžnýmu Xs gripu? díky
Ahoj zajímalo by mne jako začínajícího lezce na stěně, jaká váha mne může jistit, určitě stejná a těžší,ale co lehčí o kolik? Dá se to nějak spočítat, nebo to nelze, děkuji
Anketa o životním partnerovi a lezení dobrá...jen mi tam chybí ta poslední kategorie... "Neleze vůbec, n-e-s-n-á-š-í lezení a vše s ním spojené...". Tož to jen tak za nás konspirační lezce... :-) .
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit
Ahoj, má někdo zkušenosti s nějakou android aplikací na trénink? Visy, shyby na balkně? Líbí se mi Patxiho aplikace na Zlagboard, jenže ta se dá pořídit jen s deskou, což se mi zdá dost drahý. Klidně bych koupil jen aplikaci,bohužel samotná se nedá koupit. Nemá třeba někdo ten kód? Klidně se domluvíme na ceně. Díky!!
Upřesním ten Zlagboard: Aplikace sama je zdarma a základní úroveň tréninkových plánů je taky zadarmo. Další úrovně se kupují a stojí 4,5 EUR. Když máš toto, potřebuješ se dostat někam na samotný Zlagboard. Možnosti jsou:
1) koupit si ho domů sám pro sebe
2) domluvit se s několika dalšími a koupit ho dohromady. Jedna tréninková jednotka trvá 50 minut, takže se klidně může dohodnout víc lidí a v pohodě mohou cvičit.
3) chodit na stěnu, kde ho mají. V Praze Smíchov, Boulder bar a Ruzyně, dál stěna Hudy v Ústí nad Labem a Makak v Jablonci.
Když máš v aplikaci založený účet, můžeš cvičit s jakýmkoliv telefonem. Přihlásíš se k účtu a máš svůj tréninkový plán a evidenci progresu. Telefon je potřeba jakýkoliv iPhone (vyzkoušeno i na starém iPhone 4), nebo nějaký lepší Android. Musí mu správně fungovat čidla polohy.
Zkoušel jsem to na laciném Huawei a ještě jiném Androidu a nefungovalo. Vertical life používá pro své mezinárodní visací závody Google Nexus. Já sám používám iPhone 5s a moje žea iPhone 4 a na obou to chodí bez závad.
Cokoliv s Androidem nad 4.1, coz dnes splnuje vetsina Androidu za par babek. Tak mozna oba ty tebou zkousene byly spis stare bez aktualnejsiho systemu.
verzi Androidu měly podle podmínek nad 4.1 nebo tak nějak, ale prostě to nechodilo. Tím chci říct, že se může občas najít androidovej telefon, na kterým to nechodí, nebo chodí špatně.
Líbí se mi tréninková aplikace pro Beastmaker. Není to drahé (cca 130 Kč) a máš tam postupnej tréning až do 8A+
samotnej beastmaker je moc fajn balkna, ať už varianta 1000 nebo 2000, která je nicméně docela nářez..
zajímaly by mě výsledky, treninku s mobilem a s vlastní hlavou. řekl bych že výsledek bude stejnej, tak na co vyhazovat xxx peněz za nesmysly. aplikace v mobilu z tebe 8A lezce hádám neudělá. návodů je plnej net jak cvičit kde co...můj názor. já jen, že nám dneska chtěji prodat návod i na to jak si vytřít zadek...
Samozřejmě, že lze trénovat i bez aplikace. S ní je to ale pro mne lepší a pohodlnější. nemusím vymýšlet tréninkové plány, ty od Patxiho jsou dobré jak pro Adama Ondru, tam na druhém konci spektra pro důchodce. Odtrénoval jsem na Zlagboardu zatím tri tříměsíční cykly a řeknu, že mi vyhovuje, že mne aplikace vede že se ani neflákám, ani nepřetrénuju. Trénink je dávkovaný zcela přesně a bez aplikace bych to takhle nedal. Neříkám, že by to bez ní nešlo, ale mně to takhle vyhovuje líp a co vím tak ostatním co na tom cvičí taky.
Komu by nevyhovoval plán od Patxiho, může si postavit vlastní a taková třešnička na dortu - appka vede tréninkový deník, kde se můžeš podívat do statistik kolik jsi toho kdy odtrénoval a na kolik procent jsi splnil tréninkový plán. Jasně, že by to šlo si tyhle věci psát tužkou do sešitku a pak vyhodnocovat ručně, pokud by tím někdo chtěl trávit čas. Appka pro Zlagboard se od ostatních liší tím, že nedává jen návod, ale taky měří realizaci. To jen pro informaci, ať si každý cvičí jak se mu chce, je to jeho věc.
těch aplikací je víc zmínil bych třeba free aplikace beastmaker trainer, fingerboard trainer nebo rock prodigy timer
až na tu poslední to jsou jednoduché lezecké časovače, takže musíš vědět, co chceš trénovat a jak, ale mě to vyhovuje...
Proč by ne. K Beasmakeru doplním, že existuje Zlagboard vario, deska s mechanismem na telefon jen s mufnama, na kterou se dá našroubovat cokoliv včetně Beastmakeru a pak se dá využít tréninkové programy v aplikaci Zlagboard i pro Beastmaker od těch hochů, co napsali knihu Gimmme Kraft a co radili v tréninku třeba Rogerovi Schälimu.
Dá se někde nakouknout (nebo pokud ne, mohl bys ve stručnosti popsat?), jak vypadá jednotlivý tréning? Appku můj starej mobil nerozjede a zajímalo by mě, jak je to zhruba promakaný.
Dík
Ten základní trénink vypadá tak, že z celkem 10 sérií jsou nejdřív 4 séírie na zahřátí - 5x visy na madlech po 10 sekundách, pak 5x3 shyby s dopomocí, pak 5x11s visy na lištách 3 cm, pak 4x4 shyby na lištách s dopomocí no a pak dál už to je různě a postupně to přituhuje.
Za plnou cenu to asi nikdo nekoupí, ale spíš je realističtější koupit to na stěnu nebo se domluvit v nějaké skupině. Většina tréninku je plánovaná třikrát týdně, takže 4 dny v týdnu může makat někdo jinej. Zlagboard na čtyři šrouby a nasazuje se na základní prkýnko, který se dá udělat za 80 Kč z obyčejnýho prahu z OBI, takže se to dá pověsit, odcvičit odnýst. Trochu to váží, takže i to odnesení je součást tréninku :-)
Taky se dá koupit levnější druhá volba, kde je třeba nějaký nepodstatný kaz na dřevě, třeba souček v díře, kterou vůbec nepoužíváš, nebo se to dá snadno spravit.
Vlastni hlavu? Tu nepouziva ani Adam Ondra, trenuje ho Patxi. Vetsina lidi, co pouziva vlastni hlavu ma tendence se pretrenovat a pri treninku mit mezi jednotlivymi seriemi nevhodne dlouhe pauzy. Oboji za tebe apka pohlida, plus nabizi zakladni treninkove plany od velmi dobrych treneru ke kterym by vetsina lidi za pouziti vlastni hlavy nedospela.
A pod tohle bych se podepsal, v minulosti (konec 80.-začátek 90.)se lezlo víc venku a konkrétně u nás dost lidí lezelo slušný čísla na písku (IXa,b,c) i skalách (9-,9,9+).
Dnes je objektivně u nás většina lezců lépe trénovaná, silnější, má větší vytrvalost. Ale na písku tu aktuálně nikdo neleze čísla (IXa,b,c), nová generace dvacátníků prakticky není na písku schopná lézt, případně je jejich výsledky demotivují. 9- se pár vyleze. A aktuálně jen jeden lezec, (max. dva) leze vyšší čísla než 9-.
VŠE CO PÍŠU PLATÍ MÍSTNĚ.
Jestli ono to také není dobou. Proč bych měl jezdit na písek a zbytečně riskovat, když mám Juru blíže a spoustu krásných oblastí nadosah? Lezení na písku je kapitola sama pro sebe. A navíc, dnes také není důvod zbytečně riskovat, protože oproti době dřívější je možností seberealizace a prosazení mnohem více. Takže ano, hodně lidí lezlo na písku, protože jim nic jiného nezbývalo. Ale dnes?
He he. Kdyz lezeni redukujes jen na lezeni na pisku, tak s privrenejma ocima trochu na tom co pises je :). Dnes ma kazdy na vyber. Nejlepsi sportovni lezecke oblasti jsou pri dnesnich dopravnich moznostech co by kamenem dohodil, tak se lezvi vice rozprostrou na vsechny mozne tereny.
Dnes leze hodne lidi. Z toho velkeho mnozstvi je fakt hafo lidi, kteri se pohybuji vykonnostne v cislem v kterych se pred 20ti lety pohybovali jen profici. 7C boulder da dnes mraky lidi, 8a na skalach, coz drive byla vstupenka do elity, je dnes velmi bezna zalezitost.
Otázka je, zda na této úrovni by neměl být trénink tak trochu personifikovaný. Trenér není od toho, že má v hlavě tréninkové plány, ale od toho, že ty tréninkové plány umí přizpůsobit podle osobnosti svěřence, jeho aktuální výkonnosti a jeho slabých a silných stránek. Můžeš mít dva lidi stejné výkonnosti, ale každý má jiný tréninkový plán, a pokud bys jim plány zaměnil, šla by výkonnost dolů.
Jakýkoli plán bez znalosti klienta a vstupních informací je cesta do pekla. I tréninkové plány na dálku, kdy trenér nevidí klienta na skále, jsou kontraproduktivní. Pořád tlačí na sílu a vytrvalost, i když největší slabina je jinde. Nejslabší článek vám jakkoli drahý trenér, natož aplikace, na dálku nezjistí. Dále na každého člověka funguje něco jiného. Přijít na to co, vyžaduje buď velké zkušenosti trenéra, nebo i odvahu lezce riskovat. Nejde o to, trénovat co nejvíc, ale co nejlíp s co největším efektem.
Až budou aplikace napojené na krevní oběh v předloktí a budou mít senzory stavu kloubů a šlach, pak můj názor změním. Nebo až Petr Jandík vyleze devítku :-D :-D :-D