Video: Domen Škofič leze cestu za 8a na letícím letadle
Slovinský top lezec Domen Škofič přelezl umělou cestu v obtížnosti za 8a s padákem pod křídly letícího letadla. Po několika pokusech se mu to povedlo na vnějšku větroně Blanik L-13A letícího ve výšce 2500 metrů rychlostí 80–100 km/h.
Tak děti , a když budete pít ze správné plechovky tu pravou a jedinou zdravotně nezávadnou vodu, tak to dozajista pomůže být takový kabrňkák , že dokážete i nemožné. Třeba sjet Everest na bobech nebo objevit svůj lezecký potenciál na křídlech větroně.
Jak je mi jasné , že šlo o to, aby bylo doma pro taťku na rohlíky, ale není tohle už totální šaškec?
Jako respekt pro Adama , že tyhle hochy od krav s díkem odmítl.
A máte snad pocit, že naše lezení na skalách není v principu taky jen blbost/chujovina a má větší smysl než toto? Děláme to co nás baví a to je podstatné, Domenovi to narozdíl od nás navíc i něco hodí, takže to má ve finále možná větší smysl, než naše body a zápisy v deníčku na lezci :-). Mě se to naopak líbí, je to originální, odvážné a bezpochyby náročné, šikovný kluk ;-).
Máš ty recht. Bohužel zahledenost většiny lezecké komunity do sebe sama je tak obrovská,že už neumíme rozumne posuzovat.
Myslíme si, že děláme něco fakt výjimečného...něco víc...a přitom to má cenu prochcane bačkory 😁. Ale co už , hlavně že nám to dělá radost.😁
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.