Autem na parkoviště nad kaňonem Vranjska Draga (relativně často též nazýváno Vela Draga), které leží na levé straně silnici kousek za výjezdem z tunelu od Opatije směr Pazin a Rovinj. Z parkoviště pěšinou přímo na jih k okraji kaňonu a dolů. Pěšina (startující - klesající z vyhlídky zleva) vás přivede mezi nad sektor Okno. Doprava skrz okno se jde k sektoru Nad Tunelom, k ostatním sektorům se jde po vrstevnici doleva.
Údolí ležící na severovýchodních svazích Učky. Voda a vítr zformovaly mimořádné tvary śkalních bloků po tisíce let. Úzké věže jsou rozptýlené po slunné straně údolí. Odtud můžete vidět vrchol Učky na jedné straně a pole na opačné straně. Z tohoto důvodu je lezení v této mimořádné atmosféře velmi zvláštní zážitek. Vranjska draga je také známá pod názvem Vela draga.
Tato oblast byla lezecky objevena v roce 1931 italským horolezcem Emiliem Comiciem z Trieste, který společně se svým partnerem vyšplhal na severní skalní stěnu Veliki Toranj. Pozdější, italští a domácí lezci z Rijeky vylezli zbývající dvě věže (Rukavica, Sviječa). Téměř "nemožné" cesty vyrazil Silvije Verša z Rijeky. Od roku 1986, Vela Draga se vyvíjí v moderní lezeckou oblast.
Poznámka: Jako součást přírodního parku Učka je celá oblast kaňonu chráněna jako geomorfologická přírodní památka. Všechny již známé cesty na severním útesu s výjimkou osamělé skály nazvané Sviječa (svíčka) jsou povoleny pro lezení. Přístup k cestám a přes kaňon je povolen pouze pomocí již známých cest.
Nástupy některých cest jsou trochu drolivější, jinak se ale jedná o pěkné většinou kolmé stěnové lezení v krásné přírodě. Zpestřením jsou pěkné věže (Veliki Toranj, Rukavica). Cesty jsou řazené zleva doprava.
Na věži Svijeca je lezení přísně zakázáno, cesty jsou sundané.
Průvodce, mapy navigace:
Průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče (2022). A nově vydaný (2024) průvodce od stejného autora.