LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Bacha, bacha! Jistíš? Dávej pozor! Jisti, jisti! Vole jisti, bacha! Lezu, jo? Lezu! Těžký to bylo, těžký ty vole!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13131
2.Votoček 12422
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8142
2.Groš 7632
3.Skopec 7528

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5973 lezců
1236459 cest
Nové přelezy:
Guckst du, 9-/9
Pietra Mur 8b+
Vaše Velič 7C
Silberross 7C+/8A
Diktátor 8A
Realista L 8A/8A+
Unten Ban 7C
Erotical V 7C
Legolas 7c
Mat Patou 7C/7C+

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Hrdopýška

Klasifikace:9+
Typ cesty:skalní
Sektor:Masiv Hradu
Oblast:Rudice
Poloha:Moravský kras
Stát:Česká Republika
Obtíže:boulder
Sklon:kolmá
Délka:15 m
Jištění:bh
Autor:Asu ´18
Popis:
Nástup z výrazné dírky Pyšné Princezny. Mírně vlevo a nahoru k BH z Jasné Páky. Touto pod převis. Přes něj a hladkou plotnou BH na vrchol.
Poznámka:
V podstatě přerovnání JP. Dole těžší boulder, hore nepříjemný boulder. Celkově ale kupodivu vytrvalostní... První boulder možno lézt samostatně jako highball k prvnímu BH Páky.
Zapsal:Lukáš Abt (asu), 06.04.2018 08:10:28

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Rudice


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Co je to zase za krávovinu? Stačí, aby se oteplilo a hned se to začne podobnými blbostmi jen hemžit.
Zapsal: pafel, 06.04.2018 10:12:09

Keby sa na to človek díval superkriticky, tak možno 1/5 až 1/4 ciest v Krase by sa dala označiť ako "krávovina"... Na druhú stranu, pokiaľ si na to dobre spomínam, platňa medzi c. Jasná páka (vpravo) a c. Vosolsobě (vľavo) bola naozaj voľná, tak prečo nie?
Zapsal: tah-sha-tunga, 06.04.2018 11:06:27

Spodní i horní třetina cesty jsou samostatné. Vše také domluveno s autorem Jasné páky, se kterou je prostředek společný. Celkově dodaný jeden nový postupový BH a slaňák. První pokusy jsem s Leontýnem řešili asi před osmi roky, není na tom nic nelogického. Ostatně ať posoudí každý sám - ale ne od oka, ale samotným lezením.
Zapsal: asu, 06.04.2018 11:55:08


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

asurozevlátý jak papír...7Asolo28.03.2018
rozevlátý jak papír...
asuhrdě, drze, fikaně... poprvé zkoušeno s Leonem před asi osmi roky, techničesko-silova wspinaczka...9+PP30.03.2018
hrdě, drze, fikaně... poprvé zkoušeno s Leonem před asi osmi roky, techničesko-silova wspinaczka...
zaoralfI s lanem to snad půjde... Ať žijí Rudice!7Asolo18.02.2022
I s lanem to snad půjde... Ať žijí Rudice!
zaoralfMega cesta! Spodní bouldr už jsem měl celkem najetý, ale vždycky mě shodila vytrvalost nahoře. Za mě 7A, rest, 9-.9+PP27.02.2022
Mega cesta! Spodní bouldr už jsem měl celkem najetý, ale vždycky mě shodila vytrvalost nahoře. Za mě 7A, rest, 9-.
Friday9+PP12.04.2022
Salamandra7Asolo05.03.2024
Salamandra9+PP05.03.2024

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:

Rajec, 7B+ tr
 Databáze cest:
Všechny cesty (193347)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Kniha džunglí IV Havran U Jitravy
Starší kmene VI Havran U Jitravy
Balconi fioriti 6b+ Val Masino
Türöffner 9- Frankenjura
Yellow Arete 8-/8 Frankenjura
Nově komentované:
Sametová Hrana VIIIb Bělá U Děčína
Mauglí 6 Helfštýn
Zum Arsch Der Welt 4+ Hoher Stein
Skůtr 6 Bořeň
Památka Na Zdenu VI Ostrov

 Nově v diskusi:
Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice | Re: Čtyři palice |

 Nové komentáře:
Re: Divnej rok | Re: Výsledky | Re: Divnej rok | Re: Divnej rok | Re: počkej si | Re: Divnej rok | Re: Okolnosti | Re: počkej si | Re: Divnej rok | Re: Divnej rok |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
Mistrovství světa mládeže v lezení na obtížnost: Jan Štípek 7. (35)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (29)
Smrtelný pád lezce na Čtyřech palicích (26)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
V kuloáru Gouter na Mont Blancu zahynul Pavel Žofka (13)
Adam Ondra zapsal během jediného dne čtyři bouldery za 8B stylem flash (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
Sada uforing 1-10 pogumovaná | Nové lezečky La Sportiva Solution Comp 44,5 | Lezecký průvodce Labské údolí, Pravý břeh | Boulder holka | Prodám Scarpa Zodiac nové | Ledy Alpy, Rakousko | Petzl NOMIC pár | Uforing Mini sada | Šrouby Grivel 360 -sada | Montana 1998-2005 Rezervováno |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1311 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1386 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1599 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1536 
 Neřeším to – lezu vše 
 1255 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi