Autobusem nebo vlakem do Písku (trať č. 200, 201). Odtud proti proudu Otavy přes předměstí Sv. Václava po cestě kopírující řeku po jejím levém břehu. Skály začínají hned za městem a jsou rozloženy do délky asi 3 km.
Autem: Zaparkovat na okraji Písku, dále pěšky po levém břehu Otavy proti proudu až ke skalám.
Popis oblasti
Kolem Písku se před vzedmutí hladiny Orlické přehrady nacházely stěny vysoké až 80 m. Po zatopení zůstalo jen několik "zbytků". Písecké Podskalí je jedním z nich. Rozděluje se na Starou stranu - levý břeh a Lesáckou oblast - pravý břeh. Nejvíce cest vzniklo v letech 1951-56 a pak 1975-82, v této době zejména díky J. Novákovi a S. Hlaváčovi. Malou revoluci zde způsobil Stano Glejdura v letech 1984/5, kdy si v Písku odpykával vojnu a přelezl zde všechny hákovačky volně. Sportovním lezením nakažení místní pak vytvořili ještě pár hodnotných cest. Od té doby význam těchto skal poněkud upadl a některé cesty byly vegetečně dost bohaté. Ale nezoufejte, zalézt se zde dá velice dobře, protože v roce 2003 písečtí lezci skály vyčistii a přejistili nýty. Cesty bývaly značeny barevnými šipkami: bílá=1, žlutá=2, zelená=3,modrá=4, fialová=5, červená=6 a červená s černou tečkou uprostřed=6+ a více, dnes jsou na některých nástupech připsány názvy a obtížnost. Popis zleva doprava.
Skály jsou z biotické středně zrnité až jemnozrnné pararuly s polohami amfibolitů, pegmatitů, aplitů a granitoidů. Skály mají od 10-25m (35 m Májovka) a jsou ideálním cvičným horolezeckým terénem. Skály se jižně od Písku dělí na pravobřežní "Normální oblast" - též "Stará strana" a levobřežní "Lesácká oblast". Severně jsou "Stínadelské skály", "U Sulanova", "Na sekyrce" a Lipice. Stará strana má skály Vstupní, Trio, Začáteční, Převislá, Opuštěná, Zakletá, Rozeklaná a Závěrečná. Lesácká oblast má skály Ztracená varta, Šedomodrá, Čertovka, Hláska, Májovka a Svatováclavské skály.