Mrkněte na printscreen webu, které jsou napadeny a zveřejněny hesla uživatelů.! https:// www.troyhunt.com/the-773-millio n-record-collection -1-data-reach/. Lezec je tam taky. Důsledky globální války lezci, cementem vítr v deníčkach.
Ahoj! Dá se už někde stáhnout/koupit film z fesťáku La Congenialità - The attitude of Gratitude?
tam sem ho nestihl a je úžasně hodnocenej tak bych se chtěl kouknout
díky
Ahoj! Dá se už někde stáhnout/koupit film z fesťáku La Congenialità - The attitude of Gratitude?
tam sem ho nestihl a je úžasně hodnocenej tak bych se chtěl kouknout
ahoj, jak to dopadlo s projektem boulder stěna v adrpšachu? máte někdo hodně, hodně aktuální info?
nemám fb tak nesleduju tolik. Kdy otevřou?
Dík
https://www.startovac.cz/projekty/adrboulder/
Ahoj. Byl jste někdo letos v kolm saigurn na ledech? Jak na tom jsou? Jak funguje ubytování v chatě? Dá se tam spát v soukromí a přitom ve vlastním spacáku? Kolik to stojí? Dá se tam dojet autem? Dá se tam někde spát v autě na divoko? Máte nějaké jiné pos
Čau všem. Možná blbej dotaz, ale protože jsem nikdy neměl svoje skialpy ale půjčené, tak jsem to neřešil...až nyní. Parafínuje se a servisuje skluzine skialpů stejně jako u jiných lyží, nebo z důvodu nutné přilnavosti pásů, se skluznice ošetřuje jinak, ne
Měla bych dotaz, jak je to aktuálně s lezeckým materiálem v příručním zavazadle na palubě letadla? Nedáte mi prosím někdo tipy. Letím se společností Vueling do Španělska. Díky moc.
Čau všem. Možná blbej dotaz, ale protože jsem nikdy neměl svoje skialpy ale půjčené, tak jsem to neřešil...až nyní. Parafínuje se a servisuje skluzine skialpů stejně jako u jiných lyží, nebo z důvodu nutné přilnavosti pásů, se skluznice ošetřuje jinak, než zažehlením, seškrábáním a vykartáčováním parafínu? Dík!
Co se přilnavosti pásů týče, tak je možný směle parafínovat. Vidím jedinej důvod proč neparafínovat. Nenaparafínovaná skluznice trochu usraná od lepidla funguje na prašanu trochu jako kdyby byla namazaná stoupacím voskem - rovinaté úseky je někdy možný jít i bez pásů.
Hřbitovní svíčka má jednu obrovskou nevýhodu. Vlastnosti vosku udává jeho tvrdost, tvrší parafín je na chladnější podmínky, měkčí parafín na teplé podmínky. A ty u svíčky nevíš na jaké podmínky mažeš.Užse mi stalo, že jsem pekelně lepil. Ale v jiných podmínkách jsem byl spokojený.
Takže si musíš zkušeností naít svojí svíčku. Já nakonec skončil u lyžařských vosků a jsem spokojenější i s tím, že je dražší.
Po navoskování stáhneš cidlinou a vykartáčuješ bronzovým kartáčem, pečlivka následně ještě nylonovým. Kartáčuješ tak dlouho dokud se ještě vosk ze skluznice kartáčuje. Zlepšíš tím životnost navoskované lyže a snižuješ tření při jízdě.
Voskuje se to stejne jako sjezdove lyze. Ja osobne skialpovky mazu hlavne kvuli ochrane a vyzive skluznice. Nevysycha - netvori se bile chloupky, ktere je pak nutne odstranovat brousenim.
Oproti sjezdovym lyzim, se ale vyplati znacne peclive stahnout prebytecny vosk.
JJ, takto jsem to předpokládal. Ještě jsem narazil na to, že problém můžou být fluorové vosky. HF na na skialpy používat nemá smysl, LF bych tam dal, protože to tak dělám u běžek i sjezdových lyží. Fluor líp odpuzuje bordel a je to rychlejší. Nicméně prý fluor ve vosku škodí lepidlu na pásy. Nevím ale, jak moc to je nebo není drama. ??? No nic, asi dokoupím, obyč perafíny bez fluoru.
Na skialpy pouze obycejny vosk bez fluoru!!!! Fluor odpuzuje spinu, ale taky lepidlo pasu, takze na nafluorovane skluznici blbe drzi.
Osobne jsem to nikdy nezkousela, ale stacilo na skialpy pouzit voskovy sprej od Toko Irox, ktery sice mel byt bez fluoru, ale preci jenom obsahoval nejake divne svinstvo, takze potom pasy drzely vyrazne hure, nez pri pouziti normalniho vosku.
Na jarni skialpy pouzivam univerzalni parafin, na prasanovky pak normalni sadu bezfluorovosku pro extremne studeny/studeny/teply snih. Swix/Toko/Holmenkol mi prijdou predrazeny, takze si z Francie vzdycky vozim zasobu "treninkovych" vosku zn. Vola ;).
Dulezite je, po voskovani (stejne jako u sjezdovek :) ) vosk poradne seskrabat. Kartacovani taky neskodi.
Tohle není seznamka, tady probíhá seriózní diskuse o hřbitovních svíčkách. Btw. za 9 Kč celkem drahota vzhledem k tomu, že se dá seškábnout rozlitej vosk přímo z náhrobků. Nechápu, proč si někdo pořizuje pískovec, když pro účely skialpinismu je prokazatelně nejlepší mramor. Pozor však! To že je svíčka v červeným kalíšku neznamená, že je vhodná pro teploty nad nulu.
I ty bláhový... :D myslíš, že mi skutečně od začátku šlo o parafínování skialpových lyží...? :))) utáhnou hezkou ženu na romantické řeči a dobrou večeři umí kde kdo. ale získat ji přes servis skialpových lyží, fluorové vosky a lepidlo na pásy... jo to je zářez jak se patří!!! :)))
Optimismus dokáže divy! A vrozeného optimismu se nedá zbavit :))), tím se dají nakazit i ostatní :)) tak co? pujdustebounaskialpy@seznam.cz ... ozveš se? :)
rozdíl poznám dokonce i já. při pískovém sněhu pod -15;c tedy moc né, ale okolo nuly a co teprve nad nulou v jarní řidině, to poznám rozdíl poměrně zásadně. stačí třeba vyrazit na běžky a koukat, kdo se jak nadře v mírných táhlých sjezdech a dát to do korelace s mazáním.
proč?
já se (tedy aspoň u běžek) snažím rámcově a úsporně držet manuálů výrobce, třeba na tuninglyze.cz/manualy-vyrobcu (samozřejmě s nějakým přihlédnutím k tomu že nejsem rotschild). a nic takového jsem se nedočetl.
samozřejmě u sjezdovek či skialpů na to o trochu víc kašlu, ale rozdíl CH a LF poznám i já (HF je pro mě asi škoda). že by to žralo pásy nebo lepidlo, nebo dokonce skluznici a srnky okolo sjezdovky, to jsem si ani nevšiml, ani se nedočetl.
Fluor bych nepouzival. Nepouzivam ho ani u normalnich lyzi. Rozdil pozna jen profik, vetsina lidi nehoni setinky vteriny. Navic o pripravcich s fluorem se vedou vecne diskuze o tom, zda skodi skluznici. Vyrobci se snazi tvarit, ze ne. Mnoho lidi tvrdi, ze ano a to docela vyrazne. Vosk s fluorem by se mel nanaset az na podkladovy vosk, idealne nekolikrat aplikovany.
Nejhure jsou na tom ty tekute vosky. Tam je mimo fluoru jeste latka, ktera se rychle odparuje (ala benzin) a ty skluznici vetsinou nici. Navic ten benefit z toho, ze to jede u techto vosku vydrzi na par minut..
jak pises. tekute vosky, pokud pominu nejaky turisticky marketingovy produkt, se pouzivaji spis jako urychlovace zabirajici na par prvnich nekolik set metru az kilometru. ten rozdil fluor nefluor tam ale je znatelny i pro hobika. kdyz to vemu na bezky, je fakt rozdil, jestli lyze dojede na fluorovem vosku 50m a na nefluorovem 40m - zobecneno. Na 10km se tak svezes o 2km vic nebo min, i kdyby byl ten rozdil 5m, tak to porad na 10km kilak skluzu navic... Fluor lip funguje u vyssich vlhkosti snehu, u teplot kolem nuly. V mrazech a suchem snehu je ten efekt vyrazne nizsi.
Rozdíl mezi voskem CH a LF je ve skluzu velký a poznáho každý. LF vosky rozhodně skluznici neníčí, tu níčí max. kamen, větev a jiné tvrdé předměty např. i led.
Kdo maže, ten jede. Skol