Teď v srpnu r.2008 musím konstatovat, že lišta na levou ruku ze které se bere jistý chyt pro cvakání druhého BH, je dosti odrolená, sklon negativní a stává se z toho hodně tvrdých boulderových 8+. Před deseti lety ty první 3m měly zcela jiných charakter.
Zapsal: Mach, 31.08.2008 21:33:41
To souhlasím, taky jsem tam byl tento rok, boulder je brutálně hustý. Už to podle mne smrdí 9.
Zapsal: zofin, 31.08.2008 21:44:33
no ta lista je mala, ale kdyby mi nekdo rekl, ze je to 8, tak se s nim nehadam, prece jenom je to o 3 krocich...
Zapsal: kuba stambachr, 21.06.2011 14:09:50
Souhlas s vámi,byl jsem tam asi před měsícem a sekvenci kroků jsem jako autor nepoznával, uvidíme časem, jestli lišta neumře :)
vendelín aspon zkrokuje nějaký 7b boulder. U tohoto problému se pomalu ani neodlepil od země. Mě toto naopak zase sedlo, tak myslím že 9- opravdu sedí
Zapsal: tmichalicka, 17.06.2014 10:03:40
Je třeba přestat si lhát do vlastní kapsy, tahle cesta je zhruba tak stejně těžká, jako Wampum direct 7+, kterou jsem lezl na stejném výjezdu... Jsou to 4 kroky, které každý zdatný lištař zvládne hravě. U 1. kroku menším lidem chybí stup, takže pro ně by to mohlo být tak 8+ s přimhouřenýma očima. V kontextu jiných cest, které jsou na hlavním masivu (např. Železářská 9-, alias Minuta pravdy 9-) je ta klasifikace prostě úúúúlet. Železářskou jsem ten den ani nezkrokoval (teplo) a toto jsem skoro OSnul, jen mi ujela špatně umístěná noha...
mutace -/+ těžká s pravou rukou po hraně . Zkus to taky!
Zapsal: Studio Kroměříž, 17.10.2016 14:15:17
ono záleží jak to komu sedne každopádně ten boulder je výživný...na 8+ těžké, pokud 9- tak lehčí, možná kompromis 8+/9- ale podle matěje srovnávat to s cestou za 7+ tak to je trošku ulet :-D to jsem opravdu ještě nelezl cestu za 7+ s takovým těžkým bouldrem ani podobně těžkým...
tatkaNa zaver na dolezeni. Neprelezl jsem pres listu nad prvnim.Odspoda: ostry bocak na PR, LN paticka,PR lepsi bocak, LN do stupu,LR poskok do listicky-do leve casti.
9-
-
17.07.2011
Na zaver na dolezeni. Neprelezl jsem pres listu nad prvnim.Odspoda: ostry bocak na PR, LN paticka,PR lepsi bocak, LN do stupu,LR poskok do listicky-do leve casti.
tatkapokušel jsem to mockrát, nakonec to padlo. vaškovi díky za podporu.
8+
PP
20.08.2011
pokušel jsem to mockrát, nakonec to padlo. vaškovi díky za podporu.
tatkaChvilku mi trvalo, než jsem se odlepil ze země a vzpomněl si program. LR lišta, PR ostrý bočák. Nohama posouvat po balvanech na zemi. Pak PN pata - dobře usadit. Zvednout se na ní, LN ve vzduchu. PR poskočit do bočáku, LR lišta nad bh, PR madýlko.
Nad druhým jsem nevěděl kudy, tak jsem vzal i hranu. Příště zkusit plotnou - mohlo by to jít.
8+
RP
01.05.2018
Chvilku mi trvalo, než jsem se odlepil ze země a vzpomněl si program. LR lišta, PR ostrý bočák. Nohama posouvat po balvanech na zemi. Pak PN pata - dobře usadit. Zvednout se na ní, LN ve vzduchu. PR poskočit do bočáku, LR lišta nad bh, PR madýlko.
Nad druhým jsem nevěděl kudy, tak jsem vzal i hranu. Příště zkusit plotnou - mohlo by to jít.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.