Východiskem je železniční stanice a autobusová zastávka Malá Skála na trati Turnov - Železný Brod. Odtud po silnici nebo značené cestě směrem na Koberovy asi 1,5 km. Neparkujte na silnici přímo pod skalami!
Popis oblasti
Kvalita oblasti
Jedna z nejpopulárnějších oblastí ČR. Zdejší velmi tvrdý cenomanský pískovec umožňuje lezení velmi brzy po dešti a tak zde v nejistém počasí bývá velmi plno. Poslední dobou musí lezci čelit hrozbě uzavření těchto pěkných skal, proto se chovejte k přírodě co nejšetrněji, dodržujte pravidla lezení na pískovcových skalách a nespěte ve skalách.
Suché skály byly horolezecky objeveny už koncem 19. století německými lezci, kdy byly slezeny nejvyšší vrcholy. Poté zde lezla skupina lezců kolem legendárního R. Kauschky a i další němečtí lezci. Během 2. světové války, kdy Češi nemohli jezdit do Tater se do Českého ráje stáhla většina tehdejších lezců. Pod Suškami představovala horskou chatu hospoda "U Boudů", kde se scházeli železnobrodští lezci (Brabec, bratři Maškovi), lezci Pražského klubu alpistů F. Kutta, J. Malík a i parta lezců z Č. ráje - Procházka, Vodháněl, Smítka. Po válce zájem o Suché skály opadl a až v 60. letech 20. století Sušky ožily díky zájmů Frýdštějnských lezců. V této době udělali V. Tůma, J. Marek a další krásné cesty logickými směry. Mezi ně se dařilo logicky vkliňovat další. Na další generaci toho moc nezbylo, ale přece jen zde nějakou tu "stopu" zanechali třeba S. Šilhán, P. Slanina i jiní.
Platí zde zákaz používání MG, kovových zakládacích jištění. Výjimku tvoří skoby ve starých hákovačkách ponechané k výcviky A lezení. Dále zde platí zákaz vytváření prvovýstupů bez předchozího souhlasu správce oblasti.
Spaní: v Malé skále je autokemp "Na ostrově", pokud spíte "volně", raději odjeďte co nejdál od Sušek
Hospoda: U Boučků, Sokolovna, Pod Panteonem.