Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
2. liga Pardubice (13.06)
SP rychlost Zakopane (POL) (14.06)
SP paralezení Innsbruck (15.06)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13034
2.Votoček 12550
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11325
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Groš 7488
3.Skopec 7086

Výsledky
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)
SP Madrid (28.05)

Deníčky
5943 lezců
1228950 cest
Nové přelezy:
Rüpelpower 10-
Pravda A L 9
Therapie 9/9+
Teória Slá 9
Semišová M Xb
Xsychtomaz Xb
Glücksfabr 9
Herr Kules 9/9+
Glücksfabr 9
Alfabetix 7C+

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Název cesty:

Nagasaki Hirošima

Klasifikace:7-
Typ cesty:skalní
Sektor:Americká Stěna
Oblast:Solenice
Poloha:Střední Čechy
Obtíže:technika
Sklon:kolmá
Délka:55 m
Jištění:5 nýtů, skoba
Autor:P + M Obst, 4.4. 2004
Popis:
Nástup koutkem ve spádnici levé části stěny (Americká) až pod převis (štand), dále mírně vpravo přes nýt a převis do kolmého koutku (skoba), jím nakonec k nýtu. Dále stěnou přes dva nýty pod vrchol a mírně zprava a při hraně ke slaňáku.
Zapsal:Petr Obst (Ptí), 04.04.2004 19:48:01

 
* * * 
Hodnocení / Počet:   3 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Solenice


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Vylezeno odspodu. 1.a 4. nýt je dodaný, ale i tak cestu v žádném případě nelze považovat za bezpečnou. Helma a vlastní jištění nutností.
Zapsal: Ptí, 04.04.2004 19:53:42


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Dan PZcela jistě čestné místo v osobní sračko- psycho desítce. Proberlil jsem první polovinu, odlezy, drolivé lokry, lišejník, beznaděj, návraty a nálezy. Super dezorientace, nevíš kudy a ten terén místama fakt neslezeš. Druhou délku jsem už neunesl a zmizel do linky borháků vpravo. Ale jako dobrej zážitek, masochisticko pervézní. Sračky ano, tohle však ne.7-OS08.11.2022
Zcela jistě čestné místo v osobní sračko- psycho desítce. Proberlil jsem první polovinu, odlezy, drolivé lokry, lišejník, beznaděj, návraty a nálezy. Super dezorientace, nevíš kudy a ten terén místama fakt neslezeš. Druhou délku jsem už neunesl a zmizel do linky borháků vpravo. Ale jako dobrej zážitek, masochisticko pervézní. Sračky ano, tohle však ne.

 Přidání cesty do deníčku
 Foto dne:

SP 2026 lezení na obtížnost Praha
 Databáze cest:
Všechny cesty (192194)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mrtvá hra VIIb Broumovské Stěny
Východní spára IV Broumovské Stěny
Smíchovská osmička IV Broumovské Stěny
Umazaný ksicht VIIa Broumovské Stěny
Náhorní spára VIIb Adršpach
Nově komentované:
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Skleroza 7b+ Davle
Spigolo Giallo 6+ Tre Cime Di Lavaredo
Skleroza 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Lana Simmond | Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami | Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami | Re: Dobírání dvou druholezců na půlko/dvojičkami | Re: Lana Simmond | Re: Jištění při užití polovičních lan | Re: lezec.cz | 30ka na VHT | Re: Jištění při užití polovičních lan | Re: Lana Simmond |

 Nové komentáře:
Re: obtížnost | Re: obtížnost | Re: obtížnost | Re: Neuznat | Neuznat | Re: Novy trend | Bouldrovka | Re: Jelita | Re: | Jelita |

 Kde to vře:
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (112)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (107)
SP v lezení na obtížnost Praha (23)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (16)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (12)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)
Zákaz lezení na Kozlovi (4)
Plánovaný přesun na nový server: v pondělí 18. 5. 2026 (1)
Nová venkovní bouldrovka na střelnici Placy u Příbrami (1)

 Nově v inzerci:
Průvodce pro staromilce | LaSportiva Python 42 | Hledám pronájem bytu Děčín,Ústí nad Labem | Spacák Patizon g1100 | Tilak Raptor, vel L., goracovka | Expedicni boty, výškovky | Tarantule, vel.39 | Dámská přilba | lezení Itálie | Statické lano 11 mm, 60 m |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1114 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1227 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1424 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1392 
 Neřeším to – lezu vše 
 1086 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi