Z Osvětiman se vydáš po asfaltové cestě přes Osvětimanské paseky směrem k rekreačnímu středisku Vlčák. Po cca třech kilometrech narazíš na místo, kde je na silnici zákaz vjezdu (a parkování je tu taky trochu limitované). Těsně před tím, než se cesta uzavře, odbočíš doprava na lesní cestu, která tě zavede do takového skromného údolíčka s loveckou chatou. Tam se vlevo od chaty odbočíš na stoupající lesní cestu. Asi po 250 metrech se cesta rozdělí. Ta vlevo tě zavede na hřeben k nějakému bezejmennému vrcholu (449 m nad mořem). Ta vpravo povede po vrstevnici dolů do údolíčka. Po ní a pak asi dvacet metrů zase vlevo odbočíš na lesní cestu, která se klikatí podél levé strany toho mělkého údolíčka. Pořád jasná cesta tě pak dovede asi 400 metrů ke skalám. Od místa, kde je zákaz vjezdu, je to tak na 15 minut pěšky.
Popis oblasti
Osvětimanské skály - jedná se o skupinu skal nacházející se v bukovém lese na málo výrazné rozsoše hlavního hřebene Chřibů asi 2 km východně od vrchu Ocásek (553 m nad mořem). Nejvíce výraznou částí této skupiny skal je Osvětimanská jehla s impozantní severní stěnou, vedle které se nacházejí další skály, jako jsou Tank, Druhá věž a Hlava. Tato oblast byla přejištěna v roce 2005 a poskytuje možnosti lezení i v obtížnostech nižšího stupně.
Zhruba 400 metrů jihozápadním směrem od této skupiny skal, ve svahu bezejmenného skalnatého kopce, se nachází osamocená Jestřábí skála s čtyřmi cestami o obtížnosti 7-9. Ještě dále ve stejném směru, na protějším hřebeni, leží Čertova skála s sedmi cestami o obtížnosti 6-8, které se vyznačují výjimečnou převislostí stěn.
A sektor zapsaný jako "Mirkova skála" je dnes v průvodcích uváděný jako Tank. Může to působit zmateně.