Ahoj, nevíte někdo, zda je stále volně přístupný (zadarmo) kemp pod Monte Cuco ve Finale Ligure? Naposledy jsem tam byl před dvěma lety. Letos v dubnu je to jedna z možností, kam jet za lezením, ale nerad bych na místě zjistil, že je kemp zavřený. Díky.
Ahoj, rád bych jel příští víkend do Stubaitalu, nějaké lyže a výlety. Nevíte někdo o ubytování kolem 30-40 eur na osobu v pohodovém Gasthausu? 3 a více hvězdičkové hotely jsou nám ukradený :) Přiměřená pohoda za rozumné peníze :) díky předem za informace.
Ahoj. Chtel bych krome lezeni a behu, co delam pravidelne, ještě k tomu nejak ne prilis namahave posilit bricho a zada. Duvod je jednak zlepseni vykonnosti a jednak při vetsi zatezi zacinaji bolet mezilopatkove svaly a taky nekdy bederni pater. Vim,
Ahoj. Chtel bych krome lezeni a behu, co delam pravidelne, ještě k tomu nejak ne prilis namahave posilit bricho a zada. Duvod je jednak zlepseni vykonnosti a jednak při vetsi zatezi zacinaji bolet mezilopatkove svaly a taky nekdy bederni pater. Vim,
Mam velkou prosbu, shanim se po jakekoliv hromade kameni rekneme do 100km v okoli praglu, skala by byla super ale staci cokoliv co pripomina alespon 1-2 teren a ma aspon 5m na vysku, kde je koser cupitat v mackach a dotknout se sutru cepinem, abych si tro
Cau. Predminulou sezonu jsem si poridil modre Diamondy, tehdy jeste Rock Pillars. Padly mi skvele a lezlo se s nimi vyborne, ted jsem je podrazil a porad spokojenost, jsou uz mekci a pohodlnejsi a pouzivam je i na kratsi a tezsi vicedelky. Byl jsem a jsem
Hoj. připadá vám rozumné jít druhej březnovej víkend do Mayerlrampe? Vím. normálně se leze o dost později, ale vzhledem k celkově mizerné zimě by už na nástupu i na hřebínku nemuselo být moc sněhu, ne? Přivítal bych především odpovědi k věci od lidí
Ahoj. Chtel bych krome lezeni a behu, co delam pravidelne, ještě k tomu nejak ne prilis namahave posilit bricho a zada. Duvod je jednak zlepseni vykonnosti a jednak při vetsi zatezi zacinaji bolet mezilopatkove svaly a taky nekdy bederni pater. Vim, ze je tu dost znalých, tak co by jste rekli na tento posilovaci strojecek? Dekuji.
www.insportline.cz/3257/posilovac-insportline-ab-lifter
Souhlasím s výše napsaným názorem, taky bych doporučil kettlebell, ale...
Nakonec je jedno, jakej nástroj si vybereš, podstatné je, jestli rozumíš tomu, co s ním máš dělat a co k tomu máš navíc dělat bez něj.
Posílení něčeho je fajn.
Posílení toho, co u někoho má smysl posilovat nejvíc, tak aby se vyrovnaly dysbalance, je lepší.
Posílení toho, co ti propojí celý řetězec zapojovaný při nějaké časté činnosti, je super.
Ale nemá smysl posilovat něco, čemu by nejprve prospěla kvalitní diagnostika zaměřená na zlepšení kvality pohybu (mobilita, flexibilita) a až potom na následné posílení.
U lezení to bývá nejčastěji malá mobilita ramen, špatné zapojení lopatek, malá mobilita hrudní páteře...kteréžto nedostatky pak tělo vykrývá zapojením jiných částí, jež se následně přetíží a bolest je tu - často loket, bederka aj.
Cestou z toho jsou korektivní stretche, antagonistické cviky a kvalitně sestavený posilovací plán.
Takže spíš než radu ohledně koupě jakéhokoli udělátka bych spíš doporučil porozumět tomu, proč tě něco bolí, s čím to souvisí a jak s tim naložit. Může Ti poradit někdo, kdo se tím živí, nebo jestli jsi hodně nadanej, můžeš se zkusit naučit něco sám.
Doporučuju:
ohledně kvality pohybu tady
http://www.functionalmovement.com/exercises
a některý články tady (i v jiný sekci než jsou záda)
https://www.t-nation.com/all-articles/tags/back
Ahoj. Presne jak rikas, mel jsem problem s loktem zpusobeny cimsi uplne jinym - vim cim, byl jsem u ortopeda. Jenze ten me nechtel poslat na rehabku, pry mam cvicit sam. Koupil jsem si knihu, postahoval nejaka videa... a vysledky nepresvedcive. Nastesti jsem po case vydyndal rehabilitaci z jineho doktora. Ted chodim jednou tydne k fyzioterapeutce, zjistila co delam blbe a uci mne to delat spravne...
Takze bych doporucil se vykaslat na videa postahovany z youtube a zajistit si par sezeni s nekym, kdo Ti poradi.
A ano, zadna udelatka netreba, staci podlozka a ev. zrcadlo:). A zkus treba i power yogu.
Jo, ne každej ortoped rozumí kromě diagnostiky taky léčbě.
Nejlepší je dát si cestu ortoped-fyzioterapeut-kvalitní sportovní trenér. Ten poslední, ať už je to fitness instruktor, lezeckej, běžeckej a nevim jakej jinej trenér, učitel jógy atd. by měl ideálně znát biomechaniku těla (a umět znalosti předat) natolik, aby jednotlivý pohyby i celkovej plán měly vedle rekreačního a výkonovýho efektu i efekt fyzioterapeutický.
Moje holka neleze, ale bolelo ji v těch místech co popisuješ, tak začala delat visy a vždycky když je přestala dělat, tak po nějaký době zase hudrovala.
Jestli máš balknu tak svisy sou dobré + plank a nebo core cvičení (mrkni na youtube je toho tam mraky). Podle mě pomůcky netřeba, stací cvičit vlastní vahou, je tam menší riziko úrazu a toho že to budeš dělat blbě.
hele ten přístroj bych nechtěl ani zadarmo, ale ta roštěnka co cvičí na tom instruktážním videjku je dost dobrá, tak jestli to prodávají aj s ní, šel bych do toho
Ahoj, existuje spoustu různých chytrých nástrojů, kde toho hodně naposiluješ, ale taky si na nich můžeš hodně zrasit tělo, když nevíš jak na to. Pokud se opravdu cítíš být slabý, tak o to nebezpečnější tydle udělátka pro tebe mohou být. Přesto, pokud se jich chceš držet, tak nejlepší bude asi TRX a ketlbel. Dobrou alternativou, především pro asteniky (většina lezců) je cvičení pouze vlastním tělem (kalistenika).
V poslední době fyzioterapeuti celkem dost prosazujou metody, který cvičí ve vývojových polohách. Např. toto:
http://www.act-method.com /index.html
Tady máš pro představu video:
https://www.youtube.com /watch?v=jcFYAfH6STQ
Vypadá to primitivně a pro chlapa až jako ponižující, ale některé cviky, zvlášť pokud je děláš správně, tě celkem dost vydrtí. Pokud k tomu přidáš desetikilovou vestu (třeba z dekatlonu), tak už je to fakt nářez.
Ideální je najít si terapeuta (v Praze jich je mraky). Ale pokud si o sobě myslíš, že jsi pohybově nadanej, tak ti stačí i nějaká knížka.
Jo a nečekej, že pořádná terapie bude hrazená pojišťovnou. Ústavy, který mají nasmlouvaný pojišťovny většinou vedou terapii tak, aby z pojišťovny vytřískaly co nejvíc peněz za co nejmíň času (většinou elektrika, ultrazvuk atd... čest vyjímkám).
Fyzioterapie, která člověku pomůže se holt v Čechách, ostatně jako v jakémkoli jiném státě, platí.
souhlasím se vším, až na to s tím placením. O tom to podle mých zkušeností není, záleží na koho narazíš. I mězi těmi co dělají na pojišťovnu jsou tací, kteří tomu rozumí a umí s tebou pracovat komplexně. Chce to hledat. A hlavně hodit přes palubu model "něco se mnou udělejte, já nic, já muzikant".